Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya lenne jó...

Melyik fajta kutya lenne jó második kutyának?

Figyelt kérdés
Spániel mellè szeretnènk egy kutyust . Border collie ,vizsla , golden retriver , beagle , yorki ? Nagyon sokat tudnèk vele foglalkozni . Mindig lenne velük valaki , napi több òra sèta , hètvègèn kutyaiskola szòval elèg sokat foglalkoznánk vele ,nagy kerttel rendelkezūnk .. Ti milyen fajta kutyát ajánlanátok kan spániel mellè ? ès akkor szuka v.inkább kan ? örökbefogadnánk v. tenyèsztőtől vennénk a kutyát .
2013. szept. 1. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Border collie, vizsla nagyon sok törődést, foglalkozást igényel, beagle egy önfejű, nehezebben tanítható fajta, golden retriver jó kis családi kutya, nyugis, yorki egy kis méregzsák lehet kellő putyulgatással, ha nem úgy van kezelve mint egy kutya. Szerintem nagy kérdés, hogy a te spánielednek milyen a habitusa. Mire szeretnéd használni a másik kutyát. Ha sportra agility, frizbi akkor border collie, vizsla vadászat, agility, golden inkább hobbi, beagle, yorki aranyos édes. Neked kell dönteni melyik illik hozzátok.
2013. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha örökbe fogadsz,akkor nyilván már a személyiségét is "megismered" ha nem kölyköt hoztok el.Az a legkönnyebb mód szerintem,mert tökéletesen ki tudod választani a meglévő kutyához illő másik kutyát.


Tenyésztőtől csak javaslatokat kapsz,8 hetes kora alatt amennyire kiismerte a tenyésztő a kutyát.


Attól is függ,hogy pörgős a kutyátok,milyen idős,hogyan viselkedik más kutyákkal...stb.


Mindenféleképpen ivartalanítsátok legalább a második kutyát,hogy ne legyen gond,de a spánielnek sem ártana.

Ha fajtát kéne választani én egy másik spánielre,vagy egy goldenre gondolnék.

2013. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem Golden Retriever legyen mert azok nagyon aranyosak, okosak, és nagyon jól megvannak más állatokkal is:) Szerintem kan legyen, csak ha nem szeretnél keverék kiskutyákat később!! :D
2013. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek között van olyan is,ami csak benti tartásra alkalmas,van vegyes és kinti tartásra is alkalmas kutya,ha ez szempont.Inkább legyen örökbefogadás,mert rengeteg ,főleg beagle,vizsla és goldi vár gazdára,fajtamentőknél.
2013. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha border collit vennénk akkor inkább sportolni szeretnék vele de persze ha a fajtamentőket választom ott nem biztos , hogy lesz éppen olyan kutyus ... Mindenképpen ivartalanítanánk az egyik kutyust főleg ha szuka lesz , mert kis kutyákat nem szeretnénk és amúgy sem támogatom a szaporítókat !!

És inkább szeretnénk segíteni egy kidobott kutyuson ezért inkább a fajtamentőknél gondolkozzunk ...



Köszönöm a válaszokat ! :)

2013. szept. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!