Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan van "rémhíre" némelyik...

Jogosan van "rémhíre" némelyik kutyafajtának? (magyarázat)

Figyelt kérdés

Vannak ugye emberek, akiknek nincs kutyája, vagy van, de olyan, amiben megbízik. Mint pl. a szomszédom. Nincs kutyája, de amiről rosszat hallott attól fél. Hogy hogyan alakul ki egyes emberekbe ilyesmi? Mit hallottak a fajtáról, mit mond a TV aza hazugláda! Mesélek egy-kettő történetet. Volt régen egy jópár szallagcím miszerint majd így jobban felkapja az ember a fejét. Mire gondolok? ilyesmire: Pitbull támadt a gazdájára. Dobbermann harapott meg egy kisgyereket. Németjuhász ölt meg több kutyát....stb. Annyit sorolhatnék, hogy nem lenne vége... Na, ugye az ember mint Én is jobban felfigyelek erre, ha hallgatom a TV-t. És ugye, az nem lenne hiteles, ha azt mondanák pl. Yorkshire terrier ölt embereket. Vagy Beagle támadt meg kisgyerekeket. Ugye, erre nem figyelne fel nagyon senki, hacsak nem ilyen kutyája van... Na, most a szomszédom nem ismeri a kutyám(dobberman) de fél tőle, mert ilyeneket hall róla. Azt hiszem régen volt egy ilyen hír, nem TV be de többen mesélték, hogy volt egy dobbermann vagy rotweiler vagy valamilyen nagytestű kutya, akit panelba tartottak, és született kisbaba, és bezárták a fürdőszobába. Nem azért, de nagytestű kutyát nem tartanék panelba. És a kutya meg féltékeny lett a kisgyerekre, és megtámadta a kisbabát. Azt hiszem így volt a szotri. Na, hát ezek után a szomszédom fél a kutyától, és örültnek néz, hogy egy "vadállattal" élek együtt. És majd ne csodálkozzak, ha rámtámad. Megjegyzem a kutyám igencsak jólnevelt, első szavamra leáll, ha játszunk, vagy hasonló történik. Jövök haza, a sétából kutya pórázon jön szépen mellettem szomszéd meglátja, szalad be a házába... Egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni, hogy jöjjön át, ismerkedjen a kutyával meg, és meglátja nem vadállat. De, Ő nem, mert majd megharapja...stb. Na, most ezek után mit tehetnék? Ha, ilyeneket nyomatnak a TV-be... Ja, meg volt egyszer a híradóba, mindenhol ez ment estihíradóba, hogy azt hiszem pitbull támadta meg a gazdáját, és mutatták a embert, hogy megharapta, a kezét. És a kutya helyét, láncon volt a kutya, nem volt kutyaól, meg sárba feküdt. Szerintem a "gazdája" lehet 1x-2x megis verte, meg kitudja nem is kapott rendesen kaját... Ja, és mondták, hogy a kutyát elkelett altatni. De, azt nem mutatták, milyen fajta... Kitudja lehet nemis pitbull volt, csak ezt benyomatják, hogy felfigyeljenek az emberek. Hát igen... Ezt művelik a médiába. Meg ezek a "rémhírek" amiket egymásnak mesélnek az emberek... Ezek után nem csodálkozom, ha egyes emberek engem valami gyilkosnak néznek, mert "ilyen" kutyát tartok...

Akkor szerinted/szerintetek némely kutyafajta rászolgált, hogy fenevadnak tartsák némely emberek?

Vélemény?


2009. okt. 29. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutyáknál, azon belül 1-1 fajtánál sem lehet általánosítani.

Nekem pl. Rottweiler-em volt, és nem volt egy vadállat, soha sem volt agresszív, sőt még be sem kattant, mint ahogy azt sokan mondják róluk...

2009. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Na igen... Nekem boxerem van, de annyira jámbor, hogy a légynek sem tudna ártani, de a szomszédok meg a járókelők leharcikutyázzák.

Egyik ismerősömnek pedig pitbullja volt és az is nagyon szelíd volt. Viszont egyszer megharapott egy palotapincsi. Ennyit az általánosításról.

