Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen agresszív tesóm...

Miért ilyen agresszív tesóm kutyája? Képes lenne megölni a másik kutyát?

Figyelt kérdés

Adott egy bullterrier kutya. 1 éves lesz, és tesómé. Van még 1 beagle kutyája. Ő nagyon nyugodt, kedves.


A múltkor tesómnál voltam, és adott enni a kutyáknak, külön-külön. Akkor a bullja neki támadt a beaglere, mert oda ment a bullhoz, a tányérhoz, és így védte.

Akkor tesóm rászólt, meg az nem volt ilyen durva mint tegnap.

Tegnap a tesómnál voltam, elment, és megkért, hogy amíg vissza nem jön, adjak nekik én kaját. Adtam a a bullnak előbb, utána a beaglenek, és akkor türelmesen állt a tányér mellett, nem tudom, rám sose volt agresszív, engem imád mind kettő.

Na én adtam nekik enni, és a bulli oda rohant a beagle kajájához, mikor enni akart belőle, és morgott. Szóval befoglalta mind 2öt.

Akkor vissza küldtem, hogy neki ott van. Akkor vissza ment, majd a bealge enni akart belőle, erre rárontott a bulli, rohantam vissza, mert annyira harapta, hogy a beagle a hátán feküdt, és a nyakát harapta a bulli, és üvöltöttem rá, rá öntöttem 1 vödör vizet, és akkor is harapta tovább.

Mintha meg akarta volna őlni. És leráncigáltam a beagleről, de véresre harapta a nyakát.

Komoly sérülése nem lett, de picit vérzett a nyaka.


Ezt miért csinálta? Valami nem normális nála? A beagle már feküdt, megadta magát, az meg harapta a nyakát.

Képes lett volna megölni?

Szerintem rohadtul nincs jó kézben az a kutya tesómnál.



2013. aug. 17. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy neműek ? Gondolom nincsenek ivartalanítva?!
2013. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincsenek, mind 2 szuka
2013. aug. 17. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát akkor első körben ivartalanítás,másodszor nincs megnevelve a bulli,harmadszor minek eteti egy helyen őket?

Zárja el az egyiket,ha ilyenek evés közben,meg kezdje el megnevelni a bullit.Na meg jegyezze elő magát a dokinál ivartalanításra..

2013. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ivartalanítani Őket. Ez azért van, mert nem a tesód a falkavezér (ennek olvasson utána) ezért a bulli azt hiszi, azt tesz, amit akar. Tedd messze egymástól a kajájukat, akár külön szobába, ha muszáj. Amúgy ajánlom tesód menjen el egy kutyaiskolába, a bullival, ott segítenek neki. A kutya rátok is veszélyes, nem csak a beaglere. Ha nem orvosoljátok a problémát, előbb utóbb, vagy téged, vagy tesódat harapja meg. És aztán gondolom el kell altatni, mert kezelhetetlen. Szóval minél előbb kutyasuli!! Lehetőleg, ha van a közeletekben, Tükör kutyaiskolába menjetek. Esetleg ezt nézzétek meg, de ez nem old meg mindent:

www.egyikkutyamasiknem.hu

2013. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Butaság! NEVELNI kell a bullterriert. Nekem 3 szukám van együtt, soha az életben nem kaptak össze. Az egyik ivartalanítva lett, SEMMIben sem változott a jelleme!
2013. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy biztos nem véletlen, hogy pont akkor történt amikor te voltál ott. Lehet, hogy azért merte megtenni, mert téged nem tisztel, nem te vagy a gazdája, és látta, hogy ő nincs ott.
2013. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Neveletlenek és tiszteletlenek, főleg a Bullterrier.

Ez mind a nevelés hiányossága. Nem engedhető meg egyik kutyának sem, hogy a másikat terrorba tartsa. Kaja evés idején sem. A gazdájának kell keményen beleavatkozni, hogy az egyik kutya a másiknak még a tálja közelébe se menjen.

Főleg a terriert kell megrendszabályozni, mert ha látja, hogy a gazda gyenge, vérszemet kap és ugyanúgy folytatja a belezabálást a másik táljába.

Én a kutyaúristennek sem engedném meg neki ill nekik.

2013. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!