Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítási border collienak...

Kiállítási border collienak melyik a legjobb táp?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy az Eukanoba, Pro Plan, Royal Canin meg ezek nem a legjobbak, de én nem ismerem a Brit Care-t és olyat se akaik ezzel etetnek, szóval nem tudom mit várjak.. Ugyan így vagyok az Orijennel stb.

Milyen tápokat keverjek neki? Én az Orijen 6 Halasra gondoltam valamivel még.



2013. szept. 4. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Én Brit-el etetek eddig bevált és sokan mondják hogy jó (premium, care, carni love), de szinte mindenkitől azt hallom hogy az orijen a legjobb. Bár első kutyám akit minőségibb táppal etetek, de semmilyen változást nem látok rajta mint a régebbi kutyáinkon akik nem éppen minőségi tápokon nőttek fel, manapság kicsit túlzásba viszik ezt a minőségi kutyaetetést, de hát aki nem tud mit kezdeni a pénzével. Sokan istenítik még a Barf szerinti etetést. Fő hogy változatosan egyen ne legyen egyhangú a táplálkozása. Ezeket a halas kutyakajákat sem értem, még macskáknak elmegy, de a kutyák mikor fogtak halat életük során? De biztos hasznos az is.
2013. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, az Acana jó, meg a Taste og Wild. A hús tartalmát nézd.


Kedves 1-es!

Bár mindenkinek más a tapasztalata, szerintem igenis számít, milyen táppal van etetve a kutya. Én sok évig, amíg nem tudtam, hogy ez rossz, a szupermarketes agyon reklámozott tápokkal etettem. Egyszerűen nem híztak a kutyáim egy dekát sem, bár a doki szerint nem voltak túl soványak, de rendesen érezni lehetett a bordáikat, sok volt az ürülék, fakó szőr. Egy hónapja váltottam Joserára, mindenki szerint egyértelműen szemmel látható a változás! A kutyáim sokkal jobb kedvűek, kevesebbet ürítenek, szebb a szőrük, normális, egészséges testalkatúak, egyáltalán nem kövérek, kitapinthatóak a bordáik, de nemlátszanak. Engem vagyon meggyőzött, nem azért fogom normális táppal tetni őket, mert divat, hanem mert sokkal jobb a kutyának, a saját szememmel látom.

2013. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én Pro Plant adok most de sajnos nem nagyon eszi, bár a szőre szép és nem is sovány. De váltani kellene mert ha ennyire nem akar enni nem lesz jó :/
2013. szept. 4. 19:51
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

A mi borderünk kis korától fogva orijent kapott. Kb 1 éves korától a gazdija átállt pro plan sensitivre-hogy spóroljon.. A kutya nem volt rossz kondiban,de jóban sem..Végtermék több lett.Viszont kicsit több fogyott belőle és összességében a kimért táp drágább volt,mint az orijen puppy nagy zsákos kiszerelésben.Sikerült rábeszélnem a váltásra,acana pacificát kapott (mivel érzékeny gyomrú) több hónapig, volt változás-szőrzetben,végtermék kicsit lágyabb lett,de kevesebb.Aztán visszaálltunk az orijenre-azóta-2.5 éve azt kap,minden ok. Nekünk bejött,szereti,elég sokáig elég egy nagy zsák,nem keverjük semmivel,nálunk csak kaukázusi kefír van hozzá,esetleg csontos hússal helyettesítünk egy étkezést.

Ivartalanítás után egy kicsit megindult a súlya,de az adag csökkentésével nagyon szépen lement,most megint szép szál legény..

Viszont nem minden kutya gyomra és emésztése bír minden tápot,ez kb 3-4 hét etetés után kiderül. Eleinte kis lágy-híg széklet normális, de ha nem áll be egy idő után, akkor próbálkozni kell(bár kölyöknél ez nagyon nem jó)

És nem kell olyan mértékű változatosság egy kutyának..mint amit az ember képzel. Szokták ajánlani, hogy 2 évente váltsunk tápot-ne ugyanazok a hatóanyagok rakódjanak le-halmozódjanak fel esetleg.

A 6 fish nagyon jó,mivel minden életkorban adható, ha meg nagyobb lesz adhatsz neki majd csontos húst (legjobb nyersen!!)

2013. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi a Prima Food (Profi Line Regular Croc) német kutyatápot adjuk a Borderünknek és csodálatosan az eredmény. Körülbelül 1 éves korától kapja, a szőre szép csillogó, súlyban megfelelő és kicsattan az energiától. Illetve szívesen is eszi :)
2013. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) A Josera az jó? Mert láttam hogy ott is van mozgékony kutyáknak, Acanat a régi borderem kapott, akkor még kicsi voltam úgyhogy nem emlékszek hogy szép volt-e tőle
2013. szept. 5. 10:10
 7/8 Akiteki ***** válasza:
A tenyésztője mivel eteti? Kérted az ő véleményét? Én elsősorban rá hallgatnék.
2013. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pro Plan-t ajánlott és azt is kapja
2013. szept. 5. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!