Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy valamit nem értek, miért...

Egy valamit nem értek, miért baj az, hogy ha egy tenyésztő meghirdeti valamilyen oldalon, hogy van nála eladó kiskutya? Ettől még végezheti jól a dolgát, meg nem jelenti azt, hogy mindenkinek odaadja.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ritkán szoktak tenyésztők igy hirdetni, de ha pl. van egy kevésbé ismert tenyésztő, aki most kezdte? Sokan irjátok, hogy normális tenyésztő nem hirdet kutyát, de én nem értem az összefüggést a kettő között. Mert attól, hogy kitenné egy oldalra még nem jelenti azt, hogy fűnek, fának odaadná a kölyköket, meg azt sem, hogy nem végzi jól a dolgát.(szerintem)
2013. aug. 11. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ma már igen kevés fajtából van olyan tenyésztő, akinek előre le van foglalva minden születendő kiskutya. Hírdetés nélkül meg honnan tudná bárki, hogy van kölyök valakinél?

Aki olyasmit ír, hogy "normális tenyésztő nem hirdet", az kétlem, hogy valaha tenyésztett volna.

2013. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Azért baj, mert egy igazán jó tenyésztőnek nincs arra szüksége, hogy hirdesse magát a honlapján kívül. A legtöbbnél éveket "állnak sorba" egy kölyökért.


Ettől még végezheti jól a dolgát, de én alapból nem vennék olyan helyről kutyát, aki most kezdte a tenyésztést.

2013. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hol hirdet.Normális tenyésztő nem a Vaterán,Expresszen meg hasonló helyeken fog hirdetni azért,mert ott nem az a réteg keres kutyát,akinek minőségi,szűrt,eredményes szülőktől származó kölykökre van igénye.
2013. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:41

ha nem tudják, hogy tenyésztő és nem tudják, hogy honlapja van, ugyan hogyan találnának rá? Melyik az a fajta, ahol éveket kell várni egy alomra?

2013. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

A várás nem fajtafüggő :D Aki normális kutyát akar, akármilyen fajtából és mondjuk van 10 tenyésztő, de abból csak egy normális és mondjuk az az egyik évente, kétévente hoz le egy almot, akkor nyilván várni kell :)


A hirdetés nem volt leírva a kérdésben, hogy hol hirdet az a bizonyos tenyésztő, akiről a kérdező ír. Vagy akár általánosságban. Én magamról beszéltem, hogy nekem nem kellene olyan helyről kutya. Egyébként meg kutyás körökben hamar elterjed, ha van egy jó tenyésztő, szóval nincs szükség hirdetésre.

2013. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Valletta ***** válasza:
100%
Én majd egyszer szeretnék egy fajtatiszta kutyát, ritka fajtáról van szó. Már régóta nézegetem a tenyésztők honlapjait - szerintem kell, hogy legyen nekik, máskülönben hogy találnánk meg őket? Kizárólag kiállításokon? Jegyezzük meg a kutyák küllemét, eredményeit fejben és hívogassuk őket telefonon? Én szeretném látni, hogy kik a felmenők, milyen eredményesek a korábbi kölykök, hogyan néznek ki, hogyan tartják a kutyákat, szóval részemről felejtős az, amelyiknek nincs honlapja. Aki meg fajtatiszta kutyát akar és megfizeti az árát, az igenis tájékozódjon, legyen oka arra, amiért az adott kennelt választja, ne az alapján döntsön, hogy melyiktől látott cuki fotókan az expresszen. A magam részéről nem lenne kizáró ok, ha hirdetne, de laikusként jobban bíznék olyan tenyésztőben, aki nincs erre rászorulva, mert annak oka van. Persze láttam már a fajtában olyat, aki hirdetett, meg is kérte a kölykök árát (200 ezer), de úgy vettem észre, hogy ő új a fajtában. Jobban bíznék egy nagyobb múltú tenyésztőben.
2013. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én ezzel nem feltétlen értek egyet. ugyanis egy hobbikutyás számára az első amit megnéz az a hirdetések.

egy tenyésztő is felteheti oda DE azon már a képeken lehet egyértelműen látni hogy nem valami szakadt szaporított kutyákról van szó. a másik hogy egy hirdetésben általában alig osztanak meg valamit, helyette feltüntetik a honlapjukat ahol aztán tényleg mindent át lehet bogarászni. a kölykök szülők törzskönyvét, szűréseket, eredményeket, mindent.

az aki olcsó kölyökre vágyik az nem is fog ilyen hirdetéssel foglalkozni mert eleve nem tüntetik fel az árat. ha valami oknál fogva mégis azt hiszi hogy 10 ezres árért kap ilyen kölyköt akkor hamar lelombozzák a lelkesedését emailen vagy telefonon történő tájékozodáson keresztül.

szóval attól mert az expresszen hirdet egy tenyésztő még nem biztos hogy azonnal elítélem, először szétnézek a honlapján, majd személyesen megbeszélek egy találkozót, megismerkedek a kutyákkal, a tenyésztővel egyaránt és ez alapján fogom eldönteni hogy valóban tenyésztővel van e dolgom.

2013. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, ha kezdő a tenyésztő? Attól még előfordulhat, hogy csúcsminőségű kutyákkal tenyészt.

A legtöbb laikus először pl. Expressz-en keresgél. Szerintem nem baj, ha már ott is látja, hogy nem csak szaporító létezik.

2013. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 16:54-es válaszolóval értek egyet.

Szerintem nem ettől függ, hogy egy tenyésztő jó e. Sőt, talán még pozitiv is, olyan szempontból, hogy sokan nem néznek utána a kutyavásárlásnak, és ha talán nem csak szaporitós példa van fent a hirdetőn és felelősségtejes a vásárló, akkor lehet, hogy nem szaporitót fog támogatni, meg kicsit jobban értesül a kutyavásárlásról.

Ettől független oké, van olyan tenyésztő akinek erre semmi szüksége, de szerintem azt sem kellene elitélni aki meghirdeti.

2013. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most láttam kis kutyát hírdettek eladásra nemzetközi hírdető oldalon, tenyésztő nem is akármilyen felmenőktől. A kiskutya apja world winner, euro winner és craft győztes a kiskutyát mégis meg kellett hírdetni, pedig nem egy olcsó kutya vidéki törzskönyvvel. Személyszerint én folyamatosan nézem a hírdető oldalakat belföldön és külföldön is, így nagyon jó vérvonalú kutyákra is rá lehet akadni.
2013. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!