Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni egy kutyát arról, hogy ne kövesse az embert, amikor elmegy otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A lényeg az, hogy van egy kutya. (rokoné) Kis termetű, tacskó féle aranyszínű kutya (lány) Nemtudom belinkelni nem engedi :S


A baj az, hogyha én elmegyek hozzájuk, és már a végén mennék elfele, a kutya jön utánam. Ha kocsival vagyok 40-el is képes a kocsi mellett több 10 kilométeren keresztül. Bicajjal ugyan ez a helyzet, jön utánam. Még ha a gazdija el is megy a közelbe valahová bicajjal, akkor is kíséri.


Hogyan lehetne erről leszoktatni a kutyát? Ma amikor náluk voltam úgy oldottuk meg, hogy betettük a kis fészerbe, rázártuk az ajtót, majd amikor én már elmentem, a rokonom kinyitotta a fészer ajtaját, így nem jött utánam a kutya.


Valami tipp esetleg, hogy hogyan lehetne a kutyát leszoktatni?



2013. aug. 29. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a) Kerítés.

b) Morzsi, marad!

2013. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kutyatartásból megbuktatok... -.-

Kerítés miért nincs?

2013. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
56%
Erről csak akkor lehet leszoktatni, ha a kutya tudja a marad parancsot. Ehhez viszont szüksége van az ül-re is. Nem írtad milyen korú a kutyus, viszont ha idősebb, akkor ezt nehéz lesz neki megtanítani. Esetleg úgy lehet még, hogy amikor elmégy, valaki ( legjobb lenne a gazdi) megfogja a kutyust és ha szaladna utánad, akkor erősen rászól,hogy NEM vagy vagy FUJ. Amit tud a kutya, de ha nem tudja akkor a hangnemből meg kéne értenie. Később már nem kell fogni, elég rászólni, aztán pedig megtanulja magától is hogy nem szabad utánad mennie, de ez több hétbe esetleg hónapba fog kerülni, a kutya korától és tanulékonyságától függően. Mindenesetre sok sikert :)
2013. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fogod és minden alkalommal visszakergeted.Kerítés sem ártana.Vagy marad a bezárás.
2013. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van kerítés, de amikor már készülődök szállok fel a bicajra, akkor már jön felém. A kaput még bezárom magam után a kutya már kint van, akármilyen gyors is vagyok. A bezárás módszeren kívül az segít, ha meglátja a "barátját" akkor vele eltűnnek. Amúgy talált kutya, nyakörve nincs, idős, öreg kutya (szerintem és a gazdája szerint is)
2013. aug. 29. 21:43
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Pl. ne engedd ki a kapun
2013. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna ha a rokonod fogja a kutyát. Most egy tacskókeverékről van szó. Nem hiszem hogy olyan erős lenne hogy ne tudja addig fogni amíg ki nem mész. Egy nyakörv nem olyan drága de van az a rugalmas bőr a kutyák nyakánál amit ha megfognak nem fáj nekik. Csak jó helyen kell megfogni. Sokan mondják hogy az ő kutyájuknak fáj de ez egy kutyának se fáj igazából csak ők rossz helyen fogják. Mikor én kipróbáltam a kutyámon nyüszített de az ismerősöm megmutatta hogy kell.


Egyébként meg kéne nevelni de az a gazda feladata... Nem írom le részletesen hogyan mert több 100 cikk van róla az interneten.

2013. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De hiába fogja a kutyát, de a kutya amikor látja, hogy elmegyek akkor az jön utánam bármerre is indulok.
2013. aug. 30. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

1)Kapu csukva, rokon megfogja a kutyát

2)Kaput kinyitod, felszállsz a bicajra/beszállsz a kocsiba

3)Kihajtasz, kaput becsukod

4)Rokon elengedi a kutyát

2013. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!