Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házörző kutya?

Melyik a legjobb házörző kutya?

Figyelt kérdés

Sok ismerőshöz betörtek, nem volt kutyájuk, vagy kicsi palotapincsi volt. Ahol lakom, sok betörés van. Nem vagyok rasszista, de amilyen romák laknak itt... Ahogy kinéznek... Szóval, melyik a legjobb házörző kutya. Vagy melyik ami félelmetes erős, biztos meggondolják, betörjenek-e. Dobermanra gondoltam, erős félelmetesen néki, és sokan félnek tőle. Vagy rotweiler. Sokan mondják, a kutyát lefujják, megverik, de akkoris jobban alszom, ha tudom van aki kint a kertbe éberen figyel.

Jók ezek a fajták? Vagy ki, milyet ajánl, ami nem engedi be az idegeneket, félnek tőle?


2009. okt. 30. 21:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nincs igazán olyan, hogy legjobb, de a hovawart, vagy a leonbergi nagyon jó de a lonbergi nagyon alvós, de mindkettő kedves nagyon okos gyerek szerető kutya nekünk mindkettő volt így egymás mellett be voltak tojva szó szerint az emberek a leonberginktől, persze a hovawartunktól is, dea leonbergi mellett kell egy riasztós kutya aki minden molajra ugat mert egyépként a leonbergi sokat alszik, de ha meghallja, hogy a másik ugat ő is megy és ugat, de csak akkor ha tényleg jött valaki.

A roti meg a dobberman is nagyon jó, de attól függ van e gyerek a háznál, mert sok házőrző kutya egygazdás és sok nem szereti a gyerekeket.

snaci is jó meg a németjuhász is de ha egy nagy félelmetes kutyát szeretnél aki egyépként nagyon okos és kedves az a leonbergi(szerintem), de mellé kell egy riasztós kutya is a havawart is naagyon jó házörző, a roti meg végkép.

2009. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%
előző vagyok bocs hovawart
2009. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg aki attól nyugodtabb, hogy van egy kutya a kertben és nem attól, hogy a kutyáját nem teszi ki annak hogy kinyírják az inkább riasztót vegyen. Azt nem kell nevelni, etetni, sétáltatni és nem ölik meg. Sajnos ez nem olyan dolog ami mindih csak mással történik, egyáltalán nem ritka, hogy kutyát ártalmatlanná tesznek.

Igen, jó a dobermann, roti, német juhász, de ezekhez ész kell, és szakértelem. Én állítom, nem jó úgy belevágni, hogy valami kéne me betörnek. Hanem úgy hogy a fajta szerelmese vagy és kutyázni akarsz, akarsz egy igaz barátot akivel nagy sétákat lehet tenni és még pluszba az házat is őrzi. Olyannak meg főleg nem való kutya aki ijesztgetni akar vele, mert ott félő, hogy a végén rossze lesz a kutyának. Én kutyám párszor megvédett már pedig nem roti, de nekem ugyan vigyék el inkább az egész házam, mint hogy a kutyámnak bármi baja legyen. A szomszéd kutyája tacskó méretű, ártalmatlan és mégis bántották amikor betörtek!

2009. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
Előző vagyok. Amúgy meg hiába veszel meg egy rotit, dobit, attól még nem biztos hogy védi a házat. Ha nem olyan a személyisége hanem barátságos, akkor mit teszel kidobod?
2009. okt. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%

Riasztóval jobban jársz, mert egy kutyából mire előjön az örző-védő ösztönei az legalább 1 év, ha kölyök kutyát veszel. 2 éves lesz mire biztosan tudni is fogja a dolgát.

Addig sok minden történhet.

2009. okt. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
32%

Vegyél am. staffot. Csinálj neki egy szép nagy kenelt , hogy csak veled és a család tagjaiddal érintkezzen. Ha sétálni viszed se engedd , hogy simogassák , ha kiengeded is legyél mindíg mellette. Három hónapos korától már játszhatsz vele rongyos játékokat , hogy szokja a fogást.

