Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért emelik fel a lábukat a...

Nicola73 kérdése:

Mért emelik fel a lábukat a kutyák ha pisilnek?

Figyelt kérdés
pisil

2013. aug. 26. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom hogy minel feljebb menjen a pisi es ne a szorre menjen. De en csak him kutyat lattam haromlabon pisilni.
2013. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kinek ahogy kényelmes. Az embernél is azért alakult ki két külön módszert, mert kinek milyen tagja van, ahhoz alkalmazkodik, ahogyan a legkényelmesebb ezt elintézni számára.
2013. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szuka kutyát is láttam így vizelni és időnként a kanok sem csinálják. Előfordul, hogy egyszer-egyszer nem emeli fel.

Szerintem egyébként így kényelmes neki, mert pl. közelebb tud hajolni a fához, jobban le tudja pisilni, másrészt pedig így nem a lábára megy. Bár sokszor az első lábukra megy. :D Szerintem ösztönösen emelik fel azért, hogy közelebb legyenek az adott tárgyhoz, vagy esetleg mivel leginkább a kanok csinálják talán azzal is összefüggésben lehet, hogy valamiféle dominancia miatt így jobban látni a nemi szervüket. De ez nem biztos, csak vannak állatok, amiknél így van és eszembe jutott, lehet a kutyáknál/farkasoknál is fontos volt ez valamikor.

2013. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobban céloznak, a farkasok vizelettel (is) jelölik meg a területükön a szimpatikus, számukra feltűnő tereptárgyakat (fák, kövek, akármik) innen maradhatott meg.
2013. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
12%
Ez már automatice bennük van. Minden ivarérett kutya felemeli a lábát vizeléskor.
2013. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem emeli fel minden kutya a lábát. Nagyon sok kutyát ismerek, aki felnőttek, idősek, és soha nem emelték fel a lábukat pisiléskor. És van köztük sok kan kutya is. Az én szuka kutyám szinte mindig fölemeli. Így próbálja minél magasabbra tenni a "névjegyét". Próbálják a másik kutya által hagyott szagokat lepisilni, hogy a sajátjuk legyen fölül, dominánsabb egyedek csinálják.
2013. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Láttam szukát, aki két mellső lábán állva pisilt :D
2013. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az én szukám is csak itthon pisil guggolva:)

Ha új helyen vagyunk, akkor mindig 3 lábon pisil, és jelölget, mint egy kan.

Szerintem is a dominanciához lehet köze, holott én nem mondanám a kutyámra, hogy az a tipikus domináns fajta, sőt, ha erősebb kutyával találkozik akkor rögtön megadja magát.

2013. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Kissé kijavítom magam, én kifejezetten csak a kan kutyákra gondoltam. Mert a kérdésből ez magától értetődik.
2013. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez a sok választ ilyen rövid idő alatt :) Szerintem is a dominancia jele lehet a lábfelemelés.
2013. aug. 27. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!