Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dalmata alkalmas lenne nekem?

A dalmata alkalmas lenne nekem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és lány. Szeretnék majd egy dalmatát, de nem tudom,hogy tényleg ő e az igazi. Elég sportos vagyok szeretek futni, kocogni. Szeretném ha lenne egy olyan kutyám ami mindig kapható egy kis játékra. Szeretnék vele vagy dogdancingelni vagy agilityzni vagy valamiylen kutyássportot űzni. De nekem az is legendő ha csak sétálhatok és élvezhetem a társaságát. Van egy hugom aki 5 éves. Meglennének egymással? okos kutya? Aki tud segítsen nekem. Köszi

( ha esetleg tudtok valami "jobbat" akkor írjatok) Köszi még 1×


2009. okt. 31. 22:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Kedves utolsó , igen ez így van egyetértek veled!
2009. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

De képzeld el, törzskönyves kutyáim vannak. :) Csakhogy olyan fajtából aki sosem volt és sosem lesz népszerű szerencsére. Nincs is neki fajtajellegzetes betegsége. Amúgy nézd meg mit művelnek az igazi tenyésztők... Pont most láttam róla egy videót. Hát megrázó volt. Igazi tenyésztők és ráadásul nem is magyarok! [link] remélem tudsz angolul, vagy esetleg már láttad is.

Tudom, hogy a szaporított kutyák nem kerülnek a tenyésztésbe, de honnan tudod, hogy egy 15 éves lánynak van-e elég pénze ehhez és tudja-e hogy nem jó ocssón megvenni? És ha tudja is, akkor is a szülei döntenek, szerintem...

2009. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos a videó nem indul el, szóval nem is tudom mi lehet benne.

De szerintem vagy egy szaporító telepen készült videó vagy a BBC által bemutatott angol tenyésztőkről szóló videó.

Angliában egyetlen fajtára sincs még HD szűrés sem, tenyészszemle sem előírva. Sőt a kutyák a törzskönyv mellé egyedi azonosítót (chip,tetoválás) sem kapnak, és fedeztetési szerződés sincs... Innentől kezdve nincs miről beszélni, Angliából nagy rizikó kutyát venni!

Attól még nem tenyésztő vki, mert díjakat nyernek a kutyái. Komolyan kezdjük az alapoktól?

AZ a tenyésztő és onnan érdemes kutyát venni, ahol a szülők a kiállítási címek mellett eü szűrésekkel is rendelkeznek.

2009. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Ezt én mind tudom és értem, de vajon egy 15 éves lány és szülei tudják és kifizetik? Vagy annyi pénze van a lánynak? Elnézést akkor.
2009. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

Akinek nincs kerete egy egészséges kutyára, az ne tartson, ne vegyen kutyát.


Egyébként se egyik napról a másikra kell kiskutyát venni, vannak akik évekig gyűjtögetnek.


Kedves kérdező!

Remélem semmilyen fajta esetén sem fogsz szaporítókat támogatni!

[link]

2009. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
eszemben sincs! mostantól kezdek gyűjtögetni kutyára ami pedig hiányzik a szüleim majd kipótolják. Szoktam kutyakiállításokra járni h ismerkedjek a tenyésztőkkel és élőben is megismerjem a kutyafajtákat.
2009. nov. 3. 08:44
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a videó elég durva és elgondolkoztató... mindent érdemes két oldalról megvizsgálni, én azt mondom. :/
2009. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%

13:23


Amúgy már láttam, mielőtt valaki leszólna.

2009. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nos,szerintem a dalmata is ideális kutya,de én legjobban a golden retrivert ajánlom,főleg ha sportkutyaként is szertnéd,mert úgy ki tudod elégíreni a mozgásigényét...A golden retriver egyébként nagyon türelmes kutya,de ha tesödnak elmagyarázod,mit nem szabad,úgy csak könnyebb...
2009. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem dalmatám van, már több mint 7 éve, és szerintem teljesen alkalmas lenne neked is!

Elég nagy a mozgásigényük, szóval az jó, ha rendszeresen futsz vele, és arra figyelj, hogy a dalmaták nagyon-nagyon sok szeretetet igényelnek! Az én kutyum már akkor nyüszít, ha akár csak egy órára is nem vele foglalkozunk, állandóan bújik valakihez, hogy folyamatosan simogassuk, mindig muszáj neki lenni a középpontban (most se hagy gépelni xD).

Viszont ahogy én tapasztaltam, teljesen jól elvan a kisgyerekekkel: egyszer idetódult édesanyám egész osztálya, majdnem harminc darab 8 éves gyerkőc, és mind a kutyát kezdték nyúzni, ez meg csak képen nyalogatta őket, és élvezte, hogy ennyien foglalkoznak vele. :)


Nem is buta kutya szerintem, sőt, bár az tény, hogy elég komolytalan. Amolyan örök kölyök, mindig játékos meg élénk marad, de teljesen jól nevelhető, tanítható.


Szóval ha dalmatát szeretnél, szerintem hajrá! :)

2009. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!