Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! A kiskutyám megevett...

S. O. S.! A kiskutyám megevett pár szem szőllőt. (? )

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy a szőllő mérgező a kutyák számára, és most nagyon aggódom érte.

Lehet tőle komoly baja? Vigyem most azonnal dokihoz? Mit csináljak? :S



2013. szept. 1. 12:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Enyémek is van, hogy esznek, meg imádják is, semmi bajuk nem volt soha tőle.
2013. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a szőlőben lévő magtol lehet baja de 1-2 szemtől nem hinném hogy lenne

figyeld meg, hogy változik-e a kedve, esetleg fog-e hányni vagy ilyesmi ha semmi tünet nincs akkor fölösleges állatorvost hívni

2013. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Szóval ha 100-ból 20 kutyának nincs baja tőle,de pl. 80-nak van,akkor jogosan hurroghatnak azok a kutyagazdik,akiknek nincs bajuk a szőlőtől??


Nyilván nem hülyeségből van kitalálva,és függ a kutya méretétől is,míg egy bernáthegyi 2 szem szőlőt meg sem érez,egy yorki lehet,hogy megérzi.


"Mennyi szölöt vagy mazsolát lehet elfogyasztani?

.


Az alábbi, legkissebb dózisú szölö-vagy mazsola elfogyasztása után heveny veseelégtelenség alakult ki kutyákban és macskákban:

Szölö: 20 gramm szölö / állat testsúlykg

Mazsola: 3 gramm mazsola / állat testsúlykg

Nem minden kutya vagy macska fogékony: sok állat nagy mennyiségü szölöt vagy mazsolát is gond nélkül elfogyaszthat."


Hivatalos állásfoglalás:


[link]

2013. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
dickharta, az a kislany nem nevetett, aki itt panaszkodott par eve, hogy meghalt a kutyusa a mazsolatol....
2013. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 dickharta ***** válasza:
44%

előző! és mi bizonyította,hogy attól? azt mondta az állatorvosbácsi? felboncolta?

nem hiszem el,hogy mazsolától meghal egy kutya! és kész.

persze,ha csak azzal etetik,akkor lehet..

2013. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én nem hurrogtam, csak szépen elmondtam, hogy az enyémeknek sosem volt baja tőle. De nem is ettek soha olyan hű de nagy mennyiséget, mert gondolom, ha jól bekajál belőle, akkor lehet belőle esetleg baj.
2013. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sippara ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy mindenkinek igaza van :) A szőlőben/mazsolában lévő méreganyag lebontásáért egy bizonyos enzim felelős, ami a kutyák és macskák túlnyomó többségében nem, vagy csak elenyészően kis mennyiségben termelődik - amelyik állat mégis normális szinten termeli, annak semmi baja nem lesz normális mennyiségű (pár szem, esetleg 2-3 fürt) szőlőtől; amelyik viszont nem, az már két-három szemtől is brutális mérgezési tüneteket produkálhat, vagy akár leállhat a veséje (nyilván a termelt enzim mennyiségétől függően).
2013. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
neem, semmi gond, a szőlőtől az ég világon semmi baja nem lesz, legalábbis ennyitől tuti, hogy nem!
2013. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj miatta az én kutyám mindent megeszik barackot, dinnyét, almát, sütiket. Nem tartom én sem jónak hogy megeszi ezeket de nincsen tőle semmi baja söt makk egéséges:)
2013. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 ödi2 ***** válasza:

Sippara válasza tökéletes és EZ helyes megközelítés. Kutyánként változik a reakció mértéke... http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4799567-szaba..

Itt leírtuk már egyszer, hogy mit ehet és mit nem...

Úgy képzeld el,mint amikor nem tudja valaki a munkatársáról, hogy allergiás az egyik adalék anyagra amit belesütött a sütibe és rosszul lesz tőle. Vagy nem, mert kisebb volt a dózis, de attól MÉG ÁRTHAT NEKI...

Az én kutyám NEM kapnak szőlőt és hasonlókat, de változatosan kapnak gyümölcsöt, több fajtát is...Alma, körte nagyon jó, de a magház és a magok cianidot tartalmaznak, ami az én nj kutyámnak semmi a kis sárhegyi kölykömnek, halálos dózis...

Így álljon hozzá mindenki. Itt, etetésnél jön ki az igazán felelősségteljes kutyatartás. MI döntjük le, hogy mit egyen és NEM a kutya. Az ÉN kutyám imádja a gyümölcsöt, de NEM veheti fel,le és el az engedélyem nélkül az étel SEMMILYEN formáját. Ez van, de ez én vagyok.

2013. szept. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!