Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat, hogy átjárjon a kőkerítésünkön? Kutyakiképző tud ebben segíteni, vagy építsünk magasabb kerítést? Most vannak kiskutyái, azt hittem, hogy legalább őket őrízve leszokik erről, de ma is kint csámborgott.

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki, hogy engedély nélkül ne menjen ki semmilyen ajtón, és csinálj nagyobb kerítést. Neki nem féltétlenül addig vana határ ameddig a kerítés tart. Nem értheti hogy miért ne menne ha simán át tud menni rajta.
2009. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem túl barátságos, tudom, de talán, ha megkötnétek. Vagy csak akkor, mikor észreveszitek, h kiszökött, vagy vhogy megbüntetni, hangosan rászólni, előbb-utóbb szerintem hozzászokna, h azt nem szabad csinálni.
2009. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azért fogadtam be, hogy láncon legyen, amúgy hatalmas területe van futni. Ajtón nem megy át engedély nélkűl, azt már megtanítottam neki. A kőkerítés 40 méter hosszú. Imádja az embereket, de csapnivaló házörző. Csak azt látommindíg, amikor befelé mászik a falon, de ha akkor szidom meg, azt hiszi azért kapja, mert bejött,-kivagyok tőle, pedig annyi mindent megtanult már, de ez kimászkálás! Nem hiszem, hogy bántana valakit is, de hát törvények vannak, meg félős emberek.
2009. okt. 30. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi huskynk is ilyen..és nem is tudunk mit kezdeni vele.. mellette van egy kis németjuhászunk, aki nélkülünk két lépést nem tenne, de ezelőtt még őt is magával vitte, amikor kiszökött. Csak ők voltak kint.

Nem tudom mit lehetne tenni, már egy csomó mindennel próbálkoztam, sétáltatjuk is, de úgy tűnik neki az egy hatalmas élvezet, ha kint, szabadon futkározhat.


Mindenesetre így már 2 kutya lógott meg..igaz lehet a kicsi többet nem fog, mert ő úgy tűnt annyira nem élvezte csak ment a nagy kutya után.

2009. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hajtsátok vissza a kerítést ("tyúkháló" behegesztése úgy, hogy befelé dőljön). Mivel kőből van a kerítés, hiába magasítjátok, fel fog tudni rajta mászni. A kerítés visszahajtás nem is olyan drága, és ha van egy ügyes férfi ember a háznál, meg is tudja csinálni saját kezűleg.

Segítséget nyújthat a minden napi séta, kutyaiskolába hordás, minél több feladat adása (trükkök tanítása, dog-dancing, agility), hogy le fáradjon szellemileg, ne legyen igénye máshol kielégíteni a kíváncsiságát. A szökés egyrészt ösztön, másrészt az unatkozás jele.

És bár szukáknál kevésbé ajánlják szökési problémára, de az ivartalanítás is elősegítheti a szökés elmulasztását. Azért is előny, mert nem lesznek kölykei minden tüzelésénél...

2009. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!