Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszokatni a...

Galatea13 kérdése:

Hogyan tudnám leszokatni a kutyámat arról, hogy a házban végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Yorkie kutyám, aki egy éve került hozzám. Kertes házban lakok, gyakran kiengedem a kertbe, amikor itthon vagyok, hogy végezze el a dolgát, de az utóbbi két hétben elkezdett a házba piszkítani, valamikor az éjszaka folyamán teheti. Este tízkor ki szoktam mindig engedni, illetve fél öt után. De a kis "csomagok" most már mindennapossá váltak. Mit tegyek? Hogyan lehetne leszokatni erről a viselkedésről? Köszönöm!
2013. szept. 3. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, abból az jön le, hogy nem viszed sétálni. Ha így van, akkor ez nagyon nagy hiba (több okból is).

Egész nap előtte van a víz és az étel? Mert akkor ne csodálkozz, hogy bepiszkít.

2013. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nézd meg a cerberos kutyaiskola honlapján az online gazdiképző részt.
2013. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kipróbáltam, hogy 2 hétig minden nap elvittem sétálni, olyan fél/háromnegyed órát, de nem használt. Ugyanúgy hagyott nekem kis csomagot reggelre. Nincs egész nap előtte az étel, a víz persze evidens, hogy mindig van neki kitéve. Végül arra jutottam, hogy fent maradok egyik éjszaka, így amikor ezt csinálta, rögtön le tudtam szidni őt. Azóta már minden rendben van.

2013. nov. 3. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!