Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsak meg igy barmit...

Hogy tanitsak meg igy barmit is a kutyamnak? Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a kutyak tanitasarol, meg a 101 kutyatrukk c. Konyvbol is tanitanam, de nem megy. Amiket eddig tud, az az 'ul' 'fekszik' 'marad' 'forog' 'hempereg' es a 'puff' (halott kutya) az utolso harommal mar megszenvedtem rendesen. Egyszeruen, amint meglatja a jutalomfalatot beporog..ilyenkor elmondom neki a tanult trukkoket szepen megcsinalja es kezdenenk az ujat, de elkezd ugral minden ossze vissza meg a tanult trukkoket ismetelgeti ilyenkor, ha varok egy olyan 15 percet akkor egy kicsit megnyugszik majd leultetem pl. A pacsinal es, ha meg akarom fogni a mancsat akkor megint elugrik volt olyan is, hogy odakapott a kezemhez (nem harapott meg, nem is fajt, de megis..) tehat ilyenkor azt se hagyja, hogy hozzaerjek. Hiaba szolok ra hatarozottan. De ezek mellett ugy erzem, hogy en vagyok a falkavezer, mert porazon szepen setal, a kapunk szolni se kell neki en megyek ki eloszor, a kajahoz csak akkor nyul hozza, ha megengedem neki, le tudom tiltani szinte mindenrol, de errol, amit akkor csinal errol nem. Probaltam ugy is, hogy nem kaja elott tanitottam, hogy meg ne legyen olyan ehes, meg elotte kifarasztottam, de semmi! Szeretnem, ha nem szolnatok le erte, hanem segitenetek! Megis mit rontok el? Mit csinaljak maskepp? Ha veszek egy klikkert es megtanulom hasznalni akkor azzal esetleg konnyebben menne? Elore is koszonom!
2013. aug. 22. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a környéken nem tudod elengedni, még sétálhatsz vele egy kiadósat. Ha bírja a térded, futhattok is. Vagy menj görkorizni, biciklizni, rollerezni vele. :)

Ne fáraszd le azért totálisan, de ne legyen ennyire izgága, mikor neki akarsz kezdeni a tanításnak. :)

2013. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a hasznos valaszokat!:)

Az a durva, hogy ma tobb mint 6 orat setaltunk az erdobe, ahol elengedtem es meg most is porog enmeg mar alig elek o meg meg tele van energiaval. Nem ertem. Ennek a kutyanak az energiaja vegtelen:D

2013. aug. 22. 18:56
 13/15 anonim ***** válasza:
Na az én kutyám is ilyen basszus. :D Üdv a klubban. :D
2013. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Most csak a tanult trukkoket ismetelgettuk, holnap veszek neki egy klikkert es megfogadom a tanacsaitokat:) tanitas elott meg megprobalom kifarasztani bar ahogy elnezem ez lehetetlen, de probalkozok:D
2013. aug. 22. 19:47
 15/15 anonim ***** válasza:

Mivel utána tanítani akarok, így annyira nagyon azért nem kell lefárasztani, mert akkor nem is fog rád figyelni.

Ha tényleg nagyon nagy az energiája, akkor egy 3/4 óra intenzív (szóval gyorsabb tempó és nem nagyon álltok meg) séta SZERINTEM elég lesz, s utána még tud is figyelni rád. :)

2013. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!