Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hemperegnek meg a...

Miért hemperegnek meg a kutyák mindenféle büdös vacakba, és hogyan szoktathatom le róla? :S

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert amit te büdösnek érzel, az neki élvezet. Leszoktatni nem tudod, figyelni kell sétáláskor, és nagy ívben kerülni, ha valahonnan bűz árad.
2009. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik az jó illatú amit mi büdösnek érzünk. Látod, többek között ezért kell a kutyákat pórázon sétáltatni!
2009. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Neki ez a parfüm.
2009. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem le lehet szotkani. Legalábbis én szólok és már ott sincs. Séta közben úgyis a kutyára kell figyelni. Amúgy én úgy tudom, ez nekik álcázásból van. Persze nekik erre emmi szüksége, csak a farkasnak volt. És igen, nekik ez illatos, nem a parfüm.
2009. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ez hagyján az én régi kutyám egy döglött macskában hempergett
2009. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A dögbe, kakiba hempergés genetikailag kódolt ösztön: elrejteni a saját szagot, hogy más állatok ne találjanak rá.

Van kutya, akinél eljön, van, akinél nem. A hempergést fokozza, ha a kutya gyakran van fürdetve samponnal, hiszen így a sampont le kell "mosnia" magáról, mert nagyon erős szagot áraszt magából, ami veszélyt jelenthet ránézve.

Leszoktatni úgy tudod, hogy pórázon sétáltatod, ha kakihoz, döghöz közeledtek, és látod, hogy borulna bele, akkor erőteljesen rászólsz, hogy nem szabad, fúúúúj, és elhúzod onnan. Idővel rögzülni fog benne, hogy ez helytelen viselkedés, és nem szabad csinálni.

Ha elhaladtok egy hemperegni való mellett, de ő nem hempereg bele, vagy előbb kérdőn rád néz, akkor jó alaposan dicsérd meg (a pozitív megerősítés is kell!). Az ilyen helyzetet te is előidézheted, hogy pl. szándékosan viszed kakik közelébe, és a kutya reakciójától függően dicséret vagy dorgálás.

Ha szabadon is hallgat rád, akkor természetesen úgy is gyakorolni kell, csak jobban szemmel kell tartani a kutyát, mintha pórázon lenne.

Kitartás és következetesség!

Ha belehempereg valamibe, lehetőleg csak tiszta vízzel mosd le (és egy finom kefével dörzsöld át), ne samponos vízzel, a samponos víz csak elősegíti a további hempergést.

2009. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amilyen a gazdája, olyan a kutya is...
2010. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!