Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dalmata alkalmas lenne nekem?

A dalmata alkalmas lenne nekem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és lány. Szeretnék majd egy dalmatát, de nem tudom,hogy tényleg ő e az igazi. Elég sportos vagyok szeretek futni, kocogni. Szeretném ha lenne egy olyan kutyám ami mindig kapható egy kis játékra. Szeretnék vele vagy dogdancingelni vagy agilityzni vagy valamiylen kutyássportot űzni. De nekem az is legendő ha csak sétálhatok és élvezhetem a társaságát. Van egy hugom aki 5 éves. Meglennének egymással? okos kutya? Aki tud segítsen nekem. Köszi

( ha esetleg tudtok valami "jobbat" akkor írjatok) Köszi még 1×


2009. okt. 31. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Milyen lakásban laktok? Ez is fontos szempont
2009. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
30%

Németjuhász!

okos, barátságos, játékos, aranyos

nagyon jó társaság

2009. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk volt anno 2 dalmatánk. Húgom 8 éven keresztül minden este járt velük futni!

Kilométereket kocogtak esténként.

Az egyikkel az agilityt is kipróbálta, nagyon ügyes volt és szerette is, de húgomnak nem jött be az a sportág. :)

A kutyus és agyerek más kérdés és nem fajta függő.

Szerintem egy 5 éves gyerek, már nem olyan kicsi, neki is el lehet magyarázni, hogy ne nyúzza, ne ütlegelje a kutyát és egy kölyök kutyának is, hogy finoman közelítsen hozzá.

A lényeg, hogy ne hagyjátok őket felügyelet nélkül együtt!

Ha te rendesen foglalkozol a kutyáddal és le van rendesen mozgatva, főleg az agya is (gondolok itt az agilityre vagy más kutyás sportra), akkor szerintem nem lesz baj.

Itt egy fórum, ahová dalmatások írnak:

[link]

Biztos sok mindenben tudnak neked segíteni, kérdezz bátran!

2009. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Elnézést minden dalmatapártiról de számomra nem az eszéről híres fajta, pedig imádom a kutyákat. Inkább németjuhász ha van udvarotok, ha meg kicsi akkor valami terrier, okosak mint az állat:D, vagy border collie udvar esetén még. Azt még írni is megtaníthatod:D
2009. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%
r=t
2009. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Neked biztos volt már dalmatád, azért butázod le őket igaz?

Az ész nem fajtafüggő, hanem foglalkozás.

Egy agár is tud agilityzni (pedig őket sem tartják okosnak), ha foglalkoznak vele és egy német juhász vagy egy border collie is lehet sík hülye, ha nem foglalkoznak vele!

Minden csak hozzáállás kérdése!

A dalmaták figyelmes, fordulékony, nagy mozgásigényű, agzdájukon csüngő kutyák! Minden jó tulajdonságuk megvan ahhoz, hogy igazi családi és sportkutyák legyenek!

2009. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy tudom van pár problémájuk a szaporítás miatt, mert népszerűek lettek a film miatt. Te dolgod hogy ezt vállalod-e. Ha csak hobbiból szeretnél vele sportolni akkor biztos jó választás, de ha komolyabban akkor inkább valami mást.
2009. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Én is mindig dalmatát szerettem volna:)

Olyan arik, de nem az vettemmahnem Amerikai bulldogot, és 1 AMstaffot !

Őket is ajánlom neked.

DE nagyon vigyázz mielőtt veszel (akár milyen ebet is )

Csak jó kennelből való legyen , Törzskönyves-Chippes , jó genetikai háttérrel rendelkező szülőpártól , szerződéssel , Menj el több kennellátogatásra , ismerkedj ott a fajtával vagy pedig nézd meg a menhelyeket... sok dalmata van ott is , és nagyon hálásak !

2009. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
belga juhász nekünk egy csodálatos tervuerenünk van pont hozzád illik (:
2009. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

"Én úgy tudom van pár problémájuk a szaporítás miatt, mert népszerűek lettek a film miatt. Te dolgod hogy ezt vállalod-e. Ha csak hobbiból szeretnél vele sportolni akkor biztos jó választás, de ha komolyabban akkor inkább valami mást."


Ennek a válaszadónak a válasza csak akkor állja meg a helyét, ha szaporítótól veszel kutyát törzskönyv nélkül, de ez minden fajtára igaz!

Ha egy komoly tenyésztőtől veszel kutyát, generációkra visszavezetett törzskönyvvel, chippel, szocializálva, akkor ilyen problémák nem léphetnek fel.

Gondolom a válaszadónak nem törzskönyvezett kutyája van, mert akkor ezzel tisztában lenne. :)

Egy tenyésztőt sosem befolyásol egy film vagy mese, sőt nem is örül neki, hisz annak hatására mindenki elkezdi az adott fajtát szaporítani, majd megtelik velük a menhely, negatív véleménnyel lesznek róla az emberek stb... A szaporítók mindig megnehezítik a tenyésztők munkáját... :(

2009. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!