Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap és csipked a...

Miért harap és csipked a kutyám? Többi lent FONTOS!

Figyelt kérdés

6 hónapos Német Vizsla

és csipked és harap tudom hogy csak játékos

de már nagyon fáj ha rá szolok hogy hadja abba

de nem érdekli meg lett fenyitve de akkor se

nem hat rá

ez ügyben mit csináljak hogy ne csinálja tovább

és szokjon le

KÖSSZ A VÁLASZT



#kutya #harapás #csipkedés #nem viselkedik
2013. aug. 31. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A vizslák elég mozgékonyak, és mivel vadász kutya, neki ez játék, csak nem úgy játszik, mint pl. egy labrador. A 6 hónapos még elég kölyök. Vajon neki tetszene ha belécsípnél? Szerintem nem. Ha ő meg csíp, csípj vissza és monddneki erélyesen hogy: -EZ NEM JÁTÉK! Talán akkor egy kicsit visszafog magából.
2013. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kössz a mommentet ki próbálom
2013. aug. 31. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lol, "ez nem játék"... Nyilván érti a kutya az emberi beszédet :D Tök mindegy mit mondasz neki, a lényeg, hogy elismerjen falkavezérnek és legyen tekintélyed, amivel elérhető, hogy ha helytelen dolgot tesz és rászólsz, akkor nem teszi többé. Nem fenyíteni kell és hasonlók, hanem következetesen nevelni. De ahogy elnézem ez nálad még nincs meg, talán olvasgathatnál könyveket is a témában.
2013. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ödi2 ***** válasza:
Ne csipkedd, inkább vidd el kutyasuliba...:)))Ebben a korban mindennel így játszik, foglald le az agyát, mert egyértelműen unatkozik és reakciót provokál ilyenkor. Keress mielőbb segítséget, szerezz be könyveket is, olvass a neten, de ez csak elmélet lesz, menjetek suliba!!!
2013. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ezt akarja elérni, hogy reagálj rá. Vastag ruhákat vegyél föl, ha elkezd csipkedni, vagy csak simán ignoráld, vagy hagyd ott. Nincs szemkontaktus, és nem szólsz hozzá egyáltalán! Ha abbahagyja, dicséret, ha újrakezdi, megint ignorálni kell. Pont ma volt erről szó a kutyaoviban, hogy kitartás hiányában a gazdi simán feltornázza, hogy a kedvence akár egy órán át is próbálkozzon, mert végül a gazdi törik meg előbb...
2013. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dalma1997 ***** válasza:

Amint elkezd csipkedni, menj el tőle..akár menj be a házba, ha nem szobakutya.

Aztán pár perc múlva megint kimehetsz, ha megint elkezdi, csináld ugyanezt.

Így megjegyzi, hogy belecsíptem a gazdiba és ő otthagyyott engem.

2013. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a kommentet
2013. szept. 1. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!