Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jót tenne neki?

Szerintetek jót tenne neki?

Figyelt kérdés
Szerintetek jót tenne a 7,5 éves mudimnak (keverék), az hogyha ősszel és télen naponta be lenne engedve a garázsunkba pár órára? Kinti kutyus, és öregedésére való tekintettel gondoltam, hogy a hidegekbe beengedném kicsit. (olyan 14-16 fok körül van odabent) Jót tenne neki vagy felesleges, mert nagy bundája van? Egyébként hetente elviszem nagyon gyors tempójú sétára olyan 4-5 km szokott lenni. Minden nap foglalkozok vele, labdázok, frizbizek vele, tehát sokat mozog. 30 nm-es füves-fás lekerített területen van éjszaka és délelőtt, délután pedig a másik kutyusommal együtt rohangálnak a kerbe, majd este séta (nem mindig). Minőségi kaját kap. Multivitamin tablettát adok neki. Jót tenne neki, ha kicsit beengedném melegedni?
2013. aug. 28. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj.. most én is merengek ezen. Mert az én kutyáim úgy vannak, hogy napközben kinn, most míg jó az idő, este benn, de télen egész nap benn szoktak lenni, csak ugye kimegyünk/ vagy kiengedem őket bizonyos időközönként. Eddig azt hittem, hogy ezzel nincs semmi gond, viszont tavaly a kan kutyám felfázott, ami kanokra nem is nagyon jellemző és mondta az orvos, hogy a kinti-benti tartástól van. Most is így lesznek, mert kinn nincs óljuk, meg semmi, de azon agyalok, hogy hogy oldjam meg, hogy ne fázzanak meg/fel. Szóval nem tudom. Sokan beengedik pár órára melegedni a kutyájukat, mások egész éjszakára és majd csak napközben van kinn. Mivel neked kinti kutya, így gondolom van kinn ólja. Szóval ha beengeded felmelegedni és utána kimegy, akkor be tud menni az ólba, így nem valószínű, hogy megfázik.
2013. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 S.Money ***** válasza:
Szia! A 7,5 éves kutya már öregedő, de ha mindig kint volt akkor nem kell bevinni. Az öregedéssel nem kezd együtt "fázni", csak az immunrendszere gyengül, mint az embernél is ha megöregszik. A multivitamin tabletta helyett immunerősítőt adj neki! pl. Gold naturalis, immunovet (vetnutrition.hu). Ezek sokkal jobban felszívódnak mint "holmi " olcsó vitamin. (Egyébként a drága se jobb...)
2013. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Immunerősítőnek a Béres csepp is jó, akár az embereknek való is!
2013. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még jöhetnek. Kíváncsi vagyok a véleményekre :)
2013. aug. 28. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is felfázott a kan kutyus tavaly,a doki javaslatára vettünk neki olyan "ruhát" ami a hasa alját takarta rendesen és vízhatlan anyagból volt,belül pedig jól bélelt.

Elég nagytestű kutya,viccesen nézett ki,de legalább nem fázott fel többször.

Ha kimegyünk télen sétálni,akkor mindig ráadom.


Szerintem beengedheted,ha télre az ólját nagyon jól megcsináljátok.Hőszigetelés+hófüggöny és jól kibélelni.

2013. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A garázsajtóra tehetnél fel kutyaajtót. Így a kutyád, ha úgy érzi, hideg az ólja, be tud menni a védettebb helyre.
2013. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Végülis úgy döntöttem, hogy beengedem néha melegedni, de a hófüggönyre gondoltunk tavaly is. Van talpa a kutyaháznak, hungarocell is van benne alul (a két fa között), meg oldalt is. Akartunk venni, de nem nagyon tudtuk, hogy hol keressük. Tüzépen nem volt. Fressnapf-ba csak több ezerért... Hol lehetne még ilyet venni?
2013. aug. 28. 13:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kell beengedni, a szőrének, és neki sem tenne jót!!!
2013. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hát szintem ősszel tök felesleges ha vastag a bundája és nem fázós de ha télen kb olyan -10 - -20 fokban amikor megsimogatod és érzed a testén h remeg akkor egy 5-6 órára engedd be az én kutyám is remegett érezzem rajta télen mikor megsimogattam szóval ha észreveszed h remeg akk egy kicsit had melegeggyen
2013. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia

Szerintem télen estére engedd be, és én is jó ötletnek tartom a kutyaajtót.Az én kutyáim is elég idôsek már ès ôk télen mindig a lakásban alszanak(+ôsszel v a hideg napokon).Napközben ha van kint kutyaház az udvarotokon szerintem nem szükséges.

2013. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!