Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez enyhítő körülmény, vagy...

Ez enyhítő körülmény, vagy nem kifogás a chipekre nézve?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, aki epilepsziás. Kicsit ritka a kutyák körében, de vagy az időjárás változásnál, vagy az idegességnél rögtön rájön a roham. Ezt fokozza, hogy tavaly tél óta folyamatosan kaparászik, illetve jön ki az a betegsége ami a másik kutyámnál is megvolt (felduzzad majd rohadni kezd a segge, orvos látta, azt mondta nincs rá gyógymód.)


Nos. Április 1 volt a türelmi idő, azonban én - azt gondoltam, addig már elaltatom. Akkor még "türhető" volt, így mára került el az altatás sora. Azonban ez miatt nem raktam bele chipet.


Én nem azt mondom, nem érdemlem meg ezért a bírságot, mert 3 hónap az 3 hónap, hanem azért ott is 5-40 ezer forint a bírság, és csak nem negyvenezret vágnak hozzám ezért.


2013. aug. 22. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tégy meg annyit, hogy egy másik orvosnak is megmutatod. De TÉNYLEG. Sose lehet tudni.
2013. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez milyen betegség? Már 15 éve vannak kutyáim, de szentül hiszem, hogy bűzmiriggyel vannak gondjai a tiednek. Ha valaki mégis ismeri, linkeljen már be egy állatorvosi cikket róla, vagy valami, mert ha tényleg van ilyen, akkor egy világ omlik össze bennem.
2013. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem tudok linkelni, de ismertem egy családot akinél ez volt. Iszonyat amit végig csináltak a kutyával, egy labi keverék. Először ök, meg a doki is bűzmirígyre gyanakodtak. Ki let műtve a kutyának egy idő után, de nem volt változás. Nem tudom megmondani hány orvosnál voltak de nagyon soknál. Mindenféle szövetten, és egyébb vizsgálatok. Napi fürdetések, különböző gyógyszeres lemosókkal. Persze kapott gyógyszereket, speciális tápokat. De semmi nem segített. Kb 3 év után adták fel a kűzdelmet. Nagyon sajnáltam őket.
2013. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Elfertőződött végbél kitüremkedésre gondoltam, vagy végbéldaganatra esetleg. De ez nem a "feduzzad majd rohadni kezd a segge" betegség. Attól, mert a szomszédodnak volt ilyene (és részvétem a kutya miatt, le a kalappal az olyan emberek előtt, akik ennyi mindent megtesznek a házi kedvencekért) attól még nem egy olyan betegségről beszélünk, ami kezelhetetlen lenne, ha hamar állatorvoshoz kerül a kutya. Nyilván, ha rosszindulatú, vagy annyira elhanyagolt, ahogy a kedves kérdező leírta, akkor már nincs esély, de miért is vitte volna el az első tüneteknél állatorvoshoz a kutyát, amikor még chipje sincs az állatnak, és gondolom a súlyos epilepsziára sem kapott kezelést.
2013. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

az epilepsziára kérlek az orvos ezt mondta még kiskorában:


- adjunk neki egy darabka valamit, amibe belerakunk egy kis algopirint.


egy ideig így is tettünk, talán a fájdalmait tényleg csökkenti, de hatása nincs rá.

2013. aug. 22. 17:20
 16/16 A kérdező kommentje:

egyébként meg érdekes felvetés a bűzmirigy, 2 orvos látta az előző kutyám (akinek szintén ez volt) és egyiknek se jutott ez eszébe.


A seggét megnézve közelről fehér, és olyan mintha nőne hátrafelé. Daganatnak biztos nem az, de ez már nem is megdagadt hanem mintha kifelé jönne a hátsója.

2013. aug. 22. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!