Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusunknak 200 Ft-s nagyságb...

Kutyusunknak 200 Ft-s nagyságban lejött a bőr a mancsáról. Kilátszódik az alatta lévő szövet és nagyon fáj neki. Mit tudok csinálni vele?

Figyelt kérdés
Mivel kenjem? Kötözni érdemes-e, vagy úgyis leszedi?
2013. aug. 27. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Kék kenőcs és kötözés, zokni rögzítve. Ha leszedi, újrakötöd. Vagy kapjon gallért.
2013. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi az a kék kenőcs?

Ha bemegyek egy állatpatikába és ezt mondom, tudni fogják miről van szó?

2013. aug. 27. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

kötözheted, de huzz rá zoknit utána s azt rögzítsd v vmi hasonló mert úgyis megpróbálja leszedni..

én KéK LUkács krémmel kenném...az a legjobb, s azt lehet nyílt sebbe is kenni, szépen gyógyít.

2013. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
KÉK LUKÁCS krémet állatpatikában kapsz, ez a neve, kék kenőcs ill Kék Lukács.
2013. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 27. 15:43
 6/9 Linduli ***** válasza:

Esetleg kenyheted körömvirágkrémmel, kamillakrémmel (szépen gyógyítnak), de én azthiszem legutóbb amikor a kutyámnak nyílt sebe volt, én valamilyen menta+lukács+homoktövis krémmel kenytem neki amit kaptam.A kombinált krémben voltak kis homokdarabkák amik segítették neki a gyógyulást.


Bár emlékszem a múltkor amikor legyütt a bőr az én kuytám lábáról, akkor körömvirágkrémmel kentem be neki.


A lukács krém is nagyon jó.

Ha bekented neki óvatosan krémmel, akkor szilonzoknit húzz a lábára, hogy a nyílt seb lélegezhessen is és erősítsd oda neki gyengén (pl. gyenge gumival. gyenge kötéssel).

2013. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kék lukács krém, és húzz egy babazoknit a lábára, a szár részt fogd össze egy csomóba és ott gumizd össze.


Közben gondold végig, hogy mit kapott ennivalót a kutya, ugyanis az enyémnek is rendszeresen előjött ez, amikor a táp nem volt megfelelő - szóját tartalmazott.


Amikor tápot váltottunk, akkor szépen begyógyult a talppárna, egy év múlva egyéb okokból ismét szóját tartalmazó tápot kapott és ismét lerágta, lenyalta, lekopott a talppárna.


A kék lukács előtt egy jódos oldattal kezeld is le neki.

2013. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Betadine és kék lukács krém. A Betadine fertőtlenít, a kék lukács hámosít.

Kösd be a sebet és ügyelj rá, hogy ne érje víz. Ha 4-5 napon belül nem észlelsz javulást, mutasd meg egy állatorvosnak.

Jobbulást a kutyusnak.

2013. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hovarju ***** válasza:

Ja ajánlatos naponta 2-3 alkalommal kenni (mondjuk séták után) és cserélni rajta a kötést.

Ha lakásban van a kutyus és tudsz rá figyelni, hogy ne nyalja a lábát, akkor kis időre hagyhatod kötés nélkül is. De éjszakára mindenképp kösd be.

2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!