Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Még nem késő?!...

Segítség! Még nem késő?! Helyre tudom hozni valahogyan? Bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Falun élünk, 16 éves vagyok. Kikönyörögtem egy kiskutyát, így teljesült egy nagyon nagy álmom. Amit elolvashattam, elolvastam, tájékozódtam, tanultam, így a nevelése azt hiszem, elég jó úton halad. Egy hét múlva lesz 6 hónapos.


Egy nagy baj van csupán. Az, hogy a faluban rajtam kívül senki nem sétáltat kutyát ("micsoda hülyeség az..."), csak nagy ritkán a turisták. A kutyám pedig ilyen szempontból nagyon félős, vagy inkább bizonytalan, és ha egy kutya meg akarja szagolni, majd' összevizeli magát. De ha elmegyünk egy kerítés előtt, ahol ugat a kutya, akkor elkezd ugrálni, meg szerintem ugatna is, de le tudom állítani (nemrég mondjuk még egy ilyen szituációtól is kiszaladt volna a világból). Vagy ha messziről lát egy kóbor kutyát, akkor is így viselkedik, viszont ha közelebb jön, rettegni kezd.


És az a baj, hogy tudom, hogy fajtársak közt kellett volna szocializálni, de a kutyasulit a szüleim egyáltalán nem támogatják. Szerettem volna futtatóra vinni, de csak ritkán járunk be a városba, és akkor pedig az egész napot ott töltjük, mert egy csomó intéznivaló van, rohanunk, és ennek a kutyát nem szívesen teszem ki, meg a család se egyezik bele, hogy egész nap hurcoljuk, pláne hogy az autót - egyelőre - alig bírja.


Gondoltam a tömegközlekedésre, de nem tudom, hogy vágjak bele. Hogyan vigyem föl egyáltalán a buszra?? Mert közvetlen közelről fél tőle. De ha csak úgy a hónom alá csapom, és elviszem a városig, az meg pont hogy rémes élmény lenne neki, hiszen kényszeríteném. Vagy tévedek? És az is nagy probléma, hogy ha elengedem póráz nélkül az ottani kutyás réten, akkor ha jön egy másik kutya ismerkedni, kiszalad a világból, vagy félelemből támad, vagy nem is tudom. Ettől is félek, és tudom hogy nem kéne félnem, de nincs mivel megnyugtatnom magam. Félek hogy nem jól reagálnám le a helyzetet, mert ezt könyvből nem lehet megtanulni, és eddig mindig pórázon volt.


Tudom, hogy a kutyámnak nem a legerősebb az idegzete, és azt is, hogy az én hibám, hogy nem oldottam meg bármiképp, hogy rendesen szocializálódjon, és bűntudatom is van miatta. Most egy hete külföldön vagyok, és erőt gyűjtöttem ahhoz, hogy belevágjak ha hazaérek. Ehhez szeretnék segítséget kérni a fentiek fényében. Köszönöm hogy elolvastátok.



2013. szept. 4. 14:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal csalogasd fel egy buszra. Lehetőleg pisi-kaki után, és érdemes a végállomáson gyakorolni, ott sok ember sincs, meg van még idő az indulásig.
2013. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én nem csinálnék ebből ekkora problémát. Ez a modern kutyázás ujdonsága, hogy kutyák között legyen. holott ugyanolyan teljes életet tud élni akkor is, ha csak az emberrel van. Azért mert csak együtt játszotok, attól még ugyanolyan jó kutyát tudsz belőle nevelni.
2013. szept. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak tudod, az is a modern kutyázással jár, hogy olykor más kutyákkal fut össze, és rendkívül kellemetlen, amit művel. Másrészt pedig nemsokára szeretnék magamhoz venni egy nagytestű kutyát, aki ha eltanulná ettől a mintát, akár hasra is ránthatna egy ilyen helyzetben. :)
2013. szept. 5. 08:17
 14/17 anonim ***** válasza:
engedelmes maximális kézbentarthatóság. és akkor nincs probléma.
2013. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van olyan kutya, aki teljes életet tud élni a fajtársai nélkül, de én azt látom, hogy nagyon jót tesz nekik a többi kutyával való kommunikáció és igenis szükségük van rá.

A saját kutyám és az általam ismert kutyák nagy része számára a többi kutyával való játék hatalmas élmény és jutalom, kiegyensúlyozottabbá is válnak általa. Úgyhogy kérdező, én arra biztatlak, hogy ne add fel és dolgozzatok ezen, mert abszolút megéri.

2013. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
A busztól Te félsz, nem a kutya. Ha nem csinálsz belőle faxnit, a kutya szépen fel fog szállni Veled a buszra és kész. Első alkalommal esetleg fel kell rakni a lépcsőn, de ha látja, hogy Te nyugodt vagy és nem pánikolsz attól, hogy ő mit fog szólni, akkor természetes dolognak veszi a közlekedést.
2013. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Nem adom fel! :)
2013. szept. 6. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!