Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit Agilityzhetek a 7...

Mennyit Agilityzhetek a 7 hónapos német juhászkutyámmal egy nap?

Figyelt kérdés
hány órát vagy hány percet egy nap ? úgy értem mennyi fér bele ami még nem teszi tönkre az ízületeit. most már szépen begyakoroltam vele szal szerintem muszáj naponta vagy heti párszor csinálnom hogy benne legyen a gyakorlásban. talán az ugrató meg az emelkedő az ami necces
2013. szept. 4. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semenyit se főleg német jucinak NE,.
2013. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ha minden nap csinálni akarod vele, akkor mindenképp szedjen valami jó fajta ízületvédőt.

De még jobb lenne, ha nem minden nap csinálnátok, hanem inkább csak egy héten 2-3x. Lehetne mondjuk úgy, hogy egyik nap engedelmes, másik nap agility.

Egy 7 hónapos kutya még bőven fejlődésben van, nem szabad nagyon megterhelni az ízületeit. Az ugrót még tartsd alacsonyan és a palánkot sem eröltetném. Később is csak úgy vállalnám be a magasabb ugrót, ha rendben vannak a nagy ízülletei (váll, könyök, csípő). Ezeket másfél éves korában le lehet szűretni röntgennel.

Sok sikert :-)

2013. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi akkor heti egyszer csinálom és palánkra is csak 2 szer küldöm fel :) mert azért jó annyira nem sokat de türelmesen küzdöttem hogy felmenjen rajta :)
2013. szept. 4. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:

szia. a mi sulinkban 9 hónapos korig az ugrók a földön voltak, szóval a kutyáknak nem kellett ugraniuk, hanem csak az akadályok között átszaladni. palló,palánk, meg hinta volt néha, de nem volt túlzásba víve, inkább a kúszó, meg sima jumping pályák voltak, a földre rakott akadályokkal.

9 hónapos korban fel lett téve minire az ugró,olyan 1 évesen volt midire, és most, 1 év 3 hónaposan van midi-maxin.

De, német juhásznál, ha komolyan gondolod az agilityt, akkor mindenképpen szűresd le dp-re mert ők nagyon hajlamosak rá sajnos:(

Én huskyval agilityzek, és én is tervezem majd a szűrést neki, mert hát csak akkor vagyok én is nyugodt, ha tudom, hogy nincs semmi baja.

2013. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak Dp-re, hanem könyökre is szűrni kell. Zöldkagyló menjen. Ugrás max 50 cm-es. A fejlődésben lévő kutyánál a magasabbról leugrás főleg az első lábakat és a vállat terheli. Ezért kell alacsonyat és keveset ugratni.
2013. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előszűrést már csináltathatsz.
2013. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

A diszplázia nem csak csípőben fordul elő, viszont sokan tévesen azzal azonosítják. Tehát, amikor a másik válaszoló azt mondta, hogy szűresse le diszpláziára, korrekt volt a megfogalmazás, nem kell külön kiemelni a könyököt.

Persze az orvosnál nem árt tisztázni, hogy miről is készüljön röntgen :-)

2013. szept. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy éves koráig egyáltalán nem ugranék vele. Viszont addig is lehet vele gyakoroltatni a szlalomot, alagutat, vagy egyszerűen tedd a földre a rudat, hogy tanulja meg, fölötte kell elhaladni.
2013. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!