Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyát érdemes lenne...

Minden kutyát érdemes lenne kutyasuliba vinni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 20:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább így helyes: Minden gazdának érdemes lenne életében egyszer kutyasuliba menni. Akkor is, ha nem problémás a kutyája, és tök jól elvannak. Erre ebben az esetben azért lenne szükség, hogy a gazda szemlélete formálódjék. Erre az általános szemléletformálásra a következők miatt lenne szükség:

1. Tanulja már meg a gazda, hogy a kutyaszar felszedése túlélhető procedúra. Erről csak egy kutyaiskolában győződhet meg, ahol szólnak neki, hogy szedje fel. Ahol én élek, ott minden tele van szrva, de nem az én kutyáimtól, mert én felszedem.

2. A legtöbb olyan gazda, akinek soha nem volt problémás kutyája, nem érti, mit jelent ez, és hülyének néz, mikor látja, hogy küzdök. Egy kutyaiskolában látná, hogy tényleg létezik kemény kutya, nem feltétlenül a gazda a teljesen életképtelen.

3. A 2-es pontból adódik, hogy rengeteg az olyan problémamentes gazda, aki nem érti, hogy miért nem akarom, hogy a kutyája odajöjjön hozzánk. S már megint én leszek kikiáltva bunkónak, amiért sziszegve elzavarom a kutyáját (akit egyébként nem tud visszahívni, hisz miért is kéne, mivel csak döcög mellette, kivéve, ha megjelenik szemben egy másik kutya, de ugye miért is ne mehetne oda hozzá?).


Félreértés ne essék: nem azt mondom, hogy minden problémamentes gazda ilyen. De tapasztalataim szerint 10-ből 8 ilyen. Aki járt már kutyaiskolába, legalább tudja, hogy létezik problémás kutya és tudja, hogy mit illik és mit nem, mikor egy másik kutyással találkozik.

2013. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy olyan kutyást akinek már több kutyája is volt és van.Sose vitte őket kutyasuliba saját józan eszéve nevelte őket.Aztán az utcáról befogadott egy kutyát és azzal eléggé meg gyűlt a baja.Így elment egy kutyasuliba és új dolgokat tanult. Szóval akár új dolgokat is tanulhat az ember.

Viszont a kutyás etikettet,hogy nem engedjük oda minden jöt ment kutyához a miénket ezt jól lenne ha minden kutyás megtanulná azért,mert az ő kutyájával tényleg nincs baj,máséval még lehet.

A kutyám éppen rehabilitáció alatt állt és pórázon volt.Jön egy kutya felénk kisebb mint az enyém a gazdi messziről -nem bánt,ismerkedni akar.Mondom jó,de az enyém meg harapós,persze vissza hívni az övét nem tudta.Meg is kapta a kiskutyát az enyém,túl közel jött aztán én voltam lecseszve,hogy egy vad állattal közlekedek (5-6 kg körüli a kutyám, az meg vmi csivava keverék lehetett)

Utána bocsánatot kértem és mondtam neki,hogy én megmondtam ne engedje ide.

Szóval többek között ezért is lenne fontos a kutyasuli.Bár lehetnének vmi tájékoztatók vagy olcsóbb foglalkozások.Kutyás etikett stb megismerése.

Tényleg sokan nincsenek ezzel tisztában :/

2013. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ödi2 ***** válasza:

Igen 11 és 12-es, abszolút igazatok van, jó lenne, csak sajnos nálunk egyre inkább már anyagi helyzet függő egy ilyen képzés...:(

Megoldás lehetne, ha egy VALÓBAN tapasztalt és kutyákhoz jól értő gazdi segítene, mondjuk sétáltatás közben a többieknek... Párom nagyon jó ebben a témában, könnyen ismerkedik mindenféle gazdival és mivel egy nagyon derűs és jó humorú csajszi, így nagyon könnyen elfogadják a tanácsait, még vadidegen emberek is.

Múlt vasárnap, együtt vittük a kutyákat sétálni, én a két sárhegyi kölyköt, párom a 2 éves nj kutyánkat. Nem sok időt akartunk a kölykökkel kint foglalkozni, inkább a nj volt a hangsúly, hogy kimozgassuk egy kicsit. Párom elengedte, labdát dobott neki és azzal játszottak, gyakoroltak.

