Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem tudom mi van...

Mit tegyek? Nem tudom mi van velem.

Figyelt kérdés
Kaptam egy kutyat meg tavasszal. Valamiert nem tudom ravenni magam,, hogy foglalkozzak vele. Este viszem setalni azt elvezem, mert ott van mit csinalni. De az udvari tanitasra/jatekra nem tudom ravenni magam. Itt ulok az agyon es semmi energiam kimenni es mindig: 'majd 5perc mulva' 'majd 5perc mulva', majd azt veszem eszre, hogy este van. Az elobbb is mondta anya, hogy menjek ki hozza. Erre apa: 'hagyd mar beken, latod, hogy nem szereti a kutyat' es mindig vannak hasonlo beszolasai. Ami valahol jogos, de megis rettento rosszul esik. Mellette, ha belegondolok, hogy mi lenne, ha nem lenne a kutya akkor arra jutok, hogy nem birnek elni nelkule es, hogy mindennel jobban szeretem. Ha kinezek hozza nagyon sajnalo0, hogy egyedul van kint, de egyszeruen nem birok kimenni hozza. Aztan, ha megtanul egy trukkokt kedvet kapok hozza, majd valahogy megint elmegy a kedvem. Annyira szegyellem magam emiatt. Ide is csak azert irtam le, mert ugyse tudjatok, hogy ki vagyok. Mit tegyek? Hogy valtoztassak?
2013. szept. 1. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem lehet erőltetni.Nme vagy még elég felelősségteljes egy kutyához.Ennyi a lényeg.Azért ha alapból több időt töltenél az udvaron, mondjuk kertészkedsz vagy csak pakolászol, vagy akármi, már esély lenne hogy ránézz a kutyára is, de ezek szerint nem is nagyon szeretsz kint lenni...
2013. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kaptad,mert akartad,vagy szüleid gondolták úgy,hogy kell egy kutya.Ha nem vágytál rá igazán,érthető,hogy foglalkozni sincs vele kedved.A szüleid mennyit foglalkoznak a kutyával?Mert hogy a kutya mindig közös vállalásnak kell lenni egy családban.Szerintem menjetek kutyasuliba,mert ott nem neked kell kitalálni,hogyan foglalkozz a kutyáddal és egy igazi közös élmény mindkettőtöknek.Nálunk a tíz éves lányom vitte suliba az ebet és ő is vizsgázott vele.
2013. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
lusta vagy és kész. mikor eszedbe jut, talán állj fel. egyszerű parancs az agytól a lábnak. az önsajnálat pl nem megoldás.
2013. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, kint se szeretek lenni. Egesz nap csak ulnek a szobaba, mert nincs energiam semmihez. En szerettem volna a kutyat, de a szuleim is imadjak es eleg sokat foglalkoznak vele meg a noverem is. Kutyasuli nincs a kozelben:/ de semmi gond nincs a kutyussal, jol nevelt.
2013. szept. 1. 15:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán el is vagy hízva emiatt?

Se energia, se semmi... sportolj valamit a kutyával inkább, a trükkök tanítása egyébként sem való minden kutyának.

2013. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
És mi lenne, ha kivinnéd mondjuk többször a kutyát egy nap? Egy rendszer iktatnátok be az életetekbe. :-) Akkor neked is jobb lenne a lelkiismereted. Lehetőséged van kivinni többször? És akkor nem az udvaron tanulnátok. Esetleg még kutyaiskola? És akkor nem mondanák a szüleid sem, hogy nem szereted. Ezek csak tippek és nem kritika.
2013. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
6-os vagyok, látom nincs kutyasuli. Tömegközlekedés? Jó szórakozás és szocializáció is. Csak rá kell szánnod magad. :-)
2013. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elhizva, 50kg vagyok es 171cm. De ez csak genetika.

Ki tudnam vinni egy nap tobbsszor, de sajnos olyan rossz kornyeken lakunk, hogy lenne 4 utvonal amerre elindulhatunk, de csak 1 fele mehetunk mert a masik ket helyen rengeteg a kutya es van amelyik ki is tud szokni es tamad is. Az egyik helyen a szomszedok szolnak. Igy csak egy iranyba tudunk menni, amit minden nap megjarni unalmas nagyon. Poraz nelkul is csak par utcan keresztul tudunk setalni, mert onnantol kezdve veszelyes. Behivhato, de en megis felek, hogy meglat valamit es kirohan az utra vagy jon egy koborkutya es megtamadja stb. Az meg megintcsak uncsi, hogy fogom a porazt es csak megyunk. Szoval napi egyszer elvezem azt a setat, de tobbszor unalmas. Viszonrt az a seta 2 ora szokott lenni kb.

Ugy erzem, hogyha szobakutya lenne akk/r sokkal tobbet foglalkoznek vele.

kutyasulit nem tudom, hogy oldhatnam meg. A szomszed varosokban van, de egyatalan nem biztos, hogy jok. De ha megis akkor se tudom, hogy hogy jutnank el. Oke ott a busz, de akkor is hanyt mikor csak az allatorvoshoz mentunk oltasra es oda csak 20perc volt

2013. szept. 1. 15:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, meg nem akartam elkuldeni. Szoval oda csak 20 perc volt az ut es nem is evett elotte. Beteg se volt.. Es ez eleg kellemetlen, hazafele fel se mertem szallni vele a buszra, gyalogoltunk.. Aztan egyszer kirandulni mentunk, akkor is hanyt a kocsiba.
2013. szept. 1. 15:56
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal meglehet beszélni, hogy mit lehet neki adni hányásra, és utazás előtt betudjátok adni neki. Próbáld ki. Hát ha bejön. A szomszédokkal meg ne foglalkozz. Azért mert nekik nem természetes a kutyasétáltatás, nyaljanak sót. Hogy jó-e a kutyaiskola persze sokat számít. De szerintem a te esetedben inkább az kell, hogy kimozdítsd magad és a kutyát, és jól érezzétek magatokat. Úgy hogy vedd a nyakadba közeli városokat és keresgélj. Egyenlőre kutya nélkül indulj el és nézz körül milyen lehetőségeid vannak kutyaiskola terén.
2013. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!