Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tudtok biztosítani elég új...

Ti tudtok biztosítani elég új ingert a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
Azt érzem mostanában, hogy kicsit unalmas lehet a kutyám élete. Napi séta, játék, tanulás megvan, de ugye sétán többnyire ugyanazokon az utakon tudunk menni, ami nem szolgál túl sok 'újdonsággal'. Errefelé nem sokan sétáltatnak kutyát, úgyhogy alig találkozunk valakivel. Futtatóra megyek vele, ha tudok, de sajnos elég messze van, bkv-zással együtt jó három-négy órát rá kell szánni, ami azért nem fér bele meg minden nap. Ti hogy tudjátok megoldani, hogy elég új ingerrel találkozzon a kutyátok?

2013. szept. 2. 18:47
 1/10 anonim válasza:
még magamnak sem tudok :P
2013. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerencse kérdése is. Kikkel találkozunk, milyen helyzetbe kerülünk séta közben.
2013. szept. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
A kutyák inkább a rendszerességet és a nyugodt életet értékelik. Nem panaszkodnak, ha nem történik naponta velük valami újdonság. Ezért van, hogy jobban örülnek, ha a megszokott futtatóhoz vagy a kedvenc tavukhoz közeledünk, mint mikor valami idegen helyhez.
2013. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az összes kutyáimmal életükben, megjártam a belvárost a külvárost a vidéket. Nekem mániám volt, hogy a kutyáim ne csak egy mókuskerékben legyenek. Akartam, hogy sok mindent megismerjenek.

Mikor az egyik kutyám még fiatal volt csak helyben volt a séta egy darabig. Aztán gondoltam egyet beraktam a kocsiba és elvittem a belvárosba azt hiszem a Dohány u-ba, mert ott volt dolgom. Kiszállt a kocsiból és majdnem sokkot kapott az idegen helytől.Idegen emberek, nyüzsgés, zaj, járművek sokasága, idegen ismeretlen szagok stb... Az első sokk után visszaakart volna menekülni a kocsiba, mert úgy érezte, hogy ott biztonságban van. Eltelt kb 15-20 perc mire összeszedte a bátorságát és el tudtam indulni vele városnézésre.

Nagyon bírtam mikor láttam, hogy minden után elkezdett érdeklődni. Benézett az üzletekbe, megszagolta a pincéket, nézte a forgalmat. Szinte mindent szemügyre vett és szagolt. Ráébredt arra, hogy egy nagyon gazdag ingerkörnyezetben sem éri semmi bántódás, hiszen én is ott voltam és eleinte bátorítottam.

Úgy gondolom, hogy a kutyáknak nem árt, ha nem csak a hazai területet ismeri meg, hanem néha idegenben is jár.

2013. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem értem azokat a gazdákat, akik csak a megszokott lakótelepi körre viszik a kutyákat. Halálra unnám magam. Van rengeteg kutya, aki a szomszédos lakótelepről még életében nem járt az út túloldalán lévő hatalmas Duna parti zöldterületeken :O fel nem tudom fogni.


Tavasztól őszig javarészt mi is csak a Duna parton sétálunk, de nem unalmas, mert többen vagyunk, kutyák úsznak, mi dumálunk, tréningezünk, gyakorlunk, stb. De néha már uncsi, és akkor másfele megyünk a parton. Kánikulában értelemszerűen nem vettem rá magam városi sétákra.

De szinte minden héten volt valami plusz program, verseny, rendezvény, bemutató, ahol idegen terepen voltunk. Kutyám élvezi minden nap az azonos helyeket is, mert új szagok mindig vannak. De idegen helyeket is imád felfedezni :)

Ősztől tavaszig, mikor sötétben sétálnánk esténként a parton, sokszor unjuk a dolgot...ekkor szoktunk kettesben Argival "városi" sétát tenni a kerületben, főleg télen, mikor minden csupa sár, nem látom, hova lépek a sötétben és elesnék, kimenne a bokám. Ekkor betonon sétálunk össze-vissza: kihalt utcák, lakótelepek, főutak, központi terek, stb...

