Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nem gonoszak ugye?...

A kutyák nem gonoszak ugye? Akkor miért lesből ugatva támadnak rám, ha elmegyek a kerítésük előtt?

Figyelt kérdés

Nem okolom őket, de idegesít, hogy miért ennyire sunyi 1-2 kutya. Nem ugat, tök sokáig. De mikor elé érek 1-2 méterre, akkor "vávávávávává!" és sok kutya még pörög maga körül is, nem lértem miért.

És megijedek mindig.

Nem vagyok beszari, de amikor csöndben sétálok 5-10 perce, és a fülembe ugatnak tök hangsan, na akkor meg ugrok.

Miért olyan szemét(nem azok tudom de a viselkedésük szerintem az) sok kutya, hogy knssban bevárja, hogy mikor érek a legközelebb, és bele ugat a fülembe jó hangosan?

És miután elmentem előtte lépek még 3-4 et megint síri csönd.

ha a területét védi miért akkor ugat rám ezerrel megijesztve, ha mellette vagyok?

ha én a területemet védeném, ezerrel ugatnák, ahogy hallanék valakit közelíteni.

Nem csöndben várnék rá, hogy jöjjön csak közel, és meglepetés szerűen ráhozzam a szívbajt!



2013. aug. 28. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szemetek..

Valszinu hogy a körülmények miatt ilyenek... nincsenek velük foglalkozva,nem viszik el sétáltatni,nem játszanak .stb..ne a kutyát okold,hanem a gazdát!

2013. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert legtöbbjük egész életében a kertbe van bezárva,szocializálva nincs,sétáltatva nincs.Tulajdonosok szerint épp elég nekik a kert.

Ha elmegy előttük valaki,az nekik már nagy esemény,megszakítja a tömény unalmat.

2013. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Területvédés. A legtöbb kertben tartott kutya csak úgy van és kész.

Szóval nem viszik sétálni, nem szocializálják, nem nevelik, nem tanítanak nekik dolgokat, nem játszanak velük, nem gondozzák a szőrüket stb.

Ergo levezetik valamennyire a feszültséget, mégpedig rajtad. :(

2013. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Utálom az ilyen versenyben (ki a hangosabb) ugató párosokat, ha este sétálunk. Egymást löki fel a kerítésen belül a két goldi, vicsorognak, rohannak, az enyém meg kihúzza magát és pipiskedve parádézik előttük, és ő a kisebb. De van a környéken rémületesen hörgő és kapura felugráló kaukázusi, állandóan csaholó puli is.
2013. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Tudod más híján nekik ez a legnagyobb és legjobb elfoglaltságuk. Ezek a kutyák akikkel nem foglalkoznak naponta vagy hetente legalább háromszor, akkor eben élik ki magukat.
2013. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajna legtöbbször ebben élik ki magukat és próbálják levezetni a mozgásigényüket és elűzni az unalmat.A kerti kutyák is igénylik a rendszeres sétákat csak ezt sok gazda igyekszik nem észrevenni.
2013. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek a kutyák nem is igazán védik a területüket. Megtanulták, ha ugatnak, elmegy az , akit megugattak. És azért pörögnek , mert fogni, harapni már nem mernek. Így vezetik le a feszültségét.Ez nem gonoszság részükről. A jó területvédő kutya némán vár. Aztán némán támad. Nem fogja elriasztani a zsákmányt ugatással .
2013. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36%
ha ugrál a kerítésre és idegesen ugat akkor védi a területet de ha nyüszít akkor nem foglakoznak vele
2013. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik megoldás az,ha nem figyelsz rájuk.
2013. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!