Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális két KAN kutyánál?

Ez normális két KAN kutyánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek kéne aggódnom, ha a pointerem párzani szeretne a tacsimmal? Mind a ketten kanok, igy szerintem ez messze nem normális. Természetesen ilyenkor rászólunk a nagyobbik félre, de egyébként is túl nagy a méretkülönbség. Ilyenkor a tacsi morogni szokott és olykor-olykor odakap.

Utána néztem a dolognak az interneten és azt találtam, hogy a pointer igy próbálja kifejezni a dominanciáját. Tehát azt, hogy ő a vezér.

Ez igaz?



2013. aug. 31. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ledominálja a kicsit. De feléd tiszteletlenség, azonnal tiltsd le. Ivartalanítással jobb lesz a helyzet.
2013. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez dominancia. Nem féltétlenül jelenti azt, hogy ő a vezető, de ha a jelenlétedben is dominálja a másikat, akkor az tiszteletlenség és azt jelenti, hogy nem te irányítasz minden területen. Ezt egyébként szerintem, főleg egy domináns kutyánál nagyon nehéz elérni, hogy tiszteljen annyira, hogy a jelenlétedben se csinálja. Persze nem lehetetlen elérni :) Van ismerősöm, aki az egyik kan kutyáját már 5 méterre ott tudja hagyni a tüzelő szukával és nem mássza meg. Gyakorolni kell, hagyni hibázni a kutyát és tiltani, illetve minden más területen, ahol lehet erősíteni a vezető szerepedet.
2013. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez természetes két kannál...
2013. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez tulajdonképpen a dominancia értelmetlen fitogtatása. Ha lerendezték a sorrendet, akkor felesleges, ha meg nem, akkor nem ez a civilizált módja.

Mozognak eleget, nincs kicsit túlpörögve az a pointer? Be van állítva a falkasorrend úgy, hogy a két kutya legyen a családi falka alján?

Nem tudom, mióta megy ez így, de jó lesz erre odafigyelni, ha el akarjátok kerülni a verekedést, mert ha a tacsi nem tolerálja ezt a dolgot, akkor egyszer sanszos, hogy elege lesz belőle és tényleg odakap, a pointer vissza, annak meg nem lesz jó vége. A legjobb megoldás, ha rendet vágtok közöttük istenesen, hogy eszükbe se jusson csesztetni egymást, szigorú nevelés és célzott fárasztás kell mindkettőnek, hogy ne akarjanak különösebben összekapni. Emellett legalább a pointer, de inkább mindkettő ivartalanítása sokat segíthet, hogy egyszerűbb legyen velük véghezvinni a fentieket.

2013. aug. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amint leirtam, mozognak eleget, ami alatt futást értek, esetleg úszást is, ha van kedvük. Szóval az energiájukat van hol levezetni.

A tacsi tudja hol a helye és véleményem szerint a pointer is, bár rá néha kicsit erélyesebben kell szólni, de szép engedelmes kutyák egyébként. Ez a viselkedés is csak néha üti fel a fejét, van amikor hosszú hónapokig békésen elvannak, még együtt is alszanak.:)


Az ivartalanitáson kivül lenne még más tanácsotok, mert az a helyzet, hogy jelenleg nem tudunk magunknak megengedi efféle plusz kiadásokat.

2013. szept. 1. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Tiltsd erősebben. Mondjuk szó nélkül hozzávághatsz egy kannát, ha ilyet csinál, és akkor nem azt szokja meg, hogy tiltásra be kell fejezni ezt a viselkedést, hanem hogy ha bármikor elkezdi, jön a retorzió.

"Amint leirtam, mozognak eleget" - ezt hol írtad? :D

2013. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segitséget. : )

Azt egy másik kérdésben emlitettem, ooops. xd

2013. szept. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!