Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsak meg igy barmit...

Hogy tanitsak meg igy barmit is a kutyamnak? Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a kutyak tanitasarol, meg a 101 kutyatrukk c. Konyvbol is tanitanam, de nem megy. Amiket eddig tud, az az 'ul' 'fekszik' 'marad' 'forog' 'hempereg' es a 'puff' (halott kutya) az utolso harommal mar megszenvedtem rendesen. Egyszeruen, amint meglatja a jutalomfalatot beporog..ilyenkor elmondom neki a tanult trukkoket szepen megcsinalja es kezdenenk az ujat, de elkezd ugral minden ossze vissza meg a tanult trukkoket ismetelgeti ilyenkor, ha varok egy olyan 15 percet akkor egy kicsit megnyugszik majd leultetem pl. A pacsinal es, ha meg akarom fogni a mancsat akkor megint elugrik volt olyan is, hogy odakapott a kezemhez (nem harapott meg, nem is fajt, de megis..) tehat ilyenkor azt se hagyja, hogy hozzaerjek. Hiaba szolok ra hatarozottan. De ezek mellett ugy erzem, hogy en vagyok a falkavezer, mert porazon szepen setal, a kapunk szolni se kell neki en megyek ki eloszor, a kajahoz csak akkor nyul hozza, ha megengedem neki, le tudom tiltani szinte mindenrol, de errol, amit akkor csinal errol nem. Probaltam ugy is, hogy nem kaja elott tanitottam, hogy meg ne legyen olyan ehes, meg elotte kifarasztottam, de semmi! Szeretnem, ha nem szolnatok le erte, hanem segitenetek! Megis mit rontok el? Mit csinaljak maskepp? Ha veszek egy klikkert es megtanulom hasznalni akkor azzal esetleg konnyebben menne? Elore is koszonom!
2013. aug. 22. 12:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De elkezd ugralni ossze-vissza* bocsi
2013. aug. 22. 12:53
 2/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Véletlenül nem husky vagy labrador?
2013. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem!:) Terrier keverek, eleg onfeju es makacs tud lenni, de emellett imadnivalo es tanulekony kutya. Tehat, ha megerti, hogy mit akarok tole akkor onnantol kezdve szepen csinalja. De nem tudom, hogy hogy ertessem meg vele:/
2013. aug. 22. 12:56
 4/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet nem mozgatod le eléggé:)
2013. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor kezdesz neki a tanításnak, amikor már lemozgattad?

Ha túl aktív, az amiatt is lehet, hogy fizikailag is pörög még. Érdemes lenne még megtanítani neki a Figyel! parancsot, ezt a legegyszerűbb szerintem klikkerrel, így kénytelen lesz rádkoncentrálni a falat helyett. Úgy általában megérné klikkerre váltani.

2013. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos elengedni nem tudom az utcan:/

Nincs biztonsagos hely, sok a kocsi meg a kobor kutya.

Van egy ret, de eleg messze kb. Kethetente egyszer tudunk lesetalni oda, mert nagyon sok. Ott meg tudom futtatni es ott talalkozik tobb kutyaval is, kar, hogy a kozelben ilyen nincs:/

szoval porazon setalunk, meg szoktam vele futni is. Es itthon szoktunk labdazni, itt a nagy kertben tud futni utana. Nem tudom mivel lehetne meg farasztani?!

2013. aug. 22. 13:05
 7/15 A kérdező kommentje:

De amugy altalaban seta es jatek utan probalom tanitani.

Koszonom a valalszt! Akkor utanaolvasok a klikkernek es lehet, hogy valtani fogunk:)

2013. aug. 22. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:
olvass utána a klikkeres formálásos tanításnak. Ott nem kell hozzányúlnod a kutyához, hanem magától kell rájönnie a megoldásra. Jól lefárassza + a klikkeres tanításnál nincs szem előtt a jutalomfalat, ezért nem pörög be annyira érte.
2013. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nekem a klikker látványától ugyanúgy bepörgött, mint a kajától..:)
2013. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ödi2 ***** válasza:
A FIGYELJ parancs bevezetése a legcélszerűbb ilyenkor. ÜL a kezdő parancs és utána a FIGYELJ. Megmutatod a feladatot és igyekezz egy nagyon egyszerűt választani, majd mikor jól megy, utána a következőt és egyre emelheted a nehézségi fokokat. Lehet, hogy túl gyorsan haladtál a különböző feladatokkal és felpörgetted, hagyni kell időt az ülepedésnek és megnyugvásnak is, terriernél lehet, hogy kevés a 15 perc megnyugvási idő. Mozgasd ki a kutyát 1-2 napig és semmi tanulás, csak az eddigieket vedd végig következetesen és nagyon figyelj, hogy csak a jól végzetteket jutalmazd és amíg nem tökéletes, addig nincs új feladat. Aztán jöhet a többi...:) Készíts edzés tervet sokat segít majd Neked is a koncentrálásban és a kutyával légy következetes. Ha bepörög azonnal zárd ki a mókából és gyorsan megtanulja, hogy következményei vannak a nem elvárt viselkedésnek. Sok sikert!
2013. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!