Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem való-e a Dán/Német Dog?

Nekem való-e a Dán/Német Dog?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a fajtát, de nem ismerem olyan jól. Nagy kertes házban élek, és eleget tudnék vele foglalkozni. Ami aggaszt: Jómagam 50 kg és 160 cm magas vagyok (30/N) Ha felnő, nem fog a későbbiekben magával rántani a séták során? Vagy megkérdőjelezni a falkavezérségemet, és nem hallgatni rám? Első saját kutyám lenne. (Családban volt már kutyánk, de ők kistestűek voltak, és nem teljesen az enyémek...) Illetve mennyibe kerül egy törzskönyves példány? Milyen betegségere hajlamos? Mire figyeljek oda a táplálásnál. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. szept. 3. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezérséged nem a testi adottságaidtól függ.

Ha megnevelted, nem fog rángatni/húzni.

Mint a legtöbb nagy növésű fajtánál, elsősorban a diszplázia a kockázat.

A táplálása nagyon fontos, a kajáján nem spórolhatsz, mert az egészsége mehet rá, ezt részletesen el fogja mondani a tenyésztő.

Bevallom az áráról fogalmam sincs, de 80 ezer alatt gyanítanám, hogy valami nagyon nem oké.

2013. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én párom mondjuk 20 kilóval nehezebb nálad, viszont két ekkora kutyát sétáltat. Nincs jelentősége, hogy mekkora a fizikai erőd, még a férfiak közt is kevés olyan akad, aki csak egy ilyen kutyával is fel tudná venni a versenyt izomerőben, ezért fontos a kölyökkori szocializáció és nevelés, hogy ne izomból kelljen megtartanod, hanem tekintélyed legyen a kutya előtt. Tehát mindenképp készülj rá, hogy kutyaoviba, majd kutyaiskolába járj vele, és akkor nem lehet probléma! A vételára 150-250 ezer körül van. Ennél olcsóbb német dogról ne is gondolkozz! Viszont annak tükrében, hogy a kölyök eltartása másfél éves koráig átlag havi 20 ezerben benne van, így már a vételár se tűnik soknak. Ebben a havi költségben még nincs benne a kutyaiskola.
2013. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Én is kb olyan 200 e körül tippeltem az árat. Viszont azt nem gondoltam hogy a fejlődési időszak ilyen költséges lesz. Akkor még várok egy-két évet és félreteszek pénzt.
2013. szept. 4. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért költségesebb a fejlődési időszak, mert eleve drágább a kölyök táp, abból megeszik havi 20 kilót és még mellé nem árt neki zöldkagylót is adni. Sőt, lehet, hogy több, mint 20 kilót megeszik, mert ahogy nő egyre többet kell adni belőle. Végül már többet eszik, mint egy kifejlett kutya. Ha spot-ont használsz kullancs és bolha ellen, akkor gyorsan eléri a kutya azt a méretet, amikor már két ampulla kell belőle ami már az 5000 forintot veri havonta. Ezért gazdaságosabb a nyakörv, mert ennél kevesebből megvan a fél éves védelem. Ha meg kutyaoviba mész, az vagy ingyenes vagy nem, de a benzin biztosan pénzbe kerül minden hétvégén. A szétszedett játékok és egyebek pótlásáról még nem is beszéltem. :)


De felnőtt korában se fogod megúszni 10-15 ezer alatt a tartási költséget.

2013. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És célszerű még kölyökként ivartalanítani,egyrészt mert akkor a legolcsóbb,főleg nála,másrészt nem lesz vele később probléma.Gondolok itt arra,ha felnőttként bármilyen ivarosságból következő betegség miatt műteni kell,arra készülj,hogy 80 ezer alatt nem igen úszod meg.

Még a "rutin" műtét is,felnőtt korban (pl ivartalanítás) 40-50 ezer ft.

Kölyökként jóval olcsóbb és megelőzöl vele sok betegséget.

2013. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Az ivartalanítás számomra is egyértelmű. Ha ne szeretném tenyészteni nem tartok ivaros állatot. Otthon is mindig így volt. Fél éve korukban már mentünk is velük a dokihoz. Vagy most már fiatalabb korban is lehet műteni?
2013. szept. 6. 06:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Akár 6 hetesen is lehet, de szerintem ez csak a szokásos amerikai marhaság. Ugyanis az ivarérés előtt ivartalanított kutyák csontozata másképp fejlődik. Gyorsabban nyúlik, magasabbra nő, vékonyabb csontozatú lesz. Ez főleg egy német dog magasságú kutyánál nem túl jó dolog. Szerintem szükség van a megfelelő fejlődéshez a nemi hormonokra is. Nekem nem szimpatikus az ivarérés előtti ivartalanítás és sok orvos nem is hajlandó megcsinálni, mások meg inkább ezt támogatják. Mindenki eldöntheti maga mit szeretne. Itt van róla egy cikk:

[link]

2013. szept. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó ír,az felfogás kérdése,nálunk az ivarérés előtt ivartalanítás a "módi".Én is tudnék róla cikket linkelni,hogy az miért jobb.


Szerintem ezt majd a kérdező eldönti,de tudtommal nincs bizonyítva,hogy ivarérés előtt bármi ilyesmi történne a kutyával.Saját példa,van egy tk-es ivartalan kutyánk,őt ivarérés után heréltettem,(kan) és van egy schnauzer keverék befogadott kutyánk,őt ivartalanítási szerződéssel hoztuk el,így őt 4-5 hónaposan már vittük is a dokihoz.

A 2 kutya között semmilyen fejlődési eltérés nincs,a kicsi is pontosan úgy fejlődik,mint ahogy anno az ivaros kanunk.


Annyit mondhatok,ami valakinek pozitív valakinek negatív,hogy a kicsiben ki sem alakult az ivarosságból fakadó dominancia és hasonló dolgok,a játékos kölyök kor megnyúlik,még pl. a másik 1,5 évesen már annyira nem játszott,a kicsi még valószínű,hogy 4 évesen is nagyon játékos lesz.Viszont semmi dominancia nincs köztük,pedig mindkettő kan (volt) :D

2013. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valóban nézőpont és felfogás kérdése. Én személy szerint fél éves kornál hamarabb nem műttetném meg. És 1 éves kornál később sem. (Bár addigra a legtöbb kutya ivarérett már szóval marad a fél év -1 év közötti intervallum.) De ez egyenlőre még terv. Mint mondottam szeretném ha mindene meglenne mikor hozzám kerül majd, ezért várok még 1-2 évig.
2013. szept. 6. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!