Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem a kutyám labdázó...

Hogyan tegyem a kutyám labdázóssá?

Figyelt kérdés

8 hónapos, juhászkutya.

Van valamennyi zsákmányösztöne, ha szoktunk pecázni azt élvezi, de csak kb 5-6 percig. Utána el is teszem, nehogy megunja. Tegnap vettem két teniszlabdát, és próbáltam nagyon lelkesedni, akkor vissza is hozta a labdát háromszor és oda is adta. Ma is kb 3 ilyen apportot csináltunk, utána eltettem, mert láttam, hogy annyira azért nincsen rápörögve, majd később elővettem, de akkor meg inkább csak szaglászott, a labda után futott, de a szájába se vette.

Vagy a frizbire, vagy a labdára rá szeretném pörgetni, hogy rohangásszon kicsit akkor is, ha nincs kutya, akivel játszhatna (egyébként sétálunk, úszik sokat, kötelezünk).

Hallottam erről a "vágjuk ki a labdát módszerről" is, amikor jutalomfalatot rejtünk el benne, de így is azt kap, ha visszahozza...szóval nem látom ez hogyan lenne neki több motiváció. Valakinek pár tipp?



2013. aug. 27. 12:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ma labdázgattunk kicsit a Pap-szigeten is:) Majdnem minden nap pár dobás erejéig előveszem, amikor úgy mozogna is, meg láthatóan izgatja a labda. :)
2013. szept. 6. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!