Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát, vagy esetleg...

Fancsika79 kérdése:

Milyen kutyát, vagy esetleg macskát ajánlotok lakásba, úgy, hogy többször lenne egyedül több órára?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon szeretne, kutyát, vagy macskát, de én tartok tőle, meg a szomszédok reakciójától is! De hátha van olyan amit direkt ilyenre tenyésztettek ki! :-) ) )

2013. aug. 26. 22:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ennyi infó alapján nem is lehet kutyafajtát ajánlani, kb. semmit nem tudunk rólatok, hogy mennyit és hogyan foglalkoznátok vele, szőrápolásra mennyit akartok fordítani, egyáltalán vennétek-e 100 000 Ft körüli összegért fajtatiszta kölyköt, vagy inkább menhelyről választanátok, kölyköt, felnőttet, stb. Üljetek le családilag, kezdjétek el túrni a netet, vegyetek kutyás könyvet, nézzetek utána, milyen kutya lenne nektek való - itt kezdődik a felelős állattartás, úgyhogy ha erre akarod nevelni a gyereket, akkor ez is egy kiváló alkalom :)

De tényleg magadnak vegyél kutyát, aztán örülj, amíg a gyerek foglalkozik vele, de igazából szerintem nettó szemétség egy 7 éves gyerekre 15 évnyi felelősséget rakni. Változik még, nagyon gyerek, ne szívasd meg azzal, hogy tizenéves korában is egy olyan felelősség húzza a vállát, amire nem volt felkészülve. Inkább mutass neki példát felelősség tekintetében, és lásd el te a kutyát, ha ő már nem akarja, és erre legyél végig felkészülve. Legyen a család kutyája az első perctől (mint ahogy annak is kell lennie), és akkor nem az lesz, ha esetleg megunja, hogy más elvégzi az ő dolgát, hiszen eleve nem csak az ő dolga a kutya.

2013. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlottunk kutyafajtát, mert (írom még egyszer) ennyi információ alapján nem is lehet ajánlani!!!

Ezért kérdeztem/kérdeztük, hogy mégis mennyi idő lenne az állatra, hogyan foglalkoznátok vele stb.

Van olyan fajta, aminek nagy a mozgásigénye, más fajtának meg kicsi. Az egyik fajta kotorék-tehát szeret ásni és ezt ki kell elégíteni, másik fajta meg szaglászni szeret sokat, vagy terelni stb.


Ezen kívül pedig nem csak fajtatiszta kutyák léteznek ám, hanem ott vannak a keverékek is. Ők is nagyon okosak és ugyan úgy lehet őket is szeretni, tanítani, nevelni.


Valamint ahogy előttem írták, azt sem mindegy, hogy meg tudnátok-e birkózni egy kölyök-majd serdülő kutyával, vagy inkább jobb lenne-e egy felnőtt...


Először ezeket a dolgokat kell neked/nektek eldönteni, addig úgysem tudunk segíteni mert nem ismerünk titeket!

2013. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!