Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyát...

Hogyan tanítsam meg a kutyát szépen ülni, feküdni?

Figyelt kérdés

Amikor ül vagy fekszik, akkor nem olyan szabályosan, hanem kissé féloldalasan ül, illetve fekszik.

Ez felnőtt korban korrigálható?

Nem kis korától van velem.


2013. aug. 26. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Örüljél neki, hogy egyáltalán megcsinálja...
2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első...szerintem alap, hogy egy kutya ezeket megcsinálja...bár, lehet, hogy másoknál nem így megy...

Kérdező. Ha leülteted, és elkezdene oldalra dőlni, akkor jutalomfalatot nyújts felé, hogy vissza üljön egyenesbe, amin visszaül, megkaphatja.

De ne magasra tartsad, mert akkor fel is állhat.

Egy idő után megszokja. Fektetésnél meg próbáld meg azt, hogy ha kicsit bedől, akkor azon az oldalon, amerre dől, egy kicsit nyomd vissza, hogy próbáljon egyenesen feküdni.

Próbálkozhatsz klikkerrel is, akkor csak arra a testtartásra kapjon klikket, amit megkövetelsz.

2013. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Régebben ezt úgy csináltuk a suliban, hogy feltettük a kutyát a munkapadra és ott ültettük és fektettük a kutyát.

Ha a combján ült akkor leesett, ha ferdén feküdt akkor is.

Így kénytelen volt egyensúlyban tartani magát. Az így tanított kutyák 90% ban szabályosan tudtak ülni és feküdni is.

Ma csak arra használják a munkapadot, hogy a kutya végigsétáljon rajta.

2013. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen padon gyakorolhatod vele. Persze, a kezeddel tartsd meg, hogy ne essen le, de érezze, ha le akarna csúszni.
2013. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem fekvésnél az vált be, hogy azt a combját, amerre kidőlt, óvatosan lábbal megbököm egy "hogy fekszel" kíséretében. Ma már többnyire erre a kérésre visszateszi magát szfinx pózba :D

Ja, és két külön vezényszavam van. A feküdj a hétköznapi, amikor úgy fekszik le, ahogy akar. A fekszik a vizsgákon, versenyeken, gyakorlásokon, vagy hétköznap komoly szituban megkövetelt szabályos fekvés. Persze hosszú helyben maradásnál általában kitolja vmelyik oldalra, de gyakran ahogy térek vissza hozzá, magától kiigazítja már :)

Állítólag nagy versenyeken pontlevonás, ha kidől vmelyik oldalra a csípője helyben maradáskor.

2013. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. nem épp alap, sok kuty amég ezeket sem tudja...
2013. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Tisztában vagyok vele, és nagyon szomorúnak tartom, mert szerintem ez tényleg egy alap dolog lenne...

2013. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat!


"nem épp alap, sok kuty amég ezeket sem tudja..."


Akik a gazdájukkal élnek? Elképzelni sem tudom, max egy kóbor kutyáról feltételezném.

2013. aug. 28. 13:36
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Átlag kutyatartók kb. 10 %-a tanítja meg a kutyájának az ül-fekszik-marad parancsokat úgy, hogy az utcán, figyelem elterelő tényezők mellett is megcsinálja...de lehet, hogy nagy számot mondtam :(
2013. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!