Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék abban, hogy...

Mit tehetnék abban, hogy kutyám CSAK is RÁM hallgasson?

Figyelt kérdés

Van a kutyám keverék már lassan 3 éves lesz. És aza baj, bár nem mondom, hogy baj, de mégis már probláma adódott belőle, hogy másban is megbízik. Felvázolom a történteket.

Van a kutyám, akit találtam, kiskorába, egy út melett. kitették. Éshát befogadtam. Egy bartáságos jókedvű okos tanulékony kutyáról van szó. És hát "jóba" van a szomszédommal. Egyszer elmentem reggel, és a kaput elektromos és biztos nem vettem észre, hogy mikor kiáltam a kocsival a kutya meglépett. Gondolom ez valakinek ismerős. Majd elmászkált, ált. elmegy egy-két percre, és vissza jön. És becsukodott a kapu, így nem tudott bemenni. Hát ilyenkor leül a kerítés elé, és várja, mikor jövök haza. Van a szomszéd, aki elment valahova gyalog, és hát mit tett? A kutya ismerte, biztos megsimogatta, és a kutya ment vele, vagy utána.(kitudja) Hát a kutya nincs itthon... Keresem, megkérdeztem 1-2 szomszédot nem-e látta. És mondja, ja, reggel látta, egy ideig követte, majd eltünt... Na, ezt ugy mondta, mintha direkt csinálta volna, vagy ez egy mindennapi dolog lenne. Úgy felhuzott, hogy mérgembe mondtam 1-2 szép dolgot, és megkérdeztem, hogy ha ilyen van, miért nem hív fel, hogy itt a kutya az utcán, nem, még elcsajla, és akkor nem szól... Legszivesebben úgy megütöttem vol... de mivel úriember vagyok nem emelek kezet egy nőre sem. Én nem szoktam senkitse verni, de olyan dühös lettem. A szeretett kutyám elcsavarog valamerre, és már mióta nem jött haza... Ráadásúl ez egy igen nagy kerület, és van hol keresni. Beültem a kocsiba mindenhol kerestem, hát a kerület másik végébe megtaláltam, ott szaglászott. Nem volt kétségbe esve. De, mikor meglátta a kocsit, egyből az ölembe ugrott. Alig birtam haza vezetni. Hála a jó Istennek, meglett a kutyám! De, a szomszéd még mindig nem kért bocsánatot, és azóta nemis vagyok jóba vele. Hát lényegébe eza story.

Hogy tudnám a kutyámat megnevelni(ha lehet) hogy én vagyok a gazdája, és csakis rám hallgasson. Ne tudják elcsalni, meg ilyesmi. Mondjuk aza baj, hogy eléggé barátságos kutya.

Tudnék valamit tenni?


2009. okt. 28. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ne engedd ki a kutyádat többet. Te vagy érte felelős, nem a szomszéd, és neked kell odafigyelned rá. Kibírod, ha 2 percel később indulsz el, de elindulás előtt meggyőződsz róla, hogy az elektromos kapu bezáródott, és a kutya bent van, nem az utcán.
2009. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kutyád neveld meg, hogy nem szabad kimenni az ajtón. Ez egyszerű dolog.

Azután ha a kutyád barátságos jellemű, akkor csinálhatsz vele akármit. Az hogy csak neked fogadjon szót, meg az hogy ne legyen barátságos. Csibészelni csakis kutyaiksolában szabad, eszedbe ne jusson valakivel jól megveretni vagy ilyesmi, hogy ne bízzon az emberekben. Azt meg lehet neki tanítani, hogy ne fogadjon szót másnak, de sehol sem mondtad, hogy a szomszéd szólt neki hogy menjen vele! Valószínű magától ment. Ha megtanítod, hogy csak neked fogadjon szót, akkor mi lesz ha beteg leszel, elutazol, akármi? Egyébként nagyon egyszerű módszer, akárhányszor valaki szól neki, rászólsz stb, aztáűn próbálod úgy figyelni hogy nem lát téged csak azt a személyt aki szólni akar hozzá, de ha szót fogad neki akkor ott tudsz lenni és rászólni. De egy ilyen kutya nagy felelősség. És valószínű a kutyád nem ilyen jellemű, sok kutya van aki elmegy az első emberrel. Ez van. Ha másmilyen kutyát szeretnél, válassz legközelebb bizalmatlan fajtát. A jellemét alapvetően nem tudod megváltoztatni. Figyelj a kapura és neveld meg hogy ne menjen ki!

2009. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg, hogy csak az engedélyeddel mehessen ki az utcára. Nekünk is elektromos kapunk van, még soha nem ment ki mikor kiálltunk, pedig volt, hogy nem záródott be a kapu és egész nap nyitva volt.
2009. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!