Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért nem nyalogathat...

A kutyák miért nem nyalogathatják a sebeiket?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyalogathatják,szokták is.
2013. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Te miert nem nyalogatod a tokeidet?!
2013. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyalogathatják. A nyálukban lévő anyagok segítik az erek összehúzódását és a gyógyulást. Ezért nyalogatják saját és a társaik sebhelyeit ösztönösen.
2013. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A varrott sebeiket nem jó, ha nyalják, mert szétszedik a varratot. Illetve semmit nem jó, ha túl durván nyal, mert csak hátráltatja a gyógyulást. De kisebb sebeket nyalogathat nyugodtan, legalább kitisztítja magának. Nem fertőtlenítős a nyála, de mechanikailag eltávolítja vele a szennyeződéseket.
2013. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem sebhelyeit, hanem sebeit, na xD
2013. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

A mi állatorvosunk pár sérülésre azt szokta mondani, hogy házilag ne kenegessük semmivel, a kutya majd elrendezi magának (persze ő a rendelőben lekezeli szakszerűen). Volt viszont olyan sérülésünk is, amire azt mondta, hogy a rendelői fertőtlenítés után betadinos oldattal kenegessük neki minden nap, amíg be nem gyógyul. Pár dokumentumfilmben azt láttam, hogy a kutyafélék nyála általában önmagukra nézve fertőtlenítő hatású. Én úgy tudom, hogy a túlzott, erőteljes nyalogatás tehet kárt a sebben, kihorzsolhatja, műtött sebeknél a kutya ilyen módon kiszedheti a varratokat is. Alapból minden kutya (és más, vadon élő állatok is) úgy próbálja a sérüléseit gyógyítani, hogy nyalogatja. A háziállatoknál sok sérülést úgy vesz észre az ember (ha a szőrtől nem látszik), hogy feltűnik, mennyit nyalogatja magát azon ponton az állat.

Neten már mindenfélét olvastam (az a net varázsa, hogy ide bárki írhat mindenfélét, nincs ellenőrizve a hitelessége), szóval a legbiztosabb az, ha az állatorvos mondja meg, mi a teendő.:)

2013. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
azért nem szabad hagyni, hogy ész nélkül nyalogassák, mert egy pirinyó sebet, hatalmasra szétnyalhat.
2013. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!