A hideg télen esténként 2-2,5 óra alatt 8-10 km-ert tettünk meg, bejártuk a fél kerületet, mindig más-más irányba. Klassz volt, hogy emberrel alig találkoztunk :D Nyáron eleinte frusztráló volt, hogy mindenhol ember éjjel-nappal :O

Ja, és nyáron magammal sem vittem ügyintézni-vásárolni, mert nem akartam kínozni...de most már a hűvösebb időben több fele tudom vinni. Nyáron nem is volt kimondott séta...reggel csak pisi-kaki a kapu előtt, este meg lerobogtunk bringával a partra, 1-2 óra úsztatás, aztán gyakorlás-játék és bringa haza :D

Most már sétálunk.

Nálunk én igénylem igazából a változatosságot...halálra unnám magam mindig adott területen évek óta...

2013. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Nekem meg esélyem sincs mindig ugyanarra sétálni, mert mindig másfelé van dolgom. De ha valami ismerős helyre megyünk, akkor már előre jelzik, hogy tudják ám hol vagyunk!
2013. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is főként magam miatt keresem az új helyeket, a kölyköm jól ellenne csak a patakparttal, én viszont halálra unnám, így inkább zsupsz be a kocsiba. Vannak már kipróbált útvonalak, mindig csapunk hozzá újat , és idő illetve időjárás függvénye, hogy merre megyünk. De az is külön program, ha van valami rendezvény vagy kirakodó vásár, és akkor jön ő is le, kapkodja a fejét jobbra-balra.

Néha Pestre is bemegyünk, pl. még sose héveztem vele, így valamelyik nap kipróbáltuk, és akkor egy füst alatt mentünk a Margit-szigetre. Körbeszagolgatta a "kis állatkertet", persze csak kerítésen kívül, meg találkoztunk pár kutyával. Nagy sláger még az úszás, Duna-partra és a Luppa-tóra is járunk, már ha olyan idő van, lassan vége van az úszási szezonnak:(

Amúgy merre laksz, ha megkérdezhetem? Hátha tudunk valamit a közelben.

2013. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha viszed magaddal, amerre dolgod van. Akkor nem kell tanakodni, hová menjetek, neki meg mindig új az inger.

Én ahová csak tudom, viszem az enyémet. Jön velem a fodrászhoz, a helyi kocsmába, ha a csajokkal beülünk egyet iszogatni, szülőkhöz, nagyszülőkhöz, ha megyünk nyaralni, kutyás szállásokat keresünk és visszük.

Épphogycsak melóba nem viszem magammal.

Én mondjuk faluban lakom, így még nagyon pórázt sem használok. Fut velem és körbeszagol mindent, amerre járok.

Ha beugrok a városba, oda is viszem, imád autózni, ha letekerem az ablakot, kint lóg a feje, a fülei meg repdesnek. Ha boltba megyek és nincs nyár, a kocsiban megvár (kár, h oda nem engedik be), ha túl meleg van, bedobom addig anyósékhoz vagy valakihez. Mindig kalandos az élete. :)

Most éppen 2 hónapja nincs lehetőségem magammal vinni mindenfelé, mert épp olyan helyre költöztem. Látom rajta, hogy be van fordulva, hogy semmi inger, mindig otthon marad. Ettől én is be vagyok, mert megszoktam, h mindig velem van mindenhol. Az a mottóm, hogy ahová nem engednek be vele, oda nem megyek (kivéve a bolt). :) És mégsem szenvedek semmiben hiányt. Szóval váljatok egymás igazi társává! Hajrá! :)

2013. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, öröm látni, hogy ennyi felé viszitek a kutyáitokat! Nekem ez egyelőre álom, pesti vagyok, de kocsim nincs, tehát ha megyek valahova nem-kutyás ügyben, akkor őt hiába vinném, nem tudnám hol hagyni, amíg intézkedek, beengedni meg szinte sehova nem engedik be sajnos. Persze ha megoldható, akkor jön, pl. rokonokhoz, nyaraláskor, kirándulni, minden ilyen alkalmat nagyon szokott élvezni, de hát ritka az ilyen alkalom. Na de hamarosan költözünk, úgyhogy remélem, valami kutyabarátabb helyet sikerül találni:)
2013. szept. 3. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

arra esetleg tudtok tanácsot adni, hogy mennyi séta ajánlatos mondjuk egy 5 hónapos kutyusnak?

Mi Pesten lakunk, de szeretném átvinni a Gellért hegy felé - kocsim nincs, így gyalog kellene átmennünk a hídon.

Ahogy saccolom, kb másfél óra lenne csak az út, oda - vissza . Lehet hülyeség, de parázok rajta, nehogy túlerőltessem, vagy valami.

2013. szept. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!