Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy egy kutya...

Létezik olyan, hogy egy kutya megöl egy verebet? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Tegnap rengeteget utána olvastam, de erről nem találtam semmi, a kutyám (Amerikai Bulldog) tegnap megölt egy verebet, és ezt nem tudom hova tenni, hisz a kutyák nem szoktak madarakat öldökölni :S és nagyon zavar :SS
2013. aug. 23. 08:14
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
84%
Hát elég nagy gáz, hogy fel sem merült benned, hogy egy hatvan kilós RAGADOZÓ esetleg elejt valamilyen zsákmányt, ha nincs erről megfelelően lenevelve. Olvass még a kutyákról, rád fér.
2013. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SoundscapeToArdor válasza:
100%
Dehogynem szoktak. Csak ritkán, mert szárnyaik nincsenek és a madár bizony elrepül, ha veszélyben érzi magát.
2013. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4 kilós yorkim egyszer a nagymamám kukoricaföldjén fél óra hajkurászás után elkapott egy egeret.

Miért? Mert patkányfogásra volt eredetileg tenyésztve.

Meg amúgy is, minden kutya ragadozó.

2013. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehetsz valami tapasztalt kutyatartó! Két kutyám van, abból az egyik tucatszám öli a madarakat. A másik csak azért nem mert túlsúlyos, és lassú:) Persze nem örülök neki, főleg ha valami ritkább (védett) madarat írt ki. Nagyon sok madár van a környéken, mert télen etetem őket. Ezért sok itt költ a környéken, esetleg az udvarban. De ez a kis piszok meglesi, és levadássza. A vadgalambot,(balkáni gerle) különösen "szereti". Ezt tucatszám fogdosta össze az idén. Míg a macskám mellett két méterre nyugodtan szemezgetnek a földön.:))
2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden kutya kergeti a madarakat, ez ösztönös, csak a legtöbbjüknek nem sikerül elkapni. :-)
2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak játszani akart.

Haveromnak a kutyája egy macska csigolyáját törte el.

2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amelyik madarat a kutya-macska el tud kapni, azzal valami nincs rendben. Ezt hívják természetes selejteződésnek.
2013. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még tényleg nem hallottál ilyesmiről?! Igen, létezik (feltéve, hogy el tudja kapni). Hacsak nincs lenevelve róla, akkor teljesen természetes, hiszen ösztönös cselekvés, zsákmányszerzés. Ha zavar, ahogy írod, akkor olvass utána a kutyáknak jobban, kezdj el vele foglalkozni, szép kihívás lesz.

(Ugyanezt egy macska is megteszi egyébként.)

"a kutyák nem szoktak madarakat öldökölni" - Ez nem valami személyes ellentét kutyák és madarak között, a kutya nem "gonosz" és "öldököl", hanem ragadozó.

2013. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a labrador-vizsla keverékünk a nyulakat kergeti ki a kukoricásból.
2013. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem a a szintén ambullom egy élő galambal a szájába közlekedett.. teljesen természetes hogy elkapja ha csak nincs lenevelve róla.
2013. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!