Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnán megtanítani a...

Hogyan tudnán megtanítani a kutyámat arra, hogy szépen a bal oladlamon jöjjön?

Figyelt kérdés

Van egy yorkie kiskutyám , aki most volt 5 hónapos. Naponta viszem le sétálni, de össze-vissza megy. A pórázt általában rövidre fogom. De az nagyon idegesitő, hogyha tömegbe megyünk csak fogja magát és leül vagy lefekszik. A járókelők csak nevetnek rajta, és odajönnek megsimogatni, ez egy bizonyos határig nem zavart.

De amikor sietek és ő csak fogja magát és leül az azért nem valami nagy buli.

(A fojtónyakörv szerintem még korai.)



2013. aug. 28. 21:26
 1/3 Szabóné Bea13 válasza:

Ha nagyon húz a kutyus,fogd rövidebbre a pórázt,lökd egy kicsit oldalba,hogy tudja:nem szabad.

Ha már szépen sétál,jutalmazd meg.

2013. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is össze vissza cikázott, németjuhász. Én elkezdtem azt hogy következetesen csak úgy sétáltunk hogy a bal oldalamon jött, ha cikázni akart vagy átmenni jobb oldalra visszatettem. Pár nap alatt megtanulta, és mostmár magától is ott jön. Most gyakoroljuk hogy szépen lábnál jöjjön, ezt jutalomfalattal, időnként ha szépen csinálja jön a falat. Annyira várja, hogy folyamatosan ott a kis feje a bal combomnál.
2013. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fojtó??Yorkira???

Ne már :DD


Azért egy yorki nem akkora fenevad,hogy ilyen eszközök kellenek.

Az a probléma,hogy hagytad megsimogatni másoknak,így pozitív megerősödéssel zárult,ha ő csak úgy leült.

Ezen a 2. válaszoló tanácsával tudsz javítani és ezentúl ne hagyd senkinek,hogy az engedélyed nélkül simogassa.

Plusz te se simogasd,ha olyat csinál,amit nem akarsz.Menj előre,ne babusgasd,így fogja tudni,hogy téged kell követnie és te vagy a "bátor" falkavezér.

Ha elgyengülsz,és nekiállsz tutujgatni,akkor gyengének fog tartani és nem hallgat rád.Később nagyobb gondod is lesz.


Esetleg vidd el kutyaoviba,akár pár foglalkozásra csak.Ott tuti segítenek és a legtöbb helyen ez ingyenes.

2013. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!