Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskómnak részleges bénulása...

Tacskómnak részleges bénulása van a hátsó lábaiban. Mivel tudok neki segíteni a gyógyulásban? Már kapott injekciót, elvileg a wc-zésnek is be kellene indulnia, egyelőre azonban csak 1x pisilt 3 nap alatt. Volt valakinél hasonló probléma a kutyussal?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 16:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Hátsó lábaira annak ellenére, hogy az orvos azt mondta részleges bénulás, egyáltalán nem mozog, reflexei viszont működnek. Sóborsszesszel masszírozzuk a lábait és a gerince környékét, egész jól tűri. Hasát is elég sokat simogatjuk, kicsit erőteljesebben a hólyagja körül, szerintem ezért sikerült 1x pisilnie. Az orvos szombaton azt mondta, szerdán vigyük vissza, de engem aggaszt, hogy még mindig nem wc-zik. Nem kap nehéz kaját, anyum főz neki leveseket, meg túrós, joghurtos, vagy valami "f..atósat" kap reggelire.
2013. szept. 1. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elég nagy baj, ha nem pisil hívd fel az állatorvost, de legkésőbb holnap reggel vidd vissza megmutatni, ő ki is tudja üríteni a hólyagját, ha kell.

Nem tudom, mennyit mozgatjátok, de ha nem tiltotta meg a doki így kifejezetten, akkor segíthet, ha viszitek kicsit sétálni. Egy pórázt átvethettek a hasa alatt, és vihetitek utána a fenekét (vízszintben tartva a gerincét, szóval éppen csak ne érjen le a lába), akkor a lábak mozgatásának a reflexe is beindul, meg hát eleve felpörög kicsit a kutya, az meg segíti az emésztést, ürítést, mindent.

2013. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztük az orvost, hogy nincs-e szüksége beöntésre, vagy valamire, azt mondta egyelőre nem. Sétálni nem tud, húzza maga után a lábait,de ez a pórázos dolog jónak tűnik, kis is próbálom, ahogy felkel. köszi :)
2013. szept. 1. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Tacskóbénulása van a kutyádnak? Röntgen volt? Ezt a fajta elváltozást nagyon sokszor műtéttel javítani tudják.
2013. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Röntgen még nem volt, azt mondta az orvos, hogy valószínűleg az injekciós kezelés elég lesz. Vinni kell majd kontrollra folyamatosan és ha semmi javulás nincs, akkor kell röntgen stb.
2013. szept. 1. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk homeopatikus szerekkel fájdalommentessé tették a kutya számára a mozgást.Így összegyűjtögették a műtétre a pénzt (85e ft) és megműtötték.Azóta minden rendben.
2013. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lelombozni de én úgy tudom ez a jelenséget mindenképpen műteni kell ugyan is elvan kopva a porc korong. Szomszédom kutyáját kellett így megműteni, kb annyi volt mint amennyit fentebb írtak, és a kutyán ma meg sem látszik hogy műtve volt.
2013. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akuminak nagyon köszönöm az ötletet, pár perces séta után végreee sikerült neki !!! :)

Még kivárjuk mi lesz vele, hátha úgy lesz, ahogy az állatorvos mondta.

2013. szept. 1. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, csak így tovább :) Láttam már tacsit műtét nélkül felépülni ebből, őt sétáltattuk így pórázzal :)
2013. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!