Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne csinálj...

Mit csináljak, hogy ne csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az lenne az első ajánlatotok, hogy kutyasuli vagy kiképző, de sajnos erre most nincs lehetőség. Sajnos erről anyu dönt, és megértem, hogy nem engedi, mert jelenleg most tényleg úgy állunk anyagilag. Viszont amint keresek majd én is, és nem javul a helyzet szeretném elvinni kutyasuliba.

A problémám a következő. Mondjuk pont e miatt nem is járok sűrűn futtatóra, pedig a kutyám nagyon szeret elengedve lenni. Addig nincs probléma, amíg állunk meg sétálgatunk ott bent, ő addig szagol, játszik, stb. De amint leülünk a padra, ő is odajön és nem enged oda egy kutyát sem. Odajönnének a többiek és ő elüldözi, mintha az övé lenne a pad. Főleg, mikor meg odajött hozzám egy másik kutya, és én meg akartam simogatni, hát úgy közénk rontott és elüldözte a kutyát, hogy én jobban megijedtem. Én persze leszidtam, akkor behúzta fülét farkát és lapított, de utána folytatta. Most lehet az a megoldás, hogy nem ülök le, de mikor már több mint egy órája lent vagyunk, jó leülni és ott beszélgetni.

Nézegettem oldalakat, de erre konkrétan nem találtam megoldást, hogy mit tegyek ha a kutyám nem enged a közelembe más kutyát. Szóval ha valakinek lenne valami jó ötlete erre, azt megköszönném! :)



2013. aug. 31. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszidni kell, hanem leállítani.

A fegyelmezés nem büntető jellegű, hanem tanító !!!

A leszidás csak a tehetetlenség,és a gyengeség jele a számára.

Le kell állítani, (hang nélkül lehetőleg, csak érintéssel, és testbeszéddel) és addig kell fegyelmezni, amíg fel nem fogja az elvárt viselkedést, és le nem nyugszik.

ha újra kezdi, te is kezd újra a fegyelmezést. Mindig vidd véghez, fejezd be, tehát addig ne hagyd ott, és ne hagyd rá a dolgot, amíg féltékenykedik. Told el magadtól, ne engedd hívatlanul az intim szférádba. Kizárólag akkor, ha teljesen higgadt, és nem követelőző.

2013. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...és adj neki feladatot.

Pl hogy 3 méteres távolságban feküdjön le, és várja meg ott, míg más kutyát megsimogatsz.

Ha feláll, (nem kell megvárni, hogy közelebb menjen, ) azonnal parancsold vissza a kijelölt helyre, és fektesd le.

Ha csak utal rá a testbeszédével, hogy fel akar állni, azonnal fegyelmezd.

A megelőzés mindig hatékonyabb.

Ha birtokolja a padot, vidd tőle távolabb, ott több sikerrel jársz.

Ha már érsz el sikereket, akkor a pad közelében is gyakorolhatsz.

2013. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ok, köszi mindkettőtöknek!

Első, azért ne úgy képzeld el, hogy leordítottam a fejét, meg ütöttem vágtam (még soha nem ütöttem meg). Hanem élesen rászóltam, hogy Fejezd be! (ilyenkor tudja, hogy nem szabad, pl. elvinni a papucsot és kiköpte). De úgy látszik akkor ez is sok volt.

2013. aug. 31. 19:59
 4/6 A kérdező kommentje:

A másik meg hogy annyira zavarban vagyok mikor mások is vannak ott, a tök fegyelmezett kutyájukkal. Sokszor inkább a kutyám nélkül mentem oda, az egyik barátnőmmel és csak ő vitte a kutyáját.

És akkor hiába csinálok bármit úgysem sikerül, (pl. a gyere ide meg a marad), mert nem tudok úgy koncentrálni meg gondolom ő is érzi, hogy bizonytalan vagyok. Meg mit gondolhat rólam a többi gazdi, hogy úr isten minek neki kutya, ha úgysem tudja nevelni...

2013. aug. 31. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkét választ én adtam. :)

"De úgy látszik akkor ez is sok volt."


Nem, inkább kevés.

A kutyák csak izgalmukban, vagy kisebb dolgokba kommunikálnak hangokkal. Egy fegyelmezés annál jelentéktelenebb számukra, minél hangosabb. A hangoskodást betudják instabilitásnak, izgatottságnak, félelemnek (mit szólnak mások pl) egy valamivel nem kötik össze, a tekintéllyel, amiről a fegyelmezésnek szólnia kéne.

Ezért is mondtam, lehetőleg inkább csak testbeszéddel, hangok nélkül fegyelmezd ilyenkor.

Egy izgatott helyzetben a hangoskodás mégtöbb izgatottságot szül, pedig ezt kéne elkerülni.



Ami még nagyon jó, hogy felismered a saját hibáidat, és gyengeségeidet. Amit a kutya egyébként sokkal hamarabb felismer, ezért sem fogad szót.

Ha már így érzed saját magadon a bizonytalanságot, akkor már meg is van a megoldás.

Egyszerűen fosd telibe vastag sugárba mindenki véleményét.

Ha ez segít a higgadt, magabiztos fellépésben, akkor tedd ezt.

2013. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, mire másodszorra elolvastam már leesett, hogy mindkettőt te írtad :D


Köszi a tanácsot :)

2013. aug. 31. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!