Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám állandóan harapdál...

A kiskutyám állandóan harapdálja a kezem. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Egy 7 hetes bichon havaneseről van szó. Sokszor amikor játszok vele, nem is inkább a játékát, hanem a kezemet harapdálja. Eléggé be tud vadulni, és volt már azért, hogy eléggé belemélyesztette a fogát. Mégis mit csináljak vele?

2013. aug. 19. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha erősen beleharap, csapj a fejére, és szigorúan szidd le. Hagyjátok abba a játékot, és egy ideig ne foglalkozz vele.
2013. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már csináltam. De úgy vettem észre, hogy rosszabb lesz olyankor, még meg is ugat.

Azért próbálkozok tovább. Köszönöm szépen!

2013. aug. 19. 16:14
 3/10 anonim válasza:

Velem is ugyanez volt. Állandóan harapdált, persze csak játékból. Én rácsaptam a fejére és rászóltam, ha úgy sem hagyta abba, akkor folytattam (nem erősen, de megérezte). Még csinálta egy ideig (kb. 2 hétig), de egyre kevesebbszer. Már 3 hónapos, szinte sosem harapdál. Meg kell tanítani. (Nekem westie-m van) :)

13/L

2013. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk egy 2 éves újfundlandi kutyusunk van.Amikor kölyök volt,nekünk is volt ilyen.Mi azt csináltuk hogy mindig tartottunk magunknál egy összegumizott újság "tekercset" és olyankor ráütöttünk de nem durván csak hogy észre vegye magát.A kezedet ugyan nem de a bútorokat meg be lehet borsozni vagy akár a kezeddel is megpróbálhatod csak akkor vigyázz vele.
2013. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Szoritsd ossze a szajat, nem baj, ha nyuszit egy kicsit es szolj ra hatarozottan.
2013. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Oggi Doggi ***** válasza:
55%

Válaszolók, a fejrecsapásoktól, és szájak összeszorításával nem értek el semmit.

Kérdező:

A kiskutyák játékosak, az alom többi kölykével is viaskodnak, harapdálják egymást. Persze ez játék.

Egyébként meg mi az, hogy csak 7 hetes?

Nálad született?

Mert a kiskutyákat nem jó elhozni 2-3 hónapos kora előtt az anyjától, hagyni kell, hogy addig felnevelje.

Ha nálad született, nem szóltam.;)

Egyébként te is vigyázhatsz ilyenkor a kezedre, de ez nem jelenti azt, hogy kapkodnod kell előle.

Nagyon fontos a jó időben jelzés is a kutya számára. Ha érzed, hogy elkezdi harapdálni a kezedet, akkor formálj macskakörmöt az ujjaidból, és határozottan egy kicsit markold meg a kutya alsó állkapcsa és nyaka közti bőrlebenyeget. Egy kicsit csípj bele, ez aligha fájhat neki, csak észhez tér egy kicsit. Ez azért fontos, mert az anyakutya így figyelmezteti a kölykeit, ha rosszat csinálnak. Azzal is próbálkozz, hogy te nyugodt maradsz játék közben, és ezzel a kutya sem olyan aktív.

2013. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felsikkantasz->otthagyod. Kiskutyának legnagyobb büntetés, ha nincs játék. Még pár hétig elég szájjal játszós lesz, ez ilyen korban természetes, idővel csökken.
2013. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

De szerintem nem fogom ütögetni, hisz annyira picike még.

Utolsónak: Igazság szerint 6 hetesen vettük egy állatvásáron, egy szerb eladótól. Sajnos akkor még nem tudtam, hogy 8 hetes kor alatt nem lehet elválasztani a kölyköt az anyától. De nem mintha Ő, szólt volna erről bármit is...mondjuk magyarul alig tudott.

Megfogadom a tanácsodat!

2013. aug. 19. 17:07
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát remélem erről előbb-utóbb akkor majd csak, leszokik róla.

Egyébként az előző a 6-os válaszolónak szólt.

2013. aug. 19. 17:08
 10/10 A kérdező kommentje:
-róla
2013. aug. 19. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!