Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyusnál mire kell...

Első kutyusnál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Kertes házba jönne (nincs túl nagy kert), de mi kint akarjuk tartani, vagyis, anyukám, de amíg pici a kutya, nem lehet bent, a lakásban? Vagy akkor hozzászokik, és nem lehet visszaszoktatni a kertre? De mindenféle tanács jöhet :)

2013. szept. 2. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem tartható lakásban a kutya. Ha bmikor kimehet a kertbe, hamar szobatisztaságra lehet szoktatni.

A miénk is lakásban van - kicsit gyakrabban kell porszívózni. Ha gyakran van vele foglalkozva nem fog szétszedni semmit, és nem rongál.

Szerintem megszokná egy idő után, hogy kinn legyen - bár én nem tartanám udvaron - főleg nem télen. Hacsak nem Husky.


Arra kell figyelni, hogy eleget foglalkozzatok vele, valamint, hogy betartassátok vele a "házszabályokat" - minden családtag, egységesen.

Valamint arra kell figyelni, hogy mit szeret a kutya. :D

Az enyém pl nagyon labdázós, nagyon barátkozós kutyus - ezért igyekszem olyan helyekre vinni, ahol tudom, hogy jól fogja érezni magát.

2013. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó,hőszigetelt házban jól elvan,de ez a méretétől és a bundától is függ.Nincs valami fedett hely,garázs pl.amire kutyaajtót szerelve ki-be járhatna?Ha még kicsi,többször engedjétek be naponta,mert lassan jônnek a hidegebb idők,meg a kutyának is kell az emberi társaság.
2013. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ha rajtam múlna, szobakutyus lenne, és megpróbálom anyukámat is meggyőzni :) Ő azt mondta, nem gond a kutyának, ha télen kintvan. Hát, szerintem gond. Nekem nem lenne szívem kitenni :( Amúgy golden retriever lesz :)
2013. szept. 2. 10:09
 4/16 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: a megfelelő kiskutya kiválasztása. Ebben leginkább a tenyésztő tud segíteni. Rengeteg problémát meg lehet előzni azzal, ha a családnak megfelelő habitusú kutya kerül a házhoz.


Ha mostanában érkezik a kiskutya, akkor az éjszakák már túl hidegek lesznek neki a kinti tartáshoz. Ha van kutyaajtó, gyakran kiengeditek akkor nagyon gyorsan szobatiszta lesz.


Ha sok időt töltötök a kertben, akkor egyébként nem baj, ha nem mehet be később a házba. De ezen tényleg sok időt értek. :)


A golden retriver egyébként nem egy nyugis fajta, sok foglalkozást igényel.

2013. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az "alhat-e kint a kutya" kérdésre javaslom keress itt rá gyakorin, mert a legtöbben tapasztalat alapján, még a rövidszőrű kutyákat is kint tartják -10 fokig.

Nem csak a husky bírja, hanem a kistestű kutyákon kívül szinte mind jól bírja a hideget.

2013. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mondjuk a kutya szőrétől is függ, nem hinném h egy vizsla jól bírná a minusz 10et.
2013. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pont hogy úgy ideális, ha bent van, amikor még kicsi (kb fél éves koráig). Így jobban kialakul állítólag a kötődés. Könnyen kiszoknak, szeretnek is kint lenni egyébként.
2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én első kutyusomat is úgy vettük, hogy márpedig kutya be nem jöhet. Májusi születésű kiskutya, még kis tini volt, amikor beköszöntött az első hideg téli este. Sosem fogom elfelejteni. Ült a terasz ajtó előtt, nézett befelé és csavargatta a fejét értetlenkedve, hogy ő vajon miért nem jöhet ilyen időben be. Reszketett (pedig hosszú szőrű és be is tud menni a kazánházba, ott van a kazán és bojler is, az azért fűt), még is ott ült órákig és nézett befelé. Anyu szíve ellágyult és azt mondta, hogy na jóó, de csak erre az estére. :) Azóta ha itthon vagyunk és nem kirívóan mocskosak, mindig bejöhetnek. Igen, azóta vettünk egy pajtit neki.

Szobatiszták mindketten. Ha pisilni, kakilni kell, akkor kikéredzkednek. Az öreget a kazánház miatt szoktattuk anno szobatisztaságra, a pici már a kezdetekben is bejöhetett, úgyhogy itt is ott is neveltük, hogy bent nem végezzük el a dolgunkat... A kutyák értelmes lények, következetességgel nagyon könnyen megtaníthatók erre.


Ami fontos, hogy ő egy kutya. A babusgatás mellett nagyon sokminden mást is igényel. Kellő játékot és fárasztást, megfelelő minőségű tápot, tanulást, jó fekvő helyet, ahova betud bújni, stb.

2013. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is goldenünk van. :)

Bírja a telet, ha hozzászokik. Nálunk néha kifejezetten szereti, persze bejöhet a házba, de ha nem jöhetne be akkor is meglenne.:)

2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Eléggé változó véleményeket kaptam, de köszönöm a tanácsokat :) Szerintem bent fogjuk tartani meg kint is, de féléves koráig bent :) Én imádok nagyokat túrázni, és hétvégente elvinnénk hosszabb túrákra, plusz persze hétköznap is, de akkor rövidebbekre, napi kétszer, reggel és estefelé (az elég? Vagy több kell?) Ja, és van kutyafuttató is a közelben :)Még egy kérdés: biciklihez hozzá lehet szoktatni? Hogy utánafusson, miközben vezetem pórázon?
2013. szept. 2. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!