Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves kutyámat hogyan tudnám...

5 éves kutyámat hogyan tudnám megtanítani arra hogy én legyek a falkavezér?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kutyám.Amikor kaptam még aránylag kicsi voltam és nem igazán tudtam hogy mi is az a falkavezérség.De most már meg akarom tanítani rá.Hogyan kezdjem? még nincs túl késő? lécci segítsetek, mert olvastam utána a neten, de csak kiskutyáknak írják hogy hogyan kell :$

2013. aug. 29. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit olvastál pontosan? Olyan nincs, h csak a kölykökre érvényes.

Amúgy beírod a google-ba: hogyan legyek falkavezér? Kihoz egy csomó találatot, azokat betartod és megspékeled azzal, h innentől 100%-ig következetes és határozott leszel mindenben.

2013. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A legelső dolog, amit meg kell értened ezzel kapcsolatban: nem a kutyának kell megtanítani, hogy te vagy a falkavezér, hanem te kell megtanulj úgy viselkedni. Ha a kutya ezt a viselkedést látja, el fog fogadni, ha nem ezt látja, akkor mind taníthatod, az hasztalan lesz.
2013. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van és ne 1-2 nap alatt várj csodát!
2013. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ödi2 ***** válasza:

A falkavezérség egy viselkedési forma, mellyel kialakítasz egy hierarchikus rangsort, ezáltal a TE akaratod a döntő és NEM a kutyáé...

Nagyon jó leírások vannak a neten, összetett és ugyanakkor következetes magatartási forma, mely kizárólag TŐLED függ.

A velejáró feladatok, etetési mód, séta körülményei, a kutya általános magatartása nevelés és képzés kérdése, ezért fordul elő, hogy a kutyaiskolában jól megy a feladat, de otthon már nem vagy kevésbé.

Ha megy az alap feladatok végrehajtása a kutyádnak, akkor erősítsd meg a pozíciódat, a megfelelő magatartással. Sétával kezd, pórázt felrakod és ahogy indultok TE mész ki előbb az ajtón, kapun. Séta közben NEM húzhat, kontrollálnod kell ezt szintén megtalálhatod számos segítségben. A lényeg az egészben, hogy tudatosítanod kell a kutyában, hogy van séta, de csak arra, olyan tempóban és irányban, ahogy TE akarod. Van étel minden nap, de TE eszel először, TE döntöd el mikor és TE akár el is veheted tőle. Ezt a magatartási formát nevezik falkavezérségnek, ezt kell elérned.

Kutyaiskolát javasolnék mindenképp, egy ilyen idős kutya átneveléséhez kell a szakember segítsége, mivel Te nem vagy eléggé tapasztalt. Ha van az ismerőseid körében, akinek van egy jól nevelt kutyája, akkor biztosan tud segíteni, de a suli a legjobb megoldás.

2013. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Add neki írásba.

A kérdést nem is értem.

Van valami gond a kutyával, hogy nem fogad szót, vagy viselkedési problémái vannak?

Vagy csak teletömték a fejed ezzel a divatos szóhasználattal?

2013. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a kutyával is van pár gond, nem azt mondom hogy nem én vagyok a hibás..De nagyon erőszakos, vagyis az van amit ő akar, hiába szólok rá vagy hívom vagy bármi más..nem is érdekli, makacs.Van egy másik kutyám is ennyi idős, de ő teljesen jól viselkedik, odajön mikor hívom, csak akkor eszik amikor megengedem neki, meg minden.
2013. aug. 30. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden kutya más. Vannak megadóbb, behódolóbb természetűek és vannak makacsabbak, dominánsabbak, akik kemény kezet igényelnek.

Keress fel egy kutyasulit, ahol a gazdi képzésén van a hangsúly.

2013. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!