Erre egy nagyon szép, de láthatóan fegyelmezetlen labrador, szintén beszállt a labdáért és megakarta a mi kutyánkat támadni miatta. Párom, aki amúgy vasággyal együtt 52 kiló, elé állt és blokkolta, a mi nj kutyánk pedig egyből párom mellé állt és előjött a védekező ösztön, de mivel párom ott állt, így csak kivárt és beállt. A labrador gazdája is odaért egy kb 50 körüli nő, aki fel volt háborodva, hogy a párom milyen alapon kapja el az ő kutyáját és kényszeríti a földre, míg a mi vérengző kutyánk ott van szabadon...! Ez közben azért volt így, mert a párom leszerelte a labradort és a földre parancsolta, míg a Max csak beállt mellé és mivel zaklatott volt, így morgott és 1-2 vakkantást is tett, de a párom őt is leültette. Ekkor jött elő a párom jó oldala és elmagyarázta és megmutatta a nőnek, hogy milyen felelőtlen is volt. Még így, hogy a párom blokkolta a labradort, még így sem tudta segítség nélkül pórázra venni a kutyáját és gyakorlatilag elmondta, hogy azért engedte el, mert annyira húzta és rángatta, hogy nem bírt vele és azt gondolta, hogy kifutja magát és hazasétálnak...

Ha nem a párom van ott, aki megfelelőlen képzett, akkor valószínűleg 2 kutya sérül, a labradort nem tudta volna a gazdája megfékezni és a másik kutyával és gazdával, főleg aki gyerek is lehetett volna, senki sem tudja megmondani, hogy mi lett volna.

Párommal séta közben, mikor csatlakoznak páran hozzánk, akkor szoktunk tanácsokat adni és segíteni ha kell, de mivel csak kevés időnk van és tényleg csak ilyenkor, így elég korlátozott az eredménye, de még ez is jobb a semminél.

Szóval azt mondom, hogy álljon össze pár kutyás és osszák meg a tapasztalatokat és gyakoroljanak együtt, ismerjék meg egymás kutyáját és már ez is nagyon sokat segíthetne...

Csak nem akarásnak és felelőtlenségnek, egyre több a példája, nem beszélve a rengeteg tv gazdiról, akik pár kutyás műsor után, elvárják a kutyájuktól, hogy olyan gyorsan és azonnal javuljon meg, ahogy ott látta...

Kb 10 éve mikor még rendszeresen oktattam és neveltem át kutyákat, akkor szoktam magam mellé venni tapasztalat szerzésre 3-4 gazdit, de azóta sajnos kifejezetten csak kérésre vagy amikor menhelyen segítünk, akkor tudok ezzel foglalkozni, de a környékünkön szerencsére van 2-3 kutyasuli, csak újra előjön az anyagi vonzata...Erre sajnos nembiztos, hogy elég az a válasz, hogy akinek nincs rá pénze, az ne tartson kutyát, mert rengeteg idős néninek, bácsinak sokszor egyetlen társuk az a kis kutyus és hiába antiszocálisak azok a kutyák, akkor sem lehet elvenni vagy kényszeríteni őket, hogy kutyasuliba menjenek... Ez van, mindenkinek a saját felelőssége. Én igyekszem optimista lenni, azért 20 éve még korántsem voltak a gazdik ennyire tudatosak és nem volt ennyi fellelhető információ, de az is igaz, hogy ennek a hátulütője is meglátszik bizony nagyon sok estben, lásd akár ezen a fórumon felmerülő kérdések zömét...

2013. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) Azert kerdeztem mert a 8honapos keverek kutyamat otthon tanitgatom (ket honapja van nalam) es meglepoen jol haladunk. A behivast kellene meg gyakorolni visszajon mindig de ha valamit kiszimatol akkor csak akkor jon ha kiszimatolta magat.Multkor meg akkor is visszajott rogton mikor egy kutya megkergette es megijedt.Ulni,fekudni,maradni tud mar. Az Angyalfoldi Alfa kutyasuli van hozzank a legkozelebb es oda szeretnem eloszor elvinni szocializacios foglalkozasra. Ja es az tenyleg jo mikor tapasztaltabb gazdij jonnek es segitenek. Sok jo tanacsot kaptunk mar sta kozben:)
2013. aug. 30. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!