Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi időbe telik...

Nektek mennyi időbe telik megtanítani a kutyátoknak egy trükköt?

Figyelt kérdés
pl ül, fekszik, pacsi stb. Nektek mennyi időbe telt mire rájött, hogy mit kértek tőle? És mennyi idő után csinálta csak parancsra, és nem kellett a kezeddel mutatni neki?
2013. aug. 25. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ hogy milyen trükk hogy milyen kutyafajtaa és hogy mennyire okos a kutya

De mi pl a kutya suliban egy ül parancsot kb 3 napig vettünk

2013. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutyám volt. 1 eltűnt másik még meg van hálistennek. Mindkettő nagyon hamar megtanult pacsit adni illetve mindkettőbel megtaníttatam a macskás trükköt h ott a macska ezt mondtam és rohantak utána. Többre nem voltak képesek ezeket hamar megtanulták nem tudom miért
2013. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát van amivel még szenvedek, pl. a tolatásra még nem jött rá, pontosabban még én nem találtam ki, hogy hogy tanítsam meg neki, de van amikor rávezetés plusz klikkel egy tíz perc alatt rájött, h mit akartam. De sok a félkész trükk, ami jó, de még nem az igazi.
2013. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Leghatásosabb módszer kutyaiskola
2013. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Trükköket nem nagyon tanítanak kutyaiskolában, illetve vannak olyan csoportok, de ezekbe általában csak az alaptanfolyam vagy a középtanfolyam elvégzése után lehet jelentkezni, mindenesetre nem tananyag pl. a táncol, vagy a pacsi...
2013. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ödi2 ***** válasza:

Általában maximum 1 óra alatt minden kutya megtanulja, csak ezt a későbbiekben ismételtetni nehéz...:) Nem az idő, hanem az ismétlés és az állandó motiváció a lényeg. Igyekezz minden feladatot jól rögzíteni a kutyában és azonnal dicsérd, mert a pozitív élményekhez kötött feladatokat sokkal gyorsabban és lelkesebben veszi. Küld privátban egy email címet és átküldöm a 101 kutyatrükk című könyvet, abban benne van nagyon sok feladat és az alapos leírás is.

DE! Először szocializáld és maximálisan urald a kutyát, trükközni ráértek utána is, az már inkább a desszert legyen...:)

2013. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát az ül kb 10 percbe telt. A fekszik kicsivel több, mint 1 óra (két napra szétosztva) és a forog is kb ugyanennyi időbe, mire teljesen megértette mit akarok. Én még csak ennyit tanítottam neki. 3 hete van nálam és nem akarok egyszerre túl sok mindent tanítani azért, hogy tényleg rendesen rögzüljön. Heti 1 bőven elég, de idővel ezen is ritkítok kicsit.


A kézjelről annyit, hogy az ül-höz nem használtam, a fekszik-hez pedig mire rendesen megtanulta már nem kellett. A forgást csak tegnap tanulta, de néha még igényli a kézjelet.

2013. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt tanítottam, hogy a lábam alatt átkússzon. Öt perc alatt megtanulta, úgy hogy mutatom neki. Havanese 7 hónapos.
2013. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 101 kutyatrükk megvan nekem is, nemrég töltöttem le. A kutyám egy 9 hónapos keverék talált kutya.

Úgy gondoltam, úgy tanítom meg, hogy egy dolgot addig gyakorolok amíg egyetlen szóra meg nem csinálja mint pl. a rendőrkutyák.

2013. aug. 26. 10:50
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az, hogy a kutya felfogjon egy alkalommal egy dolgot, akár 5-10 perc alatt is meg van. De az, hogy azt bárhol-bármikor egy szóra/jelre megcsinálja, jó pár hét rendszeres, változatos tréning eredménye
2013. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!