Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani jó kutyatenyész...

Tudtok mondani jó kutyatenyésztéssel (nem szaporítás a pénz miatt) foglalkozó könyveket?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindent tudni mindent mielőtt belefogok a két TK-s , tenyészszemlés HD/A-s kutyámmal.

2013. szept. 1. 18:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy nagyon jó weboldalakat?
2013. szept. 1. 18:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát állatorvosi tanulmányokat kellene olvasni.Állatorvosokkal és nagyon jó,elismert tenyésztőkkel beszélni.Kikérni a véleményüket stb.


De ha más nem is,egy okj-s képzést elvégezhetnél.Vagy egyetemi képzést.

2013. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okj-set mindenképpen elfogok végezni, de csak jövőre addig akkor nem tervezek almot. Orvosi tanulmányokat tudnál nekem linkelni?
2013. szept. 1. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Dr. Zöldág László: kutyaszülészet, és szaporodásbiólógia.
2013. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom,te már idén akartál volna?:D


Szerintem olyan JÓ 2 évet kéne legalább várnod.Addigra talán eljutsz annyi kiállításra,amennyire feltétlenül kéne,meg addigra lehetnek olyan kapcsolataid.Az első tenyészpár vásárlása meg fajtától függően de kb. 300e/kutya az alsóhang,egy külföldi kennelből meg inkább 500e/kutya,ami 2 kutyával számolva lazán 1 misi.És akkor még csak vettél 2 kutyát,nem történt se orvosi vizsgálat,se etetés,se kiállításra járás,és még kölykök (jobb esetben) tehát 2 éves korukig felnevelni,a szukát 2 éves kora előtt nem fedeztetjük..stb.


Ha minden klappol is max. 4 év múlva lesz ebből alom,ami nem baj.Sőt...

2013. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most olvastam,hogy már van kutyád,na így könnyebb..:D De akkor se jövőre fogj bele szerintem.Bár nem tudom a kiállításokkal hogy állsz.
2013. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Cac, Res Cac, gold cup winner, baby winner, cacib, hungaria grand champion, mindkét kutya 800 euro volt kb átszámoltam, fiúnak sperma teszt, szív teszt, dysplázia teszt, szűrések. tenyészszemle, kiállítások külföldön ...
2013. szept. 2. 15:02
 8/9 A kérdező kommentje:
jah és mindkettő elvan 3 éves
2013. szept. 2. 15:02
 9/9 Akiteki ***** válasza:

A tenyésztést nem fogod könyvből megtanulni, legfeljebb a szaporodásbiológiát. A tenyésztés elhivatottság, alázat, imádat és rengeteg kutatás, tapasztalat.

Nem az orvosi részét kell tudni, arra ott az állatorvos, hanem a fajtát kell úgy ismerni, ahogy csak az igazi bennfentesek.

2013. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!