Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Mindig mikor rá akarjuk adni a hámot, elszalad. Direkt kergetőzik velünk, meg csóválja a farkát, elbújik az asztal alá. Aztán megunja, és hagyja, hogy föladjuk rá. Velem ezt nem nagyon szokta csinálni, én mondom neki, hogy "Marad!" és akkor megáll. De a többiekkel mindig így kergetőzik, és van mikor velem is, de csak mikor otthon van más is. Az nem lehet, hogy nem akar lemenni, mert amint meghallja a "Megyünk" szót, rögtön menne is le. Próbáltuk, hogy másik hámot veszünk neki vagy nyakorvet, hátha kényelmetlen a mostani, de azokkal is ugyan úgy eljátszotta ezt. Miért?

2013. aug. 26. 08:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és azt még elfelejtettem, hogy hogyan szoktathatnánk le erről?
2013. aug. 26. 08:42
 2/12 sippara ***** válasza:

Egész pontosan mit csináltok ilyenkor? De nem is kérdezek vissza, csak megválaszolom a kérdéseket :)


"Miért csinálja ezt a kutyám?" - Mert megteheti, mert hagyjátok neki, és mert ezzel is tökéletesen ő irányítja az akciót - gondolom, nem ez az egyetlen ilyen eset.


"Próbáltuk, hogy másik hámot veszünk neki vagy nyakorvet, hátha kényelmetlen a mostani, de azokkal is ugyan úgy eljátszotta ezt. Miért?" - Azért, mert bár a hámmal semmi gond nincs (már azon kívül, hogy hacsak nem húzattok súlyt/szánt vagy bikejöringeztek napi szinten, legjobb esetben is elcseszni lehet vele egy kutyát - pláne a ti tudásotokkal), a GAZDÁKKAL annál több.

2013. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A hám témához nem tudok hozzászólni, mi nyakörvezünk, de addig semmit nem csinálok, amíg le nem ül elém.


Vagyis, én felöltözöm, kutya kijön, figyeli hogy nyúlok-e a pórázhoz, ha igen, akkor izgatott, kezemben a póráz, kutya izgatott, odahívom, ÜL! és addig nem adom rá a nyakörvet, míg le nem ül nyugton elém.


Ha kukacoskodik, farokcsóva, örvendezés, szaladgálás, akkor várok, addig nem megyünk.


Ezt háromszor csináltam, most póráz a kézbe, ÜL!, nyakörvet felcsatolom és megyünk.


Nálam. A férjemnél kb. úgy, ahogy nálatok is van.

2013. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egész pontosan azt csinálja, hogy mondja valaki neki, hogy megyünk, és jön velünk az előszobáig, ahol a póráz van, és mikor meglátja, hogy leemelem és indulok meg felé, elkezdi csóválni a farkát, és elfut. Aztán utolérem, akarom ráadni és megint elkezdi csóválni a farkát és elfut. És ezt csinálja még jó párszor. Aztán mikor megunja, engedi hogy ráadjuk. Bezzeg mikor egyedül vagyok otthon, akkor nem csinálja ezt, mikor mondom neki, hogy marad. És senki nem hiszi el, mert ugye még nem látták, pedig tényleg nem fut el.
2013. aug. 26. 09:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, ésmár mondtam anyunak, hogy ne menjen bele ebbe a kergetőzésbe, de le se sz*rja mit mondok. Meg megbeszéltük múltkor, hogy nem engedjük föl a székre. Én tényleg be is tartottam, mindig leszidtam, ha fölugrott, és ha ott voltam már föl se ugrott, erre meg mire kell kimennem múltkor? Hogy anyu ott eteti a széken a kutyát.
2013. aug. 26. 09:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Mióta van nálatok a kutya? Enyém állandóan ugrált, és semmilyen kutyamódszerrel nem tudtam leszoktatni, (elfordulok, elmegyek tőle, nem simogatom meg, klikker, semmi nem használt) párom sem boldogult vele, pedig neki határozottabb hangja van. Mérgében pofon vágta Ő is meg egyszer én is és azóta nem ugrál.
2013. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kölyök korától kezdve nálunk van
2013. aug. 26. 09:21
 8/12 sippara ***** válasza:

Báhh, leírom, de ezt is ezer helyen megtalálhattad volna:

Felöltözöl, kimész az előszobába, behívod a kutyát(!!! nem szólsz, hogy mentek sétálni, hanem "Hozzám" paranccsal behívod), ráadod a nyakörvet, rákapcsolod a pórázt, kinyitod az ajtót, kilépsz, kihívod a kutyát, bezárod az ajtót, elindultok. Ha a lépések bármelyike alatt túl izgatott lesz, ugrál, ugat, kergetőzni kezd, kirohan előtted az ajtón, akármi, AZONNAL visszacsinálsz MINDENT, tehát cipő-kabát nyakörv-póráz (ha már rajta volt) levesz, és visszaülsz a helyedre, mintha soha el sem indultál volna. Amikor a kutya nyugodtan, magától a helyén fekszik, újrakezded, ha megint túlpörög, megint visszaállsz a kiindulási helyzetbe.

2013. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te magad válaszoltad meg a kérdésedet.

Te megtanítottad a kutyát bizonyos viselkedésre, amit veled meg is csinál. Édesanyád meg nem várja el ugyanezt, hát nála másként viselkedik a kutya.Nem te vagy az egyetlen, akinél a családban nem egységes a kutya kezelése.

2013. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. aug. 26. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!