2009. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutya vérmérséklete attól függ, hogy a felmenői közt volt e agresszivitás, amit örökölhetett és a neveléstől. Nekem "harci" kutyám van, egy bullterrier, de tudom jól, hogy soha senkit sem fog megtámadni, hacsak nem védekeznie kell, de lehet, hogy akkor is inkább elszaladna. Nem csak "harci" kutyák támadnak embereket, de mégis csak azokat közlik és azokat a fajtákat tiltják be. Nővéremnek pitt bullja és 2 sharpeie van, és 2 gyermeke. A pittet 3 éves korában vette magához, mert harcoltatták. A gyerekeket úgy védi, mintha az ő kicsinyei lennének. Igaz, volt olyan, hogy a nővérem erőteljesebben rászólt az egyik gyerkőcre és a kutya rámordult. Szerintem azok az emberek, akik félnek a kutyáktól, azoknak valószínű, hogy volt egy rosszabb élményük, esetleg megharapta egy kutya és a félelmét kivetíti az összes ebre. Egyik ismerősömnek majdnem leharapta a kisujját egy yorki, és gondolom, hogy nem ő volt az egyetlen akit kis testű divatkutya harapott meg.
2009. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nálunk a faluban mindenki gyűlölte a kuvaszt( rettegteg tőle), előítéleteik voltak. Aztán öregapám csak azért is vett egyet.:) Jól nevelt volt, okos, és senkit nem engedett be a házba. Egyetlen betörő sem mert közel menni, mindenki megtanult csöngetni is:) Kicsit ciki volt, amikor anyámhoz nem tudott bejönni apu udvarolni:D De mivel én létezem, úgy tűnik, a dolog megoldódott. Mára már nem nagyon vannak előítéleteik a kuvasszal szemben, hiszen mindenki látta, hogy értő kezek alatt tökéletes kutya:)
2009. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám majdnem megölte egy roti, és számtalan üvöltő német juhász támadt már ránk! Egyiket sem érdekelte semmilyen kommunikáció, testbeszéd, még az sem hogy volt amikor tüzelt az egyik kutyám (kan volt a támadó). De én egyik fajtát sem utálom (más kérdés, hogy nem is tartanám, mert más típust kedvelek!) Az ilyenekeről mindig kiderül, hogy rosszul tartották, verték, éheztették, vagy mielőtt kinyírta az embert, az mégsem nyugodtan sétált el a ház előtt hanem épp le akarta ütni egy kővel, vagy minden nap szurkálta, vagy egyszerűen csak elkényeztette a kutyáját (mint a példád tökéletesen mutatja) aztán jött valami fontosabb (pl a kiskirály gyerek) és akkor tojtak a kutyára. Félek lehurrognak, de a kutya tökéletesen járt el, úgy ahogy viselkednie kell ilyen esetben, az más kérdés, hogy a gazdái nem értenek a kutyához, és nem is nagyon igyekeznek. Ilyenkor a szerencsétlen állat repül, vagy elaltatják, kidobják stb... És biztos utálni fognak ezért de ilyenkor én mindig a kutyát sajnálom (mármint amikor jön a hír, hogy széttépre vérengzőn a kisgyereket), nemcsak azért mert az emberek nem érdekelnek annyira, hanem mert szegény kutya tehetetlen állat! Aztán meg mit szólnának ha azt mondanák a híradóban, hogy valakit széttépett egy kangal? Le se bogóznák, mert senki nem ismeri! Ezek az ismert fajták, ezekkel lejet szenzációt kelteni, és nem utolsó sorban a "szegény áldozat" legtöbbször ugyanúgy nem ismeri a kutyákat és nagy félelemben könnyen néz egy nagy fekete kutyát rotinak, ha meg van rajta egy kis vörös akkor német juhásznak! Lehet, hogy ezek a kutyák tényleg el vannak rontva, de ez az ember hibája, minden kutya így reagálna ha rosszul tartanák, és szaporítanák őket, csak azokat a kutyákat nem ismerik. A népszerűségükből az is adódik, hogy minden második kutya német juhász, vagy ilyesmi keverék.

Amúgy én imádom a dobermann-t és bevallom hogy azért is amiért fél tőle a szomszédod (mármint hogy kicsit félelemkeltő külseje van), valahogy nem jönnek be a cuki kutyák, sőt még azt is szeretem, ha a kutya nem barátságos senki mással, de ez nem jelenti azt hogy gyilkos.

2009. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék a dologhoz hogy miért van az hogy csivava már próbállt megtámadni az utcán és rottweiler még sose?!
2009. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mivel általában az erősebb testfelépítésű fajtáktól félnek az emberek, így ha egy ilyen kutya támad meg, valószínűleg jóval nagyobb kárt okoz, és ezért kapja fel a média... mert lehet, hogy 100x több idegbeteg yorki van, azok viszont nem ölnek embert (mert az ember belerúg és elrepül, már bocs) de ha egy kuvasz támad meg valakit, akkor annak annyi...
2009. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az lehet, de azért nem kell lenézni egy kis termetű kutyát sem! Multkor ismerősőm beagle-je akkorát harapott a kezmbe, hogy 1 hónapig ott volt a nyoma, pedig nem bántottam, csak játékból megharapott. És szerintem egy csivava is kitudja nyirni az embert... Akkorát harap a torkodon, hogy annyi...
2009. okt. 29. 12:36
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy az emberek gyakorlatilag minden nagyobb testű kutyától tartanak valamilyen szinten. Mármint, azok az emberek, akik nem kutyások, vagy nem tájékozottak ilyen téren.

Nekem három kutyám van, az egyik egy nagyobb jószág, border collie és valami labrador keverék lehet, de ha vele sétálok, mindenki nagy ívben elkerül. Pedig ez a kutya csak nyalakodni meg puszit osztogatni tud, nála nyálasabb kutyát még nem is láttam. Bezzeg, ha a vadabb, igencsak odakapós spánielemmel vagyok, mindenki odajön, hogy milyen szép meg aranyos, hagy simogassa meg. És, ha elmondom, hogy ő harapós, teljesen összezavarodnak.

Szerintem valahogy a méretek zavarnak be, meg az erős állkapocs, méltóságteljes megjelenés. Na, meg a média.

2009. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez természetes, ösztönös félelem, hogy ami nagyobb, az veszélyesebbnek tűnik...
2009. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!