Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy büntudatom van...

Normális hogy büntudatom van a kutyum halála miatt és mert (többi lent)?

Figyelt kérdés
A kutyum 3 éves volt és meghalt egy hete, mivel elütötte egy autó. Nagyon megsinylettem én is, azota minden nap sirok miatta, nagyon hiányzik. Viszont valoszinü uj kutyánk lesz, mivel veszélyes környéken lakunk, és nagyon üres az udvar, valamint megnyugtato ha van kint egy házörzö szoval kell a kutya. nagyon aranyosat kiválasztottunk, és a cél az volt hogy ne is hasonlitson az elözöre. De nagyon büntudatom van, mivel még fájlalom a halott kicsikémet. Elfog ez mulni? Vagy ettöl szivtelen vagyok hogy uj kutyánk lesz ilyen hamar?
2013. aug. 22. 21:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meghalt nemrég a kutyám. És üres volt az életem. Így egy hónapon belül jött az új kutya. A szívem még sokáig sajogni fog utána, de nekem szükségem van a társra.

Neked pedig arra kell ügyelned, ne üsse el autó a leendőt. Az ilyesmi eset bizony a gazda felelőssége.

2013. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%
Jajj, dehogy is! :) Te egy nagyon jó ember vagy! :) A kutyulid örülhet h ogy ilyen gazdája volt! :)
2013. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Te hibádból ütötte el az autó ?
2013. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Ne azért legyen bűntudatod, mert gyorsan új kutya lesz, az nem baj. De az, hogy elütötték a régit.. hogy került az úttestre? Ki nem figyelt rá, ki engedte ki? Ez az illető tanult a hibájából, vagy..?
2013. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Sajnos elütötte az auto mert kiszaladt az utra. Nagyon ügyes kutya volt de erre nem tudtuk megtanitani hogy ne "szökjön" ki. Sokszor kiszaladgált de mindig vissza jött.:(
2013. aug. 22. 21:34
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan ez lett a szintén ilyen idős kutyámmal. Ilyenkor a legjobb ha egy ideig nincs kutyád, de miután valamennyire kipihented a tragédiát nagyon nagy segítség egy új kölyök. Nekem is borzasztóan segített kiheverni valamennyire a tragédiát a mostani kutyám. Ő ugyan olyan fajta mint amelyik meghalt, mert egyszerűen nem tudtam más fajtát választani.
2013. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Igen, bűntudatod lehet, mert tudtad, hogy szökős, mégsem csináltál semmit (nevelés, ha otthon nem megy, akkor kiképzővel, fárasztás, kerítés megcsinálása, kennel kialakítása). Ilyen felelőtlen embernek hörcsögöt sem adnék, nemhogy kutyát. És nekem hiába mentegetőzöl, szökős huskym van, tudom milyen, de mindent megteszek, hogy ne szökjön.
2013. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy vannak itt nagy állatbarátok én is az vagyok:) de szerintem ez tulzos és goromba válasz volt hogy nekem hörcsögöt se adnának nemhogy kutyát. Megtettem mindent amit lehet hogy ne szökjön ki. Ha egymagam mentem mindig tudta hol a helye és sose jött a kapu közelébe de ha vendégek jöttek hozzánk tudta hogy nem rá figyelünk és kisurrant. Nem tudom mi mást lehett volna csinálni. Tudom hogy a mi hibánk is, hiszen nem tanitottuk meg hogy nem szabad kimennie ha vendégek vannak nálunk. De nagyon izgága kutyus volt(igaz ezt szerettem benne nagyon)

mind1. köszönöm mindenkinek a véleményt és válaszokat:)

2013. aug. 22. 21:52
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem tettél meg mindent, ne nyugtasd magad ezzel, ha megtettél volna, ma is élne. A felsorolt lehetőségek közül fogadjunk, hogy egyiket sem tetted meg. A hörcsög valóban túlzás, pókot kellett volna írnom.
2013. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Nyilvánvalóan nagyon szeretted a kutyust, de sajnos nem tettél meg mindent érte.

Hogyan került az úttestre? Egy jól nevelt kutya nem szökik ki, és nem rohan ki. Persze, lehet, hogy nem forgalmas helyen éltek, és minimális volt az esély, pont akkor jött egy autó, nem tudom.


Igen, normális a bűntudatod, hiszen valamilyen szinten ti is tehettek róla, hogy ez megtörténhetett. Nem akarok neked plusz fájdalmat okozni, de az új kutyusnál jobban figyeljetek, és neveljétek meg.

2013. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!