Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg a lovam...

Hogy tanítsam meg a lovam feküdni?

Figyelt kérdés

Semmilyen zabla nem jöhet szóba legfeljebb nyakmadzag.

Meg van a bizalom köztem meg lovam között.

csak nem tudom hogyan kezdjem el .

mert kicsit makacs a lovam vagyis elhüjüli ..

tipp


2012. aug. 24. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Makacs lóval nehezen lehet dolgozni, meg kell törni. Zabla kell hozzá, főleg egy makacs erős lóhoz, akit noszogatni kell hogy dolgozzon!
2012. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Rúgd ki alóla a lábát!
2012. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Okos ló gyorsan tanul csak néha makacs

a lovardában az egyik legokosabb és legtanulékonyabb... stb

2012. aug. 24. 21:35
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne baromságokat kösz ..

Nekem ez fontos ..

2012. aug. 24. 21:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kötőfékkel tanítsd. :) Felveszed az egyik lábát, és a másik irányba húzod a fejét, ettől elveszti az egyensúlyát és elfekszik. De nyugi nem fáj neki meg semmi, ismerősöm lova is így fekszik és szereti, akkor emeli föl a lábát és kéri a fejét a ló már tudja hogy mi jön és lazán eldől. :D Persze ehhez is sok gyakorlás kell nem biztos hogy elsőre menni fog. Később lehet nyakmadzagra finomítani de kezdetben kötőfékkel egyszerűbb. :) És amint elfeküdt, akkor egyből dicséret, simi, esetleg egy kis kaja. Kezdetben már akkor is dicsérheted, ha elkezd engedni, dőlni, de végül nem fekszik le. Így tudatosítod benne hogy mit szeretnél.
2012. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi pont erre gondoltam valahogy :D

Télleg köszi

2012. aug. 25. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdemes ezt a feladatot előkészíteni a "térdeltetéssel". Ha az megy utána tovább lépni.

Először két emberes a dolog. Szerezz valami erős, széles "szalagot", pl régi tömlőt, ez tedd a bal lábára (mondjuk hurkold, de úgy, hogy csúszó legyen, ha enged a tömlő enged a szorításból). A tömlő maradék részét dobd át a hátán jobb oldalon álló segítőd fogja meg. Vesd át a vezetőszárat jobb oldalról a ló nyakán, kérd be a fejét, közben vedd fel a bal lábát, majd a segítő elkezdi húzni a tömlőt. Ahogy érzed, hogy dől bele a kezedbe, engedd el és csak a fejét tartsd, a segítő meg húzza folyamat a tömlőt és lesz egy pillanat, amikor eldől. Itt próbáld megnyugtatni, hogy ne keljen fel egyből, adj neki jutalomrépát. Első pár alkalommal legyen melletted aki segít, aztán ha nagyon nem megy, akkor térjetek vissza a térdeltetésre, majd megint fektetés. Mindig jutalmazd a jó mozdulatokért.

2012. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizalom kell hozzá. Ez csak olyan lóval fog menni akivel össze vagytok kovácsolódva és megbízik benned. Ajánlom, hogy először a meghajlást tanítsd meg. Először kisebb trükköket kell tanítani. Nem ugorhatsz bele a mély vízbe. Előbb integettesd, aztán meghajlás, meghajlás és lent maradás, aztán jöhet a fektetés persze nem csikós módjára zablával lerángatni, mert annak csak az lesz a vége, hogy nem akar majd lent maradni. Azt kell elérned, hogy lent is akarjon maradni és szívesen csinálja azt amit akarsz tőle. Hogy, hogyan tanítsd meg azt nem tudom, de azt tudom, hogy nem szabad egyből lerángatni, úgy hogy azt se tudja mit kérsz tőle. Az se biztos, hogy meg van közetetek egy ilyen szintű bizalom.
2012. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm

hát már évek óta együtt vagyunk és hát

nagy a bizalom a térdelést meg a meghajlást sem tudom h hogyan csináljam

igaziból nem vagyok szabad idomító meg nem is akarok mert én ugrok meg minden rendszeresen versenyzem csak a lefektetést akartam h tudja mivel 180 cm lóra pl nem tudok felugrani a 167 cm-mel

2012. aug. 25. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!