Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még nem teljesen szobatiszta...

Még nem teljesen szobatiszta a kutyám de arra gondoltam, hogy?

Figyelt kérdés
...a szállítójának az alját leszedjük és kibéleljük kutyuspelussal. Odahelyezzük az ajtóhoz. Milyen csepekel lehet odavonzani a kutyát? Ti használtatok, ilyeneket, ha igen melyik vállt be? Ez csak vész esetére lenne kitéve, ha nem vinném ki időben

2013. aug. 22. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt éred el vele, hogy visszaveted a fejlődésben, még lassabban lesz szobatiszta (ha lesz), mert azt tanulja meg, hogy nem kell visszatartania.
2013. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Próbálkoztam mindennel, de születésétől fogva udvaron volt a kutyám az anyukájával, emiatt a kizavarás többet ért. Néha megesik hogy odapisil még valahová ha megijed/nem ér ki stb., de amúgy mindig kimegy. Odacsalni nem nagyon lehet.. max. ha egyszer rá tudod pisiltetni és érzi ott a szagot akkor rámegy utána is. Viszont utána meg nem akar majd kimenni, mert kényelmesebb a pelusos alomba.. :)
2013. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság problémáját az idő és a következetesség oldja meg, nem a mindenféle trükkök. Ha most nekiállsz rászoktatni, hogy mégiscsak lehet otthon is pisilni-kakilni, azzal csak összezavarod.
2013. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges. A kutya nem macska.

Az enyém 3,5 hónaposan köszöni szépen, szobatiszta volt úgy, h 2 hónapos korától boxban aludt, illetve amikor nem voltunk otthon abban volt. Megtanulta a rendet és azt h kint nagy dícséretet kapott mindig a pisi-kakiért. Valamint a kutya nem hülye állat; saját helyére nem piszkít, így ha boxban van, oda nem fog. Én több kölyökkutyát is ezzel a módszerrel szoktattam szobatisztaságra: a végeredmény: mindegyik hamar szobatiszta lett és mindegyik imád boxban lenni akkoris ha nem kéne. ;o)

2013. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem csak azt fogod elérni, hogy azt tanulja meg, hogy a házban, de még azt is hogy a szállítóboxba is végezheti a dolgát. Ha pl vinni akarod magaddal szállítóban és a kutya azt tanulja, hogy oda kell piszkítania, nem a fűbe, hát az... elég sok kellemetlenséget okozhat.
2013. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!