Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutámnak miként tanitsam...

A kutámnak miként tanitsam meg azt, hogy vezényszóra ugasson?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki sokszor, hogy "Kuta most ugoss!".
2013. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahogy váltsd ki belőle az ugatást és jutalmazd meg érte, hidd el nagyon hamar ráérez majd :-D
2013. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mutatsz neki valami fincsit,és a markodba eldugod.Mondogatod,ugass.Könnyebb mint gondolnád.De valami nagyon fogára való legyen amit eldugsz.Kérni fogja,és egyszer csak-nagyon hamar összeköti a mondogatott vezényszóval.
2013. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor ugatgat,klikkerrel okézd le ės kapjon rögtön jutifalatot.Kézjelet majd hangjelet rakhatsz hozzá később.
2013. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a Te kutyádnál működik-e, de nekem így sikerült:


Amikor csöngettek az ajtónál, mindig elkezdett ugatni magától. Ekkor odaléptem mellé és többször mondtam neki, hogy "hangot", és még egy kézjelet is mutattam. Ha folytatta az ugatást, akkor megdicsértem simogatással (nálam nem dívik a jutalomfalat, nekem ne a kajáért csinálja meg a kutya, amit mondok, hanem plusz simogatásért). Ezt kb. három-négy alkalommal eljátszottam vele, aztán már csengetés nélkül is ment, vezényszóra, ami mellé kézjelet is használtam, aztán már mindenhogyan működött, csak vezényszóra, csak kézjelre:-)

Javaslatom, hogy minden vezényszó mellé taníts kézjelet is, így némán is tudod irányítani a kutyót.

2013. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!