Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félek a kutyáktól mit...

Nagyon félek a kutyáktól mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 nap múlva vendégségbe megyünk ahol van egy nagyon nagy kutya és nem szokták elzárni. Mit csináljak, hogy ne féljek a kutyáktól??? Mindig félek,hogy megharap.Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 31. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
ha vitték emberek közé, szocializálták megfelelően akkor nem fog bántani
2013. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj tanácsot a lakóhelyedhez közeli segítőkutyás egyesülettől. Azért javaslom ezt, mert ha én félnék a kutyáktól, akkor valószínűleg könnyebben közelednék olyan kutya felé, aki bizonyítottan teljesen jámbor.

Ha viszont téged ez nem nyugtat meg, akkor elég lehet egy ismerős barátságos és nyugodt kutyájával megbarátkozni. Erre a célra megfelelhet az a kutya is, akihez 2 nap múlva mentek.


2 nap alatt viszont ez nem fog megoldódni. Szerintem mond meg a vendéglátóidnak, hogy félsz a kutyáktól és zárják el. Azért mégiscsak te vagy a vendégük...

2013. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mantis religiosa ***** válasza:
31%
A kutyák megérzik a félelmet, és ösztönösen támadnak olyankor, bármennyire is jólneveltek. Ahhoz, hogy megbarátkozz a kutyákkal, több idő kell, meg egy hozzáértő kutyás is. Meg kell kérned a vendéglátó gazdát, hogy arra az időre, míg ott vagy ne engedje hozzád a kutyát. Ha többször is fogsz oda menni, akkor viszont érdemes összeszoknotok. Ha érdekel hogy megy ez a dolog, Írj!
2013. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy terápiás kutya jó ötlet, mert - bár nem ismerem a félelmed természetét - úgy gondolom, hogy könnyebben elhiszed egy vizsgázott kutyáról, hogy nem bánt, mint egy akármilyen másikról akiről csak a gazdája állítja ezt.
2013. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyámtól is féltek már és mégsem ment neki senkinek. Gyerekek is járnak hozzánk. Van olyan kisgyerek aki az első alkalmakkor szinte rettegett a kutyustól. Most már a mi kutyánktól nem fél, van, hogy magától meg is simogatja. A kutyus meg boldogan hanyatt vágja magát némi pocakvakarást kunyizva. Pedig fiúkutya, aktív fajta (foxterrier). Én addig tartottam a kutyáktól, amíg nem lett saját kutyám. Így mondhatnám, hogy tarts egyet, figyeld a viselkedését, neveld és elmúlik a félelmed. Na de az is elég, ha elmész egy közeli menhelyre önkéntesnek és kölykökkel foglalkozol. Szép lassan megismered a kutyák viselkedését és elmúlik a félelmed.

Vendégség: Jelezd a házigazdának, hogy te nagyon félsz a kutyáktól. Ezt neki tiszteletben kell tartania. A kutyához való szoktatást nem egyből nagytestűvel kell kezdeni, kényszerből.

2013. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet nagytestűvel is, mert aki fél annak sokszor mindegy a méret. Egyéni mérlegelés kérdése, hogy hogyan kell kezdeni. Az is lehet, hogy annyira komoly a baj, hogy eleve nem kutyával kell kezdeni, hanem pszichológussal. A párom is félt a kutyáktól és neki mégis egy nagytestű volt a vágya, amióta megvan, azóta nem fél idegen kutyáktól sem. Sőt ismerek olyan gyereket, aki a mi óriásunktól nem fél, más kutyáktól viszont tart egy kicsit.
2013. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ödi2 ***** válasza:

Kedves kérdező, elárulnád a korod? Másként kell egy gyerek félelmét és egy felnőtt félelmét kezelni...:)

Ha még fiatal vagy, akkor szólj a szüleidnek és kérjétek meg a vendéglátót, hogy zárja el a kutyát. Amennyiben a szüleid úgy ítélik, hogy megbízható a gazdi és a kutya is, akkor egy pici bátorsággal, elég könnyen összebarátkozhattok.