Folyamatosan szokasd hozzá a zajokhoz , fontos , hogy ne te keltsd legyél mindíg mellette és dícsérd meg ha valami íritáló hangra agresszívan dominánsan reagáll. Hat hónapos korától a rongyot cseréld le kötélre. Játék közben csípkedheted , a fülét húzgálhatod de sose üsd meg ne bántsd. CSalapálj felé de nem rá , botokkal , kinyitott esernyővel , hogy a nagy tárgyakhoz is hozzá szokjon , és folyamatosan dicsérd és jutalmazd. Heti kétszer adj úgy enni neki , hogy a tápot egy zsákban felkötöd valahová amit csak ugorva tud elérni és neki kell a zsákot szétszedni a kajájáért , folyamatosan emeld a magasságát és az zsák egyre erősebb anyagból legyen , tedd játékossá a kajáit üsd valamivel a zsákot , vagy csattogj mellette valamivel. Egy éves korátol folyamatosan kiengetheted a kennelből először csak éjszakára majd egyre több időre. Innentől kezdve csüngetheted gumiabroncsokon vastagabb köteleken is. Majd próbálkozz kérj meg valakit a beugrásos csibészelésre. Szerintem már elsőre össze fog jönni. Majd tegyél ki egy táblát , hogy harapós kutya a cigányok ne tudjanak beperelni.

2009. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
Komondor :) a szőrét viszont ápolni /tépkedni/ kell, de nagyon tekintélyt parancsoló. És a szőre miatt nem is igazán tudják megsebezni, lefújni. Kemény kezű gazdira van szüksége!
2009. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Kuvasz. Na, attól senki se jön be, annyi szent. Viszont még a családnak is vigyázni kell vele, mert egygazdás kutya, nem épp gyerekek mellé való.


Nagyon fontos, hogy a házőrző kutyában ne legyen félelem az emberek iránt, ezért SOHA nem szabad megverni, megfélemlíteni.

2009. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

7:29-es írta a jót. Már csak azért is mert a romák iszonyatosan félnek a pitektől és staffoktól. De nagyon... És bátran lehet általánosítani, mert a 90%-ukra igaz, de a maradék 10%-nak sem jutna eszébe közelíteni..

Viszont a körítés hülyeség, 1 éves kora előtt se rongyozni se ugráltatni nem szabad komolyan, ferdülnek a csontja, tönkremennek az ízületei. Így addig érdemes a kicsit nagyrészt a házban tartani, el ne lopják. Ennek a fajtának már 8 hónapos kora körül komolyan előjönnek az őrzö-védő ösztönei és csibészelés nélkül (amit egyébként is szakemberre hagyunk, nemde??) is kiváló házőrzők.

2009. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Na, azért nem azt mondtam, hogy kell egy "kutya" akit kiteszek a kapu elé, és aki beugrik, benyit, azt tépje szét. És cserépe etetem a kutyát.... Nem-nem! Én azt kérdeztem, hogy milyen kutya fajta alkalmas arra a célra, hogy hűséges társ, szófogadó, tanítható, és csak kevés emberbe(bennem, meg a családomban) bizzon meg, és fogadjon szót! Nem gyilkolásszon, meg örülten rohangásszon... Legyen okos, félelmetes, de ne egy sorozatgyilkos, aki a kedvemre gyilkolászik... Lehessen vele játszani, labdázni, sétálni, meg minden olyasmit, amit egy jó gazda csinálhat a szeretett kutyájával együtt! De, védelmezze a házat. És ezt nem ugy értem, hogy aki bejön az élete árán, is megakadályozza, hanem legyen félelmetes, az idegenekkel mert sokan itt elmennek a ház előtt, és ugy néznek befele, néznék nincs-e kutya, hogy lehet-e betörni...
2009. okt. 31. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!