Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez enyhítő körülmény, vagy...

Ez enyhítő körülmény, vagy nem kifogás a chipekre nézve?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, aki epilepsziás. Kicsit ritka a kutyák körében, de vagy az időjárás változásnál, vagy az idegességnél rögtön rájön a roham. Ezt fokozza, hogy tavaly tél óta folyamatosan kaparászik, illetve jön ki az a betegsége ami a másik kutyámnál is megvolt (felduzzad majd rohadni kezd a segge, orvos látta, azt mondta nincs rá gyógymód.)


Nos. Április 1 volt a türelmi idő, azonban én - azt gondoltam, addig már elaltatom. Akkor még "türhető" volt, így mára került el az altatás sora. Azonban ez miatt nem raktam bele chipet.


Én nem azt mondom, nem érdemlem meg ezért a bírságot, mert 3 hónap az 3 hónap, hanem azért ott is 5-40 ezer forint a bírság, és csak nem negyvenezret vágnak hozzám ezért.


2013. aug. 22. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nincs kifogás.Amúgy sok kutya él epilepsziával jobban utánna kéne nézned, pl nyers etetéssel enyhíthetők a tünetek.
2013. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A türelmi idő január 1-ig szólt, 2012. szeptemberétől. Nem tudom milyen áprilisról beszélsz.

[link]

Bár nem tudom mennyi idős a kutya, meg a miénk is súlyos epilepsziás- ergo bárhol bármikor rájöhet, mégsem altatjuk el- na de ez már másik téma lenne...

Orvos nem büntethet, max közteres.

2013. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem az az oka az altatásnak.
2013. aug. 22. 09:36
 4/16 anonim ***** válasza:
elaltattad szegényt az epilepsziája miatt?
2013. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
akkor mi az oka?
2013. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"felduzzad majd rohadni kezd a segge"

Nem lehet hogy bűzmirigyével van a gond? Mennyi idős a kutya?

2013. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

kiskorától epilepsziás, azért nem altatnám el, még ha öreg se lenne.


Mint mondtam rohadni kezd a segge, nehéz kakilnia, szinte szenved, folyton futkározik, mintha sz@ros lenne a segge (közben nem), megvan duzzadva a segge, kissé olyan mintha aranyeres lenne megduzzad és fehér.


Illetve érződik az a rothadó szag.


Orvos nézte, a volt kutyámat (ugyanez a problémája volt) azt mondta ez nem menthető, max késleltethető, de ez rosszabb a kutyának mintha éheztetném. Mert a tünetek egyre rosszabbak és javítani nem csak késleltetni lehet -ez miatt ő neki sose lesz jobb.


Ennek mellékhatásaként, szinte már majdnem véresre is kaparja magát.


Egyébként 2000-es kutya. 13 éves.


Orvos akkor tényleg nem büntet?


Egyébként Május 15 volt a türelmi idő:

"A hatóság május 15-ig türelmi időszakot alkalmaz, ezzel segíti a kutyatulajdonosokat abban, hogy pótolják a hiányosságokat."


[link]

2013. aug. 22. 09:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem fogsz büntetést kapni.
2013. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az orvos nem fog megbüntetni. Hallottam már ilyen betegségről, szörnyű. Vidd el a dokihoz, ne hagyd szenvedni. Nagyon sajnálom. Őt is téged is.
2013. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, de engem nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ott a bűzmiriggyel van a probléma.

Vakarózik a kutyád?

2013. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!