Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Két-három...

Mi van velem? Két-három honapja vettem magamon észre, h mindenen sirok naponta többször is, mindenkit rosznak látok, egyedül akarok lenni, párommal veszekedek semmiségeken. Mindenkibe bele kötök. Nullának érzem magam, nem akarok élni.

Figyelt kérdés
nem dolgozok,tudom az kellene,h letudjam magam valamivel foglalni,de még pár honapig itthon kel lennem,lehet depreszios vagyok?
2011. febr. 22. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg, igen.
2011. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony depresszió... "Hagyományos" felfogás szerint két opció létezik: pszichiáter felkeresése (gyógyszeres kezelés), vagy pszichológus (pszichoterápia). A saját példám most ne legyen mérvadó, de rólam a pszichoterápia hosszabb távon is lepergett, ráadásul nagyon drága is volt. Már az is fél gyógyulás, ha felismeri az illető, hogy a minket körülvevő, barátságosnak és normálisnak aligha nevezhető világ a tünetei (egyik) okozója. Nehéz az árral szemben úszni, de fel kell ismerni, mennyi hülyeséggel mérgezik a lelkünket, és elzárkózni tőlük! Jobbulást kívánok neked!
2011. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kedves utolso-nagyon szépen köszönöm,amit irtél,de még szeretnék valamit kérdezni,szerinted mit tegyek ilyen helyzetbe?nagyon rossz családi hátterem van,ebbe benne vannak a szüleim,testvéreim,anyagiak,munka,mind amit csak el tudsz képzelni,a szüleim és testvéreim nem hagynak békén,ezt nem csak én vettem észre,a párom azt tanácsolta,h inkább menyünk el itthonrol lakni,hátha megváltozok.szerinted mennyünk el itthonrol lakni?hátha megváltozik a viselkedésem?
2011. febr. 24. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, a febr. 24-ei vagyok. Csak annyit tudok mondani a saját példámból okulva, hogy probáljátok megkeresni azt a szituációt, környezetet a pároddal, ahol a lehető legnagyobb mértékben önmagatok lehetnek. Én kismilliószor tapasztaltam már, hogy akár egyetlen pikírt, rossz szándékú ember akár egyórai lelki tortúrája is mennyire szélsőségesen le tud lombozni. Nem hogy az aznapi, de szinte az egész heti hangulatomra rányomja a bélyegét. Persze a túlérzékeny emberek (mint én :) ) sokkal dramatizáltabban érzékelik ezt a problémát, de nagyon sokan járunk ebben a cipőben. A pénztelenséggel kapcsolatban pedig azt a sovány, de talán elégséges vigaszt tudom nyújtani, viszonylag tűrhetően fizetett technikusként: figyeld meg, ha egy kicsit többet keresel vmilyen. úton-módon, a világ pillanatok alatt hozzádrágul. Olyan szörnyeteg mechanizmusok dolgoznak a háttérben, amit Te meg sem érthetsz, és jobban is teszed, ha nem értesz meg, ha épelméjű akarsz maradni. Ezt a vetületét a földi létnek sajnos így kell elfogadni. De fel a fejjel!
2011. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az utolso válaszod:)
2011. márc. 24. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!