Felnőttként, hagyd ki a szüleidet!:)))

Kezdj olyan stabil és megbízható gazdi-kutya párossal, akiben TE is megbízol. A kutyáknál a bizalom a kulcsszó, mert ha bízol bennük, akkor SOHASEM támad egy stabil idegrendszerű kutya. Ha nagyon félsz, akkor kezdj egy bizalom tréninggel. Ezt behunyt szemmel csinálják, arról szól, hogy hátradőlsz és a mögötted álló elkap, biztos ismerős ez máshonnan is, esetleg egy outdoor tréningről. Ugyanez van a kutyával is, ha ezt megtudod tenni, akkor a kutyával sem lesz gond. Gondold el, hogy a kutya nem az eszével hanem az ösztöneivel és az őt érő ingerekkel tájékozódik, ha Te bizalmatlan vagy, félsz, akkor a kutya ezt megérzi és azt reagálja, hogy:

Miért félsz ok nélkül???!Valamit akarsz!!!Rosszak a szándékaid???!

És nem lesz bizalma feléd. Ha nyitott vagy és nyugodt, vegyél egy kedvenc juti falatját a kezedbe,ülj le, ne nézz a kutyára, csak a kezed tenyérrel felfelé tedd a térdedre és maradj higgadt. Ha a kutya odamegy és kiveszi a falatot, akkor végy egy újabb jutit a tenyeredbe és úgy tartsd elé, teljes tenyérrel, ahogy kiveszi, lágyan érintsd meg az álla alatt és ahogy elveszi simítsd meg az állát és orrát. Az esetek 99%-ban belenyal a kezedbe és nyert ügyed van. Egyszerűbb játékokat próbáljatok ki együtt, vagy csak menjetek a gazdijával sétálni, de Te vezesd és a gazdi utasításai szerint sétéljatok. Ha jó a gazdi és a kutya is jól nevelt kapcsolatot is fogsz tudni építeni, illetve a félelmeidet, mintha elfújták volna... Kell hozzá önuralom, de ha nagyon akarod, akkor megéri... A segítő kutya is nagyon jó ötlet, nézz körül van-e a környezetedben. Menhelyen csak akkor próbálkozz ha külön szeparáltak a kölykök, mert ott azért vannak problémás kutyák is. Próbának az sem rossz. Sok sikert!

2013. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A kutyát farkasnak kell tekinteni.nem kell félni tőle,de mindig óvatosnak kell lenni..azt mondom,tapasztalataim,és munkám révén,hogy ha félsz,vegyél egy kutyát.A kutya akkor harap,ha oka van rá.ha bemész a területére,ha fenyegeted,ha sarokba szorítod őt vagy a falkája egyik tagját(a család,és a gazdája)ha közelítesz a kutyához,kihúzod magad,emberi hangon szólsz(nem üvöltesz,meg nem is nyávogsz mint a kisbabáknak szokás),és határozottan mész oda.ha félsz,ő azt érzi,és fajtától függően fog rá reagálni...a félelem nem vált ki belőle támadást,és különösebb agressziót.egy feszültség lesz köztetek,ami tőled és a viselkedésedtől függően válthat ki belőle távolságtartást,vagy barátságot.ne kerüljön a fejed az övé alá,vagy vele egy szintre,ne gugolj le hozzá,ne engedd hogy nyaljon,ugráljon,és nem lesz gond.

Egy miskolci kiképző

2013. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy nyugis típusú kiskutyát. :) Attól szinte garantált, hogy nem fogsz félni, és ahogy nő, úgy nő a bizalom is köztetek, a félelem kialakulása nélkül. Amíg nem volt kutyám, tágra nyílt szemekkel bámultam, hogy mernek a "kutyások" ilyen vagy olyan dolgokat csinálni a kutyájukkal. Hogyhogy nem eszi meg őket?! Aztán mióta nekem is van egy, egyáltalán nem tartom különlegességnek, hogy beletehetem a szájába a kezemet, vagy elvehetem a csontját, amit rág. Persze, nem árt előtte tájékozódni a nevelés, tartás részleteiről. :)

Ha megbízol a saját kutyádban és kiismered őt, a többi kutyához is teljesen máshogy fogsz viszonyulni. Szóval, szerintem gondold meg. :)

2